Goniec.pl

Nie tylko w "Złotopolskich". Gdzie jeszcze zagrała Anna Przybylska? Przypominamy jej najlepsze role filmowe i serialowe

22 Lipca 2022

Udostępnij:

Anna Przybylska zmarła w 2014 roku na raka trzustki. Miała zaledwie 35 lat. Zachwycała nie tylko urodą, ale również naturalnością i wrażliwością. Nikogo nie udawała i do końca swoich dni była pełna wiary w lepsze jutro. Choć nie ma jej wśród nas, pozostały role filmowe i serialowe, które zagrała. Najczęściej były to komedie i seriale obyczajowe, ale nie stroniła także od kryminałów. Na swoim koncie ma prawie 30 ról, ale za postać Marylki w "Złotopolskich" pokochano ją najbardziej. W jakich filmach jeszcze zagrała Anna Przybylska? Przypominamy jej wszystkie role.

Slajd 1 z 13

fot.By Andrzej Piasecki, Foksal Web Studio, http://www.foksal.com.pl - Foksal, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=3968089

fot. Andrzej Piasecki, Foksal Web Studio, http://www.foksal.com.pl

CIEMNA STRONA WENUS

Anna Przybylska na szklanym ekranie zadebiutowała grając w filmie "Ciemna strona Wenus". Zagrała rolę intrygującej Suczki w "Ciemnej stronie Wenus" Radosława Piwowarskiego. Jej serialowym kochankiem miał być sam Jan Englert.

Slajd 2 z 13

EAST NEWS

ZŁOTOPOLSCY

W 1997 roku Anna Przybylska pojawiła się w "Złotopolskich". Aktorka przez 13 lat wcielała się w postać uroczej pani sierżant. To właśnie ta rola przyniosła jej największą popularność. Przez grę w "Złotopolskich" zaskarbiła sobie również ogromną sympatię Polaków. Marylka Baka-Gabriel - kto nie pamięta tej energicznej pani policjant, która wprawiała nas w dobry nastrój?

Slajd 3 z 13

ADAM NOCON/East News

DALEKO OD NOSZY

Serial "Daleko od noszy" to kontynuacją sitcomu "Szpital na perypetiach". Jest to satyryczna opowieść o losach typowego miejskiego szpitala w Polsce. W murach placówki odbywają się rzeczy zaskakujące, dziwne, ale tym samym bardzo śmieszne. W rolach głównych zagrali Krzysztof Kowalewski, Hanna Śleszyńska, Paweł Wawrzecki, Piotr Gąsowski, Anna Przybylska, Krzysztof Tyniec i Agnieszka Suchora. Warto zaznaczyć, że ten serial przyniósł Annie Przybylskiej ogromną popularność. Aktorka wykreowała postać dr Karinki, o której względy walczył Roman Kidler.

Slajd 4 z 13

East News

SEZON NA LESZCZA

W "Sezonie na leszcza" Anna Przybylska zagrała u boku Gabriela Fleszara i Bogusława Lindy. Aktorka wcieliła się w "Laskę", która razem ze swoim bratem (Gabriel Fleszar) napada na bank. To jednak nie koniec, dodatkowo ukradli samochód, w którym odnaleźli trzyletniego chłopca.

Slajd 5 z 13

TRICOLORS/East News

KLUB SZALONYCH DZIEWIC

Emitowany w stacji TVN serial "Klub szalonych dziewic" był kolejną produkcją, w której nie mogło zabraknąć Anny Przybylskiej. Zagrała u boku Dominiki Łakomskiej, Anny Dereszowskiej i Moniki Buchowiec. Serial opowiadał o przyjaźni kobiet, które co tydzień spotykały się w barze, gdzie rozmawiały o swoich sukcesach, troskach i problemach.

Slajd 6 z 13

Screenshot/YouTube

SĘP

Anna Przybylska najczęściej grała w komediach i serialach obyczajowych, ale nie odmawiała innym propozycjom. W związku z tym, pojawiała się również w kryminałach. W "Sępie" widzimy ją jako Nataszę, która czeka w nieskończoność, aż jej ukochany (w tej roli Michał Żebrowski) zrobi jakiś romantyczny krok.

