Goniec.pl

Jeden po drugim wychodzili na scenę i się zaczęło. Politykom może się zrobić słabo

19 Stycznia 2022

Udostępnij:

TRICOLORS/East News, Pawel Wodzynski/East News, Piotr Molecki/East News

We wtorek 18 stycznia po raz 29. wręczono "Paszporty Polityki". W trakcie gali, na której nagrodzono najbardziej obiecujących polskich artystów, nie zabrakło odwołań do polityki. Pod ostrzałem prowadzących i laureatów znaleźli się m.in. prezes TVP Jacek Kurski, minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek i minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. Kliknij "dalej", aby sprawdzić, co zarzucili im uczestnicy wydarzenia.

Slajd 1 z 1

Barbara Nowak

Kurator Nowak na celowniku

Już na wstępie do tegorocznej gali Paszportów Polityki redaktor naczelny Jerzy Baczyński, który prowadził galę, pozwolił sobie na uszczypliwości wobec rządzących. - Witamy niezależnych artystów we wciąż wolnych mediach - rozpoczął. W przemówieniu wprowadzającym nawiązał do małopolskiej kurator oświaty Barbary Nowak, która wsławiła się nie tylko wypowiedzią o "eksperymencie medycznym". - Trudno było nadążyć za politycznymi interpretacjami kultury. Pisowska kuratorka oświaty odradzała tym razem "Dziady" Mickiewicza - mówił prowadzący. fot. Jakub Kaminski/East News

Śmiertelny wypadek w Kutnie

Auto w strzępach, w środku dwoje dzieci. Dwa śmigłowce LPR w akcji, jest ofiara

Śmiertelny wypadek w Kutnie. Samochód wjechał pod pociąg. Na miejsce wezwano dwa śmigłowce LPR. Fot. Kutnowskie Centrum Informacyjne (T. Zagórowski)

Zobacz nastepną galerię >