Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Galerie > Nie żyją dwie osoby. Dramatyczna akcja służb trwała całą noc
20.01.2023 16:26

Nie żyją dwie osoby. Dramatyczna akcja służb trwała całą noc

20 stycznia około godziny 1:30 doszło do tragicznego wypadku samochodowego w miejscowości Potępa na Górnym Śląsku. Samochód osobowy wpadł do rzeki, kierowca i pasażer zmarli na miejscu. Policja prowadzi działania w celu ustalenia okoliczności wypadku.

wypadek5

Slajd 1 z 9

wypadeksla1

Zdarzenie zostało wykryte około 1:40 w nocy, 20 stycznia. Patrol policji zauważył zniszczoną barierkę na moście przez rzekę Mała Panew.

Slajd 2 z 9

wypadeksla2

Zgłaszający wydarzenie funkcjonariusze znaleźli przewrócone auto poniżej zniszczonej barierki. Na miejsce została wezwana Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowskich Górach, Ochotnicza Straż Pożarna Koty, OSP Świętoszowice, Ochotnicza Straż Pożarna w Potępie oraz Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu, a także Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Górniczej.

Slajd 3 z 9

koty4

undefined

Slajd 4 z 9

wypadek3

W samochodzie było dwóch mężczyzn, kierowca i pasażer. Podjęto próbę ratunku.

Slajd 5 z 9

koty1

undefined

Slajd 6 z 9

wypadek 4

Strażacy wyciągnęli auto z rzeki przy użyciu sprzętu hydraulicznego. Niestety, po przekazaniu poszkodowanych pogotowiu ratunkowemu medycy stwierdzili zgon.

Slajd 7 z 9

koty3

undefined

Slajd 8 z 9

wypadek5

Płetwonurkowie służb mundurowych przeszukali pobliskie koryto rzeki. W wodzie nie znaleziono więcej ofiar.

Slajd 9 z 9

wypadek 6

Wydobyty samochód miał tablice powiatu tarnogórskiego, nie ustalono jednak do tej pory tożsamości ofiar. Na miejscu pracuje policja i prokuratura.

Tagi: