Goniec.pl

Mobbing wśród gwiazd. Anna Wendzikowska, Paulina Młynarska i wiele innych padło ofiarami przemocy w miejscu pracy

3 Października 2022

Autor tekstu:

Udostępnij:

Anna Wendzikowska i Dorota Wellman

Slajd 1 z 8

Paulina Młynarska

(fot. instagram.com/mlynarskapaulina/)

Paulina Młynarska

Paulina Młynarska wyznała, że doznała mobbingu w trzech miejscach pracy. Za każdym razem odchodziła, bo nie pozwala sobie na takie traktowanie.

- Raz był to facet – prezes, który pozwalał sobie na chamskie, seksistowskie teksty w stosunku do mnie. Raz kobieta, która mnie nie lubiła – bo nie. Trzeci raz, pewna szefowa miesiącami nie podpisywała mojej umowy, uniemożliwiając mi wystawianie faktur. Jednak jednocześnie emitowała, na swojej antenie, materiały mojego autorstwa - opowiadała Onetowi.

Slajd 2 z 8

Paulina Smaszcz

(fot. instagram.com/paulina.smaszcz/)

Paulina Smaszcz

Paulina Smaszcz także była ofiarą mobbingu.

- Mam mnóstwo przykładów na to, jak byłam mobbingowana przez inne kobiety. Zdarzyło się nawet, że byłam deprecjonowana w obecności mojego męża - przyznała w rozmowie z Plejadą.

Sama jednak powiedziała, że wyciągnęła lekcję z tych przeżyć. Teraz nie dopuszcza do siebie negatywnej energii. Co więcej, Paulina Smaszcz wspiera też inne kobiety w dążeniu do celu i osiągnięciu sukcesu. Szerokim echem w mediach odbił się także jej wywiad dla "Cosmopolitan", w którym przyznała, że kobiety muszą ciężko pracować na swój sukces.

- Nic za darmo. Chyba że jesteś głupią blacharą, obc**ągasz tam p*łę wszystkim i wtedy masz wszystko za darmo. Przepraszam, że tak mówię, ale taka prawda. Jeśli chcesz się edukować i masz ambicję - musisz walczyć - mówiła.

Slajd 3 z 8

Karolina Korwin-Piotrowska

(fot. instagram.com/karolinakp/)

Karolina Korwin-Piotrowska

Wydawałoby się, że osoba o tak silnym charakterze jak Karolina Korwin-Piotrowska nie może być ofiarą mobbingu. Nic bardziej mylnego. Gwiazda zdradziła, że doświadczyła tej przemocy na sobie i wyznała, że środowisko dziennikarskie jest bardzo na to podatne.

- Byłam mobbingowana. Znam ludzi mobbingowanych. Zawód dziennikarski jest bardzo podatny na mobbing, szczególnie w czasach kryzysu - mówiła w rozmowie z Pudelkiem.

Co więcej, Karolina Korwin-Piotrowska napisała książkę o mobbingu w polskich szkołach teatralnych. "Wszyscy wiedzieli" również wywołało burzę w środowisku aktorskim.

Slajd 4 z 8

Joanna Koroniewska

(fot. instagram.com/joannakoroniewska)

Joanna Koroniewska

Joanna Koroniewska opisała swoje bolesne wspomnienia z mobbingiem we wcześniej wspomnianej książce Karoliny Korwin-Piotrowskiej "Wszyscy wiedzieli". Aktorka ukończyła PWSFTviT. Najgorzej było w momencie, kiedy mama Joanny Koroniewskiej odchodziła. Wykładowczyni, której o tym opowiedziała ówczesna studentka uznała, że ta jest egoistką.

- Mogłam rzucić to wszystko, ale bez tego przedstawienia nie dostałabym dyplomu, musiałabym powtarzać rok. A otrzymałam już rolę w "M jak miłość" i żeby zacząć grać, wiedziałam, że muszę skończyć tę szkołę.

Slajd 5 z 8

Magdalena Schejbal

(fot. instagram.com/magdaschejbal)

Magdalena Schejbal

Sprawa Magdaleny Schejbal była głośna, ponieważ nie tylko głośno mówiła ona o byciu ofiarą mobbingu, lecz także wkroczyła na drogę sądową. Aktorka oskarżała produkcję serialu "Szpilki na Giewoncie", w którym grała główną rolę o tego rodzaju przemoc. Magdalena Schejbal wyznała, że na planie powszechny był mobbing i zmuszanie do pracy ponad normę, co w jej przypadku skończyło się hospitalizacją.

- Niestety jest tak, że kobiety spotykają się z sytuacją mobbingu i molestowania, niekoniecznie seksualnego, ale też psychicznego, zawodowego. Jesteśmy traktowane w pracy z dużo mniejszą estymą niż koledzy. Kobiety w swoich zawodach w ogóle zarabiają dużo mniej - opowiadała Marcinowi Prokopowi w "Ciemnych stronach show-biznesu".

Podczas nagrań "Szpilek na Giewoncie" aktorka była w ciąży, więc obawiała się o swój stan zdrowia podwójnie. - Przede wszystkim walczyłam o życie, bo to była kwestia zagrożenia życia mojego i dziecka. Jeżeli widziałam, że to za chwilę może się źle skończyć, to tutaj nie ma wyboru. Tu jest tylko jedna droga - mówiła we wcześniej wspomnianym wywiadzie.

Zarzuty aktorki zostały oddalone przez sąd. W ramach rekompensaty Magdalena Schejbal musiała zamieścić przeprosiny w prasie, przekazać 10 tysięcy złotych na rzecz Domu Artystów Weteranów Scen Polskich oraz ponieść koszty sądowe.

Slajd 6 z 8

Michał Szpak

(fot. instagram.com/michal_szpakofficial/)

Michał Szpak

Niedawno na szczere wyznanie zdecydował się Michał Szpak. Artysta odszedł z "The Voice of Poland" jak się okazało przez mobbing, o czym opowiedział w szczerym wywiadzie dla Noizz.pl. Muzyk został usunięty z ramówki za pojawienie się na wizji z tęczową flagą, a dokładnie małą przypinkę w tychże barwach.

Slajd 7 z 8

Anna Wendzikowska

(fot. instagram.com/aniawendzikowska)

Anna Wendzikowska

Anna Wendzikowska wydała ostatnio szczere i szokujące oświadczenie, w którym przyznała, że zdecydowała się na odejście z TVN przez mobbing. Dziennikarka opisała szczegółowo rażące działania, które miały miejsce u jej ówczesnego pracodawcy. Wydaje się, że swoimi słowami włożyła kij w mrowisko, bo coraz więcej gwiazd wyraża poparcie dla niej, a prywatnine Anna Wendzikowska otrzymuje mnóstwo wiadomości od osób z TVN, które doświadczają tego samego problemu.

Slajd 8 z 8

Dorota Wellamn

Dorota Wellman

Dorota Wellman to kolejna z gwiazd, która zdecydowała się głośno powiedzieć o tym, że była świadkiem mobbingu. Dziennikarka wyznała, że w jednej z redakcji, w której pracowała przełożony dopuszczał się skandalicznego zachowania wobec jednej z jej koleżanek.

instagram.com/robert.gorski.official

Robert Górski ma dom jak z bajki. Posiadłość kabareciarza to marzenie wielu

Robert Górski wraz z żoną i córeczką mieszka na Mazurach. Posiadłość króla polskiego kabaretu sprawia, że można się rozmarzyć. Piękny drewniany dom i bajeczna, malownicza okolica, są godne pozazdroszczenia!

Zobacz nastepną galerię >