Goniec.pl
Paweł Kukiz

Piotr Molecki/East News

Dziennikarze dotarli do informacji o stanie majątkowym Pawła Kukiza. Polityk ma na koncie tylko 5829 złotych

13 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

Dom, mieszkanie, łąka i kilka tysięcy złotych na koncie — oto majątek Pawła Kukiza. Muzyk i polityk od środy jest na ustach wszystkich po tym, jak poparł ustawę anty-TVN. Dziennikarze dotarli do jego oświadczenia majątkowego.

Paweł Kukiz stał się negatywnym bohaterem środowych obrad sejmowych. Muzyk zagłosował ramię w ramię z PiS i poparł ustawę anty-TVN, za co spadła na niego potężna krytyka. Niektórzy sugerują, że za zagłosowanie za ustawą politykom Kukiz 15 obiecano intratne stanowiska.

Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawiecki podjął decyzję o podziale Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii

CZYTAJ DALEJ

Majątek Pawła Kukiza

Jak wynika z oświadczenia majątkowego Pawła Kukiza, poseł posiada tylko 5829 zł. Co ciekawe, w oświadczeniu datowanym na 2015 roku deklarował posiadanie 15 tysięcy złotych oszczędności. Ponadto, muzyk jest właścicielem domu o powierzchni 450 m2 o wartości 1,5 miliona złotych oraz mieszkania o powierzchni 36 metrów kwadratowych. Jego wartość wyceniono na 350 tysięcy złotych

Kukiz posiada także łąkę wartą 15 tysięcy złotych oraz samochód osobowy audi Q7 z 2009 roku. Oprócz tego posiada on zobowiązania – kredyt hipoteczny w wysokości 600 tysięcy złotych, z czego do spłaty pozostało mu jeszcze 229 tysięcy złotych. W ubiegłym roku zaciągnął dodatkowo pożyczkę z funduszu świadczeń socjalnych w wysokości 17 850 złotych.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Jako poseł Paweł Kukiz zarobił w 2020 roku 91 tysięcy złotych z tytułu uposażenia poselskiego. Dostał też 29 tysięcy złotych w ramach diety. Jednym z jego źródeł dochodu są też prawa autorskie – tutaj zarobił 199 tysięcy złotych. Kukiz w oświadczeniu wykazał także dochody żony wynoszące ponad 80 tysięcy złotych.

Głosowanie z PiS

W środę Paweł Kukiz zagłosował razem z partią rządzącą za ustawą anty-TVN. Muzyk utrzymuje, że w zamian za poparcie noweli nie otrzymał propozycji politycznych stanowisk dla siebie i swoich posłów.

- Ja się wręcz uparłem, że nie chcę żadnych stanowisk. Ktoś wypuścił taką plotkę. Ani słowem nie rozmawiałem z PiS o żadnym stanowisku – oświadczył. Jak powiedział, dogadał się z PiS-em, bo liczy na poparcie jego flagowego pomysłu, czyli Jednomandatowych Okręgów Wyborczych. Zaznaczył także, że

Dodał jednak, że dogadał się z PiS-em, bo liczy, że dzięki temu ma szansę wprowadzić w życie swój flagowy pomysł programowy, czyli Jednomandatowe Okręgi Wyborcze. Zaznaczył także, że jego partia od 6 lat ma wpisaną w program dekoncentrację mediów z myślą o ich repolonizacji i teraz właśnie pojawiła się okazja, by tego dokonać.

Tylko prawdziwi znawcy kulinarni osiągną wynik 10/10. Podejmiesz wyzwanie?

Pytanie 1 z 10

Ptifurki to:

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Nie żyje piosenkarz Łukasz Mojecki

  • Nie żyje Agnieszka Rogalska. Wiadomość przekazał burmistrz Wieliczki

  • Ryszard Terlecki potwierdził. "LexTVN" ma być dzisiaj uchwalona

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: businessinsider.com, fakt.pl

Ada Rymaszewska

Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata. W przeszłości byłam redaktorem portalu Kontakt24, odbyłam także praktyki w portalu biznesowym b2-biznes.pl, dla którego pisałam artykuły oraz staż w telewizji informacyjnej TVN24, gdzie zajmowałam się nagrywaniem krótkich materiałów.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Krzysztof Krawczyk junior zaśpiewa w amfiteatrze

Gwiazdy

Krzysztof Krawczyk junior wystąpił w nowym odcinku "Uwagi". Opowiedział o konflikcie z Ewą Krawczyk

Czytaj więcej >
Nie żyje

Gwiazdy

Nie żyje Piotr Kurowski, zawodnik MMA

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Andrzej Piaseczny żartuje z wypowiedzi Jana Dudy. "Ponoć można się czymś ode mnie zarazić"

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Maryla Rodowicz wniosła apelację od wyroku rozwodowego. Chce walczyć o alimenty od męża

Czytaj więcej >
Magda Gessler

Gwiazdy

Zmarła uczestniczka "Kuchennych rewolucji". Marzenna Koniuszy prowadziła bar w Gorzowie Wielkopolskim

Czytaj więcej >
Andrzej Grabowski

Gwiazdy

Andrzej Grabowski przyznał, że musiał przejść kolejną operację

Czytaj więcej >