Slajd 7 z 13

Screenshot/YouTube

BOKSER

W filmie, opartym na prawdziwej historii Przemka Salety, Anna Przybylska wcieliła się w rolę Ewy Pacuły, pierwszej żony sportowca, która robi wszystko, aby zawalczyć o życie ich córki Nicole. To jedna z najbardziej wzruszających kreacji Przybylskiej.

Slajd 8 z 13

Andrzej Tarasewicz

ZŁOTY ŚRODEK

"Złoty środek" to komedia Olafa Lubaszenki z 2009 roku opowiadająca o losach młodej prawniczki, której pierwsza sprawa dotyczy odzyskania kamienicy z dzieciństwa. W rolę tytułowej Mirki wcieliła się Anna Przybylska. U jej boku zagrał Szymon Bobrowski oraz Cezary Pazura. Warto zaznaczyć, że w tym filmie Przybylska musiała wcielić się w dwie postacie jednocześnie, ponieważ Mirka co jakiś czas dokleja sobie wąsy i udaje mężczyznę, by zdobyć wymarzoną pracę. Za tę rolę otrzymała po raz pierwszy w karierze nominację do nagrody Złota Kaczka.

Slajd 9 z 13

Screenshot/YouTube

BILET NA KSIĘŻYC

Ostatni raz na ekranie mogliśmy zobaczyć Anię w komediodramacie "Bilet na Księżyc". Film miał swoją premierę w 2013 roku, kilka miesięcy przed śmiercią aktorki. Przybylską obsadzono wówczas w roli atrakcyjnej tancerki.

Slajd 10 z 13

Paweł Jakubek/Pajot

LEKCJE PANA KUKI

Anna Przybylska w "Lekcjach Pana Kuki" wcieliła się w rolę prostytutki. I trzeba przyznać, że to była jedna z jej lepszych ról, co też zostało docenione. Przybylska za tę grę aktorką otrzymała drugą w karierze nominację do nagrody Złota Kaczka.

Slajd 11 z 13

PIOTR LISZKIEWICZ/EAST NEWS

KARIERA NIKOSIA DYZMY

W 2002 roku w komedii "Kariera Nikosia Dyzmy" Anna Przybylska wcieliła się w rolę ministrowej Jadzi Jaszuńskiej. Aktorka w filmie przez chwilę miała romans z głównym bohaterem, którego grał Cezary Pazura.

Slajd 12 z 13

SEBASTIAN WOLNY/SUPER EXPRESS/EAST NEWS

ROLE ANNY PRZYBYLSKIEJ

1997: Ciemna strona Wenus − jako Suczka 1999: Gwiazdka w Złotopolicach − jako Marylka 2000: Sezon na leszcza − jako „Laska" 2001: Licencja na zaliczanie − jako koleżanka 2002: Dzień świra − jako policjantka, sąsiadka z góry 2002: Kariera Nikosia Dyzmy − jako Jadzia, żona ministra Jaszuńskiego 2002: Rób swoje, ryzyko jest twoje − jako Gryzelda „Beata", miłość Lutka 2002: Superprodukcja − jako Donata Fiok, kobieta Koniecpolskiego 2003: Królowa chmur − jako Kasia 2004: Rh+ − jako Marta

Slajd 13 z 13

TRICOLORS/East News

ROLE ANNY PRZYBYLSKIEJ cz. 2

2007: Dlaczego nie! − jako pani Ania 2007: Lekcje pana Kuki − jako Ala 2007: Ryś − jako Jola, pracownica banku 2008: Kierowca − jako Julia 2008: Złoty środek − jako Mirka vel Mirek Brzeski 2009: Funio, Szefunio i reszta... czyli dzieciaki ratują świat − jako agentka Adama 2011: Warsaw dark − jako Ojka 2012: Bokser − Ewa, zona Przemka 2012: Sęp − jako Natasza McCormack 2013: Bilet na Księżyc − jako striptizerka Roksana

Śmiertelny wypadek w Kutnie

Auto w strzępach, w środku dwoje dzieci. Dwa śmigłowce LPR w akcji, jest ofiara

Śmiertelny wypadek w Kutnie. Samochód wjechał pod pociąg. Na miejsce wezwano dwa śmigłowce LPR. Fot. Kutnowskie Centrum Informacyjne (T. Zagórowski)

Zobacz nastepną galerię >