Goniec.pl

Polak pracuje w Niemczech, pokazał swój paragon z Lidla. Szybko zamknął usta krytykom

11 Czerwca 2022

Udostępnij:

Elektryk pokazał swój paragon z niemieckiego Lidla

Elektryk mieszkający w Niemczech pokazał paragon z Lidla. - Gdzie tutaj widzisz 2 razy drożej - napisał mężczyzna na Twitterze. Powodem był zarzut dotyczący kłamstwa na temat tego, że za zachodnią granicą jest taniej. Rozpętała się prawdziwa burza, a dowodów nie zabrakło.

Slajd 1 z 8

Elektryk pokazał zdjęcie paragonu z niemieckiego Lidla

ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS

Paragon z niemieckiego Lidla to odpowiedź na zarzuty

Punktem wyjścia do dyskusji o drożyźnie w Polsce był eksperyment Szymona Hołowni. Lider Polska 2050 pokazał paragony z tej samej sieci, ale... z dwóch różnych krajów: Polski i Niemiec. Te same produkty, ale koszty zdecydowanie inne.

Slajd 2 z 8

Szymon Hołownia zrobił zakupy w Polsce i Niemczech

Piotr Molecki/East News

Szymon Hołownia wywołał burzę

- Zrobiliśmy te same zakupy w sklepie tej samej sieci w Niemczech i w Polsce. Wydaliśmy tyle samo. Miały być niemieckie płace i polskie ceny, po siedmiu latach PiS mamy polskie płace, niemieckie ceny i sugestię zbierania chrustu w lesie - przekazał Szymon Hołownia. Pod wpisem nie zabrakło głosów oburzenia. To one zaowocowały pokazaniem paragonu z niemieckiego Lidla przez zwykłego elektryka.

Slajd 3 z 8

Paragon z Polski i Niemczech

Twitter.com/@szymon_holownia

Paragon z Polski i Niemiec

Zakupy, jakie zrobił Szymon Hołownia, podzieliły internet. W komentarzach pojawił się zarzut o nieobiektywność. Co więcej, przeciwnicy zarzucali, że w Niemczech jest dwa razy drożej niż w Polsce. Elektryk postanowił pokazać prawdę o życiu za zachodnią granicą.

Slajd 4 z 8

Burza po wpisie Szymona Hołowni

Twitter.com

"Kreatury": paragony Szymona Hołowni wywołały burzę

- Kreatury z opozycji łżą, iż w Niemczech jest taniej. A tak nie jest, w cenach bezwzględnych jest 2 razy drożej - napisał jeden z internautów. Odpowiedź na te słowa udowodniła, że teorie a rzeczywistość to zupełnie dwie różne sprawy. Elektryk poszedł do Lidla i zrobił zakupy. Odpowiedział na zarzuty i pokazał swój paragon. Nie omieszkał okrasić tego swoim komentarzem.

Slajd 5 z 8

Poszedł do niemieckiego Lidla, pokazał swój paragon

Twitter.com/@KarolKrasz

Wyliczył, co kupił w niemieckim Lidlu

- Masz te swoje 2x drożej - pomidory 2 szt. 0,43€, chleb 0,8 kg 1,69€, ser żółty 200 gr 1,99€, pierś z kurczaka w plasterkach - 130 gr 1,69€ cukier kg 0,79€, jogurty owocowe 250 gr po 0,35€. Paragon z cenami z dnia dzisiejszego + produkty mleczne, których nie potrzebuję teraz - napisał na Twitterze użytkownik @KarolKrasz. Paragon z niemieckiego Lidla zamknął usta krytykom?

Slajd 6 z 8

Paragon z niemieckiego Lidla

@KarolKrasz

Elektryk pracujący w Niemczech odpowiedział na krytykę

Paragon z niemieckiego Lidla. Elektryk oburzył się na zarzut, że w Niemczech jest drożej niż w Polsce. Warto jednak pamiętać o jednej ważnej rzeczy.

Slajd 7 z 8

Polacy mogą wydać mniej, bo mniej zarabiają

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Polacy mają... mniej do wydania

Ceny w niemieckim Lidlu to jedno, ale kwestie dotyczące zarobków to zupełnie inna kwestia. W Polsce przeciętne wynagrodzenie wynosi obecnie 6235,22 zł brutto. Polacy pracujący za zachodnią granicą są w zupełnie innej sytuacji.

Slajd 8 z 8

W Niemczech zarabiają zdecydowanie więcej

Unsplash.com/Charles Gao

Nawet wyższe ceny nie dotykają ich tak mocno

W momencie, gdy w Polsce średnie wynagrodzenie wynosi nieco ponad 6 tysięcy złotych brutto, to w Niemczech poziom średniej pensji jest zdecydowanie wyższy. Mowa o około 18 886 zł (4100 euro).

Śmiertelny wypadek w Kutnie

Auto w strzępach, w środku dwoje dzieci. Dwa śmigłowce LPR w akcji, jest ofiara

Śmiertelny wypadek w Kutnie. Samochód wjechał pod pociąg. Na miejsce wezwano dwa śmigłowce LPR. Fot. Kutnowskie Centrum Informacyjne (T. Zagórowski)

Zobacz nastepną galerię >