Goniec.pl

Opole 2022 Premiery. Oto 10 artystów, którzy wystąpią na scenie podczas 59. KFPP

14 Czerwca 2022

Udostępnij:

(fot. Paweł Wodzyński/East News)

W dniach od 17 do 20 czerwca 2022 Telewizja Polska będzie transmitować 59. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. Przed widzami cztery dni wyśmienitej zabawy, jubileusze, ulubieni artyści, dobrze znane i nowe przeboje. Drugi dzień festiwalu to 2 koncerty konkursowe oraz wspaniały jubileusz. Muzyczną ucztę rozpocznie koncert „Premiery”, w którym uczestnicy rywalizują o Nagrodę im. Karola Musioła, przyznawaną przez widzów w głosowaniu SMS - owym oraz o Nagrodę Jury. Swoje wyróżnienia dla kompozytora i autora tekstów przyzna też Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. W części konkursowej koncertu zaprezentuje się 10 wykonawców zakwalifikowanych przez Radę Artystyczną 59. KFPP. Koncert urozmaicą występy: Krystiana Ochmana zeszłorocznego laureata, zdobywcy Nagrody im. Karola Musioła oraz Natalii Zastępy zdobywczyni Nagrody Jury w zeszłorocznym koncercie „Premiery”, a poprowadzą go Agnieszka Oszczyk i Tomasz Kammel.

Slajd 1 z 10

(fot. Tricolors/EastNews)

(fot. Tricolors/EastNews)

Sonia Maselik - "Tylko tu"

Sonia Maselik to wokalistka pop, kompozytorka oraz autorka tekstów, którą widzowie mogą znać z takich talent show, jak: "Must Be The Music" i "Mam talent". Artystka występowała także w "Dzień dobry TVN" i "Pytaniu na śniadanie". Sonia grała supporty przed największymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej. Podczas Opola 2022 Sonia Maselik zaprezentuje swój singiel " Tylko tu".

Slajd 2 z 10

(fot. Paweł Wodzyński/East News)

Paweł Wodzyński/East News

Filip Lato - "Lepiej mieć"

Filip Lato to utalentowany wokalista, któremu sławę przyniósł udział w "The Voice of Poland". Artysta pojawił się w 7. edycji programu i zachwycił Trenerów podczas Przesłuchań w ciemno swoim wykonaniem "She will be loved" Maroon 5. Lato trafił pod skrzydła Tomsona i Barona i dotarł do odcinków na żywo. Po udziale w muzycznym show, wokalista wydał kilka singli oraz był uczestnikiem programu "Twoja twarz brzmi znajomo". Podczas Opola 2022 Filip Lato zaśpiewa "Lepiej mieć".

Slajd 3 z 10

Stanisława Celińska (fot. Tricolors/East News)

(Tricolors/East News)

Stanisława Celińska - "Przytul"

Stanisława Celińska to artystka, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Polska aktorka i wokalistka, która ma na swoim koncie Orły za najlepsze żeńskie role drugoplanowe. W 2020 roku podczas 57. KFPP Opole została nagrodzona w konkursie Premier za utwór "Niech minie złość". Podczas tegorocznego Opola Stanisława Celińska zaśpiewa utwór "Przytul".

Slajd 4 z 10

(fot. Tricolors/East News)

Tricolors/East News

Janusz Radek - "Nie chcę ciebie dzisiaj zapomnieć"

Janusz Radek to charyzmatyczny polski wokalista i aktor teatralnych inscenizacji muzycznych, który współpracował z największymi gwiazdami polskiej sceny. Podczas 59. KFPP Opole 2022 Janusz Radek wykona utwór "Nie chcę ciebie dzisiaj zapomnieć".

Slajd 5 z 10

(fot. Tricolors. East News)

Tricolors/East News

Wojtek Cugowski - "Znowu będziemy się śmiać"

Wojciech Cugowski - polski wokalista i gitarzysta, który jest członkiem zespołu Bracia i Cugowscy. Jest synem Krzysztofa Cugowskiego. Podczas Opola 2022 Wojtek Cugowski zaprezentuje swój solowy utwór "Znowu będziemy się śmiać".

Slajd 6 z 10

fot. screen z youtube.com/chemiaband

screen z youtube.com/chemiaband

Chemia - "Jednak jesteś"

Chemia to polski zespół rockowy założony w 2007 roku przez Wojciecha Balczuna. W koncercie Premier podczas Opola usłyszymy ich utwór "Jednak jesteś".

Slajd 7 z 10

(fot. Paweł Wodzyński/East News)

Paweł Wodzyński/East News

Anka - "Z każdą chwilą złą"

Anka czyli Anna Świątczak to wokalistka, którą większość Polaków zna. Była żona Michała Wiśniewskiego, członkini zespołu Ich Troje w latach 2003-2010, do którego powróciła w 2020 roku. Anna Świątczak wykona utwór "Z każdą chwilą złą".

Slajd 8 z 10

(fot. screen z youtube.com/outproduction)

screen z youtube.com/outproduction

Bartas Szymoniak - "Kochać naprawdę"

Bartas Szymoniak to frontman zespołu Sztywny Pal Azji. Artysta jest nie tylko wokalistą, lecz także beatboxerem - to jeden z prekursorów tej sztuki w naszym kraju. Podczas Opola 2022 Bartas Szymoniak wykona utwór "Kochać naprawdę".

Slajd 9 z 10

fot. screen z youtube.com/karolinalizer

screen z youtube com Karolina Lizer

Karolina Lizer - "Czysta woda"

Karolina Lizer jest finalistką Debiutów 57. KFPP w Opolu. Tworzy muzykę własną i obraca się w stylach jazzowym, żydowskim i folkowym. Na tegorocznym konkursie Premier w Opolu wykona piosenkę "Czysta woda".

Slajd 10 z 10

fot. screen z youtube.com/SabinaSzewczyk

youtube.com/SabinaSzewczyk

Sabina Szewczyk - "Arkadia"

Sabina Szewczyk mówi o sobie i swojej sztuce, że jest „połączeniem subtelnego głosu z elektroakustyczną muzyką”. W Opolu usłyszymy jej utwór "Arkadia".

Śmiertelny wypadek w Kutnie

Auto w strzępach, w środku dwoje dzieci. Dwa śmigłowce LPR w akcji, jest ofiara

Śmiertelny wypadek w Kutnie. Samochód wjechał pod pociąg. Na miejsce wezwano dwa śmigłowce LPR. Fot. Kutnowskie Centrum Informacyjne (T. Zagórowski)

Zobacz nastepną galerię >