Goniec.pl Rozrywka Dzień Kubusia Puchatka. Dlaczego obchodzimy go akurat 18 stycznia?
Kubuś Puchatek fot. YouTube/Disney Junior Polska

Dzień Kubusia Puchatka. Dlaczego obchodzimy go akurat 18 stycznia?

18 stycznia 2023

18 stycznia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Dlaczego właśnie wtedy? Okazuje się, że tego dnia urodził się autor książki o przygodach słynnego misia. Pisarz stworzył bajkę dla swojego syna Christophera.

18 stycznia Międzynarodowym Dniem Kubusia Puchatka

"Kubuś Puchatek" to jedna z najpopularniejszych bajek na świecie. Opowieść o naiwnym i niezbyt rozgarniętym, ale za to niezwykle sympatycznym misiu jest ponadczasowa i wychowało się na niej wiele pokoleń. Do dziś przygody mieszkańców Stumilowego Lasu bawią i uczą dzieci.

18 stycznia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Wiele osób zastanawia się, dlaczego celebrujemy to święto akurat tego dnia. Odpowiedź jest prosta. Na 18 stycznia przypada rocznica urodzin Alana Alexandra Milne’a. To właśnie pisarz stworzył kultowe postacie Kubusia Puchatka i jego przyjaciół.

Kim był autor Kubusia Puchatka?

Alan Alexander Milne przyszedł na świat w 1882 roku w Londynie. W latach 20. XX wieku wziął ślub z Dorothy De Selincourt i wspólnie wychowywali syna Christophera Robina. To właśnie dla niego pisarz napisał bajkę o przygodach Stumilowego Lasu.

Wszystko zaczęło się od wizyty w zoo. Małemu Christopherowi bardzo spodobała się niedźwiedzica Winniepeg. Chłopiec otrzymał pluszaka będącego odwzorowaniem drapieżnika. Syn pisarza nie rozstawał się z przytulanką dlatego Milne postanowił stworzyć dla niego bajkę. Bohaterami opowieści zostali Krzyś i jego przyjaciel Kubuś Puchatek.

Książka o przygodach Kubusia Puchatka stała się niezwykle popularna niemal na całym świecie. Bajkę pokochali nie tylko najmłodsi ale również rodzice. Dziś Kubuś Puchatek to niekwestionowana ikona popkultury.

Artykuły polecane przez Goniec.pl :

Zachęcamy do wsparcia zbiórki , której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Obserwuj nas w
autor
Weronika Uszakiewicz

Redaktorka portalu Goniec.pl. Z zawodu jest dziennikarką, z zamiłowania - artystką. W wolnych chwilach zajmuje się malarstwem. Uwielbia trzymające w napięciu książki i filmy kryminalne.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl
non-fiction wiadomości finanse technologia zdrowie rozrywka sport