Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Galerie > Ujawniono, jakie majątki zgromadzili członkowie rodziny królewskiej. Kwoty przyprawiają o zawrót głowy
09.06.2022 17:28

Ujawniono, jakie majątki zgromadzili członkowie rodziny królewskiej. Kwoty przyprawiają o zawrót głowy

Brytyjska rodzina królewska w Wielkiej Brytanii pełni funkcję przede wszystkim reprezentacyjną - w zamian mogą prowadzić dostatnie życie i cieszyć się tytułami. Eksperci oszacowali majątki najbliższych członków rodziny Elżbiety II.

Majątki członków rodziny królewskiej
Rex Features/East News

Slajd 1 z 10

Królowa Elżbieta

Nie żyjąca już Elżbieta II zgromadziła dobytek o wartości około 480 mln dolarów, co daje ponad 2 mld zł. Do tej kwoty wliczał się przede wszystkim spadek po rodzicach oraz wpływy od podatników. Ponadto brytyjski rząd wspiera rodzinę królewską i wypłaca jej środki, które finansują oficjalne obowiązki królowej.

Slajd 2 z 10

Camilla Parker-Bowles

Camilla Parker-Bowles nie miała tak imponującego startu w życiu, jak reszta członków rodziny. Wszystko przez to, że się w rodzinę królewską „wżeniła”. Camilla przez praktycznie całe dorosłe życie była sekretarką w londyńskich firmach, co nie pozwoliło jej zgromadzić zbyt dużego majątku. Parker-Bowles nadrobiła jednak zaległości i, po ślubie z księciem Karolem, dorobiła się prawie 5 mln dolarów. Nie wiadomo, czy po śmierci królowej Elżbiety jej majątek ulegnie powiększeniu.

Slajd 3 z 10

Książe Karol

Świeżo upieczony Król Karol III, syn królowej Elżbiety i ojciec Williama oraz Harry'ego, jest drugim w kolejności najbogatszym członkiem rodziny królewskiej. W zeszłym roku jego majątek szacowano na aż 400 mln dolarów. Praktycznie całe dochody syna królowej to specjalny majątek w księstwie Kornwalii, który powstał w 1337 roku. Miał on zapewnić następcy tronu stałe przychody. Po śmierci królowej z pewnością jednak jego majątek stanie się znacznie okazalszy.

Slajd 4 z 10

Kate Middleton

Małżonka księcia Williama już przed ślubem z monarchą miała od 5 do 8 mln dolarów majątku, gdyż pochodzi z bogatej rodziny. Rodzice Middleton posiadają firmę produkującą dekoracje i ozdoby na przyjęcia.

Slajd 5 z 10

Książę William

Książę William, z racji względnie młodego wieku, dotychczas dorobił się około 30 mln dolarów. Część tej sumy, czyli 13 mln dolarów, to spadek po mamie, księżnej Dianie. Należy pamiętać, że książę przez kilka lat służby w wojsku pracował jako pilot śmigłowca RAF Search and Rescue Force i otrzymywał za to pensję, taką samą, jak inni piloci.

Slajd 6 z 10

Książę Harry

Książę Harry, choć oficjalnie wystąpił z rodziny królewskiej, został uwzględniony w „rankingu”. Szacuje się, że posiada ok. 30 mln dolarów. Na tę sumę składa się część spadku po księżnej Dianie oraz pensja za pełnienie obowiązków kapitana brytyjskiej armii.

Slajd 7 z 10

Meghan Markle

Meghan Markle, żona księcia Harry'ego, tak samo, jak Kate Middleton, biorąc ślub, posiadała już znaczny majątek. Meghan za rolę w serialu „Suits” oraz liczne inwestycje, m.in. w platformę o nazwie „The Tig”, zgromadziła majątek w wysokości około 4 milionów dolarów.

Slajd 8 z 10

Księżniczka Anna

Księżniczka Anna odgrywa mało istotną rolę w życiu monarchii, dlatego poświęciła się jeździectwu. Zdobyła złoty medal w 1971 r. i dwa srebrne medale w 1975 r. na Mistrzostwach Europy w WKKW. W 1976 roku została pierwszym członkiem brytyjskiej rodziny królewskiej, który wziął udział w igrzyskach olimpijskich. Jej majątek opiewa na ok. 30 mln dolarów, w skład którego wlicza się stypendium od matki, kolekcję biżuterii oraz posiadłość po zmarłym ojcu.

Slajd 9 z 10

Książę Andrzej

Młodszy syn królowej Elżbiety i księcia Filipa zgromadził majątek w wysokości około 5 milionów dolarów.Poza swoimi królewskimi obowiązkami Andrew służył jako pilot i instruktor helikoptera w Royal Navy, wykonując wiele misji podczas wojny o Falklandy. Warto podkreślić, że książę Andrzej wycofał się z życia publicznego po aferze dotyczącej wykorzystywania seksualnego dzieci.

Slajd 10 z 10

Książę Edward

Książę Edward urodził się 10 marca 1964 roku w Pałacu Buckingham. Jest trzecim synem i czwartym i najmłodszym dzieckiem królowej Elżbiety II i księcia Filipa, księcia Edynburga. Według Celebrity Net Worth wartość netto Edwarda szacuje się na 45 milionów dolarów. Po latach trudności finansowych w firmie Edward zrezygnował w 2002 roku, aby rozpocząć pełnoetatowe obowiązki członka rodziny królewskiej.

Tagi: