Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Galerie > Ostatnia droga Emiliana Kamińskiego. Tak wyglądała wyjątkowa uroczystość, która poruszyła tłumy
04.01.2023 19:51

Ostatnia droga Emiliana Kamińskiego. Tak wyglądała wyjątkowa uroczystość, która poruszyła tłumy

Pogrzeb Emiliana Kamińskiego odbył się w środę, 4 stycznia 2023 roku w Warszawie. Na uroczystości obecni byli m.in. bliscy aktora: żona Justyna Sieńczyłło z dziećmi i siostra Dorota Kamińska. Na ostatnim pożegnaniu pojawiły się także tłumy gwiazd oraz osób ze świata polityki.

Pogrzeb Emiliana Kamińskiego
Pogrzeb Emiliana Kamińskiego

Slajd 1 z 10

Emilian Kamiński

W środę, 4 stycznia 2023 roku odbył się pogrzeb szanowanego aktora. W kościele pw. Karola Boromeusza pojawiły się tłumy żałobników. Wybitnego aktora żegnali jego najbliżsi, w tym żona Justyna Sieńczyłło i siostra Dorota Kamińska oraz osoby ze świata teatru.

Slajd 2 z 10

Emilian Kamiński

Pogrzeb miał charakter państwowy, więc poza gwiazdami pokroju Małgorzaty Kożuchowskiej czy Krzysztof Ibisza pojawiły się również politycy, a Andrzej Duda, Mateusz Morawiecki i Rafał Trzaskowski specjalnie przysłali wieńce.

Slajd 3 z 10

Emilian Kamiński

Żałobnicy wsłuchiwali się w słowa ulubionej piosenki artysty, a na ich twarzach łatwo można było dostrzec ogromny smutek po stracie wybitnego artysty.

Slajd 4 z 10

Emilian Kamiński

- Emilian Kamiński dostał od Boga dar, który nazywamy powołaniem. Przy tym był po prostu dobrym człowiekiem. Emilian już dzisiaj wraz ze swoim przyjacielem, bł. księdzem Jerzym Popiełuszką, będą mogli się spotkać i porozmawiać. Znali się i Popiełuszko był dla niego autorytetem - mówił duchowny.

Slajd 5 z 10

Emilian Kamiński

Bliscy artysty w trakcie pogrzebu zwrócili się do żałobników z nietypową prośbą. Chcieli, aby każdy, kto chce uczcić pamięć Emiliana Kamińskiego dokonał wpłaty na: hospicjum Domowe 'Empatia' Otwockiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej.

Slajd 6 z 10

Emilian Kamiński

Emiliana Kamińskiego i jego karierę wspominał także Piotr Gliński, który korzystając z okazji zapewnił, że wciąż będzie wspierał Teatr Kamienica. To było niezwykle ważne miejsce dla Emiliana Kamińskiego, co podkreśliła podczas przemowy Olga Rawska.

Slajd 7 z 10

Emilian Kamiński

Finalnie aktor spoczął w Alei Zasłużonych obok zmarłego przed czterema miesiącami piosenkarza Edwarda Hulewicza. W trakcie pogrzebu zgodnie z ostatnią wolą zmarłego, odtworzono jego ulubiony utwór, czyli "Konie narowiste".

Slajd 8 z 10

Emilian Kamiński

Dziękując za udział w pogrzebie rodzina Emiliana Kamińskiego zasugerowała, aby zamiast kondolencji, wesprzeć hospicjum w Otwocku. Ich zdaniem w ten sposób każdy, kto nie uczestniczył w pogrzebie, będzie mógł w ten sposób symbolicznie pożegnać aktora.

Slajd 9 z 10

Emilian Kamiński

Podczas państwowej uroczystości panowała podniosła i uroczysta atmosfera. Chętnych do złożenia aktorowi ostatniego hołdu było tak wielu, że nie wszyscy zmieścili się wewnątrz kościoła.

Slajd 10 z 10

Emilian Kamiński

W imieniu głowy państwa jego doradca Tadeusz Deszkiewicz pośmiertnie nadał aktorowi państwowe odznaczenia: Order Odrodzenia Polski oraz Krzyż Komandorski z gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski.

Tagi: