Goniec.pl
Ewa Krawczyk nie pojawiła się na rozprawie w sprawie spadku po legendarnym artyście. Podano powód

TRICOLORS/East News/ YouTube: Marian Lichtman

Ewa Krawczyk nie pojawiła się na rozprawie w sprawie spadku po legendarnym artyście. Podano powód

1 Grudnia 2022

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Ewa Krawczyk, wdowa po legendarnym Krzysztofie Krawczyku, po jego śmierci stała się właścicielką całego jego majątku. To nie spodobało się synowi trubadura, który uznał, że we wcześniejszej wersji testamentu był uwzględniony podczas dzielenia dobytku artysty. Krzysztof Krawczyk Junior zdecydował się podważyć testament ojca, a w środę, 30 listopada, miała odbyć się kolejna rozprawa w tej sprawie.

Ewa Krawczyk nie pojawiła się na rozprawie w sprawie spadku po legendarnym artyście

Zgodnie z prawem, ponieważ syn artysty nie został uwzględniony w testamencie, należała mu się tylko niewielka jego część w formie tzw. zachowku. W ostatnim dniu listopada odbyła się kolejna rozprawa o spadek, w której trakcie sąd przesłuchiwał kolejnych świadków.

Krzysztof Krawczyk junior ma problemy finansowe. Zdradzono, ile płaci za mieszkanie

Dramatyczne sceny z udziałem Krzysztofa Krawczyka juniora. Syn legendy trafił na SOR

CZYTAJ DALEJ

Przypomnijmy, że syn artysty utrzymuje, że Krzysztof Krawczyk w ostatnich latach swojego życia nie był w pełni władz umysłowych, dlatego próbuje podważyć najnowszy testament.
Na rozprawie, która odbyła się w środę 30 listopada, pojawili się Marian i Bożena Lichtman, Kasia Filipiak, czyli była partnerka Krzysztofa Igora Krawczyka, syna artysty, Zbigniew Rabiński oraz Sylwia Urbańczyk - siostrzenica Ewy Krawczyk. Jak przekazał "Super Express", Marian Lichtman zeznał, że według niego synowi muzyka należą się pieniądze po ojcu, gdyż jest on jego jedynym żyjącym krewnym.

- Nie jesteśmy żadną stroną. Chcemy tylko sprawiedliwości, bo to jest jedyny Krawczyk, który został przy życiu. Jemu się to po prostu należy po ojcu, połowa tego majątku... Zawsze jak się widzieliśmy, moja żona pytała Krzysztofa, a co będzie z Krzysiem w przyszłości? - powiedział artysta w rozmowie z tabloidem.

Ewa Krawczyk i Krzysztof Krawczyk Junior nie pojawili się na rozprawie

Co ciekawe, na rozprawie zabrakło stron sporu. W sądzie nie pojawiła się Ewa Krawczyk i Krzysztof Igor Krawczyk. Syn artysty kilka dni temu dostał ataku padaczki w tramwaju i trafił na SOR. Choć jeszcze tego samego dnia wrócił do domu, to lekarz zlecił mu unikanie stresu, dlatego też zdecydował, że nie pojawi się na rozprawie.

- Lekarz Krzysia zabronił mu do końca roku kontaktów z mediami, osobami, które powodują u niego stres. Zabronił mu też występów i koncertowania. Ma teraz skupić się na sobie i się wyciszyć. On jest bardzo emocjonalny i wszystko bardzo przeżywa. A udział w procesie to dla niego zbyt duże emocje. Lekarz mu to odradził, bo to jest dla niego za duże zagrożenie - zdradził w rozmowie z Faktem Zbigniew Rabiński współzałożyciel Studia Integracji, do którego uczęszcza syn Krzysztofa Krawczyka.

Ewy Krawczyk na rozprawie zabrakło z dość prozaicznego powodu. Ponieważ żona legendarnego trubadura została przesłuchana na pierwszej rozprawie, jej obecność nie była niezbędna. W trakcie sporu jej interesy reprezentuje kancelaria prawna, więc nie musi stawiać się w sądzie.

Rozprawa, która odbyła się w dniu 30 listopada, nie była rozstrzygającą, gdyż sąd nie podjął jeszcze decyzji w sprawie testamentu Krzysztofa Krawczyka. Marian Lichtman, który zeznawał podczas ostatniej rozprawy, zdradził w rozmowie z "Super Expressem" dlaczego jest dobrej myśli.

- Bardzo dobrze, że pozwolono mi powiedzieć wszystko, co w tej sprawie leżało mi na sercu. Nie wolno mi ujawniać szczegółów, ale bardzo mi to ulżyło. Czekam na sprawiedliwość z utęsknieniem. Myślę, że powinno być dobrze, bo sprawiedliwości powinno w końcu stać się zadość. Kiedy zapadnie ostateczny wyrok sądu, będę mówił więcej - przekazał artysta w rozmowie z tabloidem.

Krzysztof Krawczyk to legenda polskiej muzyki rozrywkowej. Nieoczekiwane odejście piosenkarza 5 kwietnia ubiegłego roku, pozostawiło miliony fanów w rozpaczy. / fot. Tricolors/East News

Po roku sprawdzili, jak wygląda grób Krzysztofa Krawczyka. Łzy zalewają policzki, co za gest

Od śmierci Krzysztofa Krawczyka minęło już ponad rok, a fani wciąż pamiętają o wielkim artyście. Na grobie muzyka pojawiły się niezwykłe wyrazy sympatii od jego miłośników.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Super Express, Fakt.pl

Tagi:

Piotr SzczurowskiAutor

Od najmłodszych lat zainteresowany głównie motoryzacją. Od kilkunastu lat codziennie sprawdzam co nowego w branży - od lat na bieżąco.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Patrycja Markowska i Jacek Kopczyński fot. KAPiF

Gwiazdy

Patrycja Markowska przerwała milczenie po rozstaniu. Piosenkarka nie jest w najlepszej formie

Czytaj więcej >
Doda i Emil S. fot. KAPiF

Gwiazdy

Były mąż Dody w rękach policji. Emil S. usłyszał poważne zarzuty, w tle gigantyczne pieniądze

Czytaj więcej >
Irena Santor, fot. KAPiF

Gwiazdy

Irena Santor wspomina Zbigniewa Wodeckiego. Nie bała się użyć wzniosłych słów

Czytaj więcej >
Paulina Krupińska i Damian Michałowski fot. KAPiF

Gwiazdy

"Dzień dobry TVN". Damian Michałowski zaliczył zabawną wpadkę. Zrobiło się niezręcznie

Czytaj więcej >
Krzysztof Jackowski fot. YouTube/JASNOWIDZ Krzysztof Jackowski Official

Gwiazdy

Krzysztof Jackowski zdradził złowrogą wizję na marzec. Jego przepowiednia nie napawa optymizmem

Czytaj więcej >
Marcin Prokop fot. KAPiF

Gwiazdy

Marcin Prokop zdobył się na niewybredną aluzję. Zażartował z Edwarda Miszczaka

Czytaj więcej >