Goniec.pl
TRICOLORS/East News

TRICOLORS/East News

Beata Tyszkiewicz nie wychodzi z domu. Córka poinformowała o pogarszającym się stanie zdrowia aktorki

6 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Kacper Kulpicki

Udostępnij:

Beata Tyszkiewicz kilka lat temu postanowiła wyłączyć się z życia publicznego. Więcej czasu spędza w swoim mieszkaniu, a w domowych obowiązkach pomaga jej córka. Jedynym kontaktem z pozadomową rzeczywistością były dla aktorki spacery. Niestety, osłabiona wydolność Beaty Tyszkiewicz już na to nie pozwala.

Beata Tyszkiewicz ma problemy kardiologiczne

Beata Tyszkiewicz od pięciu lat nie udziela się publicznie. W tym okresie w mediach pojawiały się informacje o pogarszającej się formie aktorki znanej z filmu „Seksmisja”. Gwiazda polskiego kina kilka razy trafiała do szpitala, ponieważ jej serce niedomagało. Przeszła rozległy zawał serca, jednak i ten nie pozbawił Tyszkiewicz poczucia humoru i autoironii.

- Byłam u Hindusa, zjadłam takie bardzo ostre curry, które lubię. Żadnych objawów zawału nie miałam, ale bolało mnie coś w środku. Myliłam to z żołądkiem. Wróciłam do domu, spędziłam w nim wieczór, całą noc. Coraz bardziej bolało. To nie było gwałtowne, ale było bolesne. Więc następnego dnia pojechałam do szpitala w Aninie. I tam mnie już "złapali". […] Nigdy nie wsłuchiwałam się w siebie i nie zawracałam sobą niczyjej głowy. Ale trzeba się liczyć z tym, że coś takiego może się zdarzy – bagatelizowała aktorka w rozmowie z SE.

Beata Tyszkiewicz wymaga opieki

Od kardiologicznego incydentu minęło już kilka lat, lecz czas wcale nie polepszył zdrowia artystki. 83-latka wymaga ciągłej opieki, jaką zapewnia jej córka, Karolina Wajda – owoc miłości matki i 12 lat starszego, nieżyjącego już reżysera, Andrzeja Wajdy. Chociaż najbliżsi brali pod uwagę możliwość umieszczenia Beaty Tyszkiewicz w domu seniora, ostatecznie pozostała ona jednak w swoim mieszkaniu.

Beata Tyszkiewicz

Beata Tyszkiewicz trzykrotnie brała rozwód. Mało kto wie, jak brzmi jej prawdziwe nazwisko

CZYTAJ DALEJ

Była jurorka „Tańca z gwiazdami” nie może sobie już pozwolić na spacery. We znaki daje się też pogoda, która w lecie zbytnio jej nie rozpieszcza. Karolina Wajda w rozmowie z „Rewią” przyznała:

- Jest w dobrym nastroju, cieszy się, gdy pada deszcz, kiedy jest chłodniej, chociaż nie wychodzi już na spacery. Odwiedzam ją tak często, jak mogę, podobnie jak moja młodsza siostra – oznajmiła.

Beata Tyszkiewicz może liczyć na pomoc i opiekę swoich dzieci, chociaż żadne z nich nie zdecydowało się na stałe zamieszkanie z matką. Osiągająca nobliwy wiek Beata Tyszkiewicz ostatnio odrzuca także możliwości występów w telewizjach śniadaniowych.

- Moje życie jest teraz nudne i monotonne. Nic się w nim spektakularnego nie dzieje. Jestem nudną starszą panią. Ja się już w życiu nagrałam, dajcie mi odpocząć – mówiła w „Fakcie”.

Beata Tyszkiewicz spisała testament

„Dama polskiej kinematografii” zdecydowała się spisać testament, by nie narażać córek na zamieszanie, jakie wynikło po śmierci ich ojca. Andrzej Wajda pozostawił bowiem po sobie aż osiem różnych testamentów, co nieco utrudniło – jak to nazwała jego córka – „walkę o spadek”.

Swój majątek szacowany na około cztery miliony złotych Beata Tyszkiewicz postanowiła rozdzielić pomiędzy wspomnianą już córkę Karolinę oraz młodszą, Wiktorię.

- Nie wypada mówić o szczegółach, ale mama zadbała o nas obie – mówiła jedna z nich na łamach „Faktu” w 2019 roku.

Beata Tyszkiewicz miano „damy polskiego kina” zdobyła – to nie ulega wątpliwościom – za zasługi aktorskie, ale również za sprawą swojego szlacheckiego pochodzenia. O faktach z jej życia, które nie były znane opinii publicznej, pisaliśmy tutaj.

"Taniec z Gwiazdami 13". Kto z kim zatańczy? Mamy zdjęcia wszystkich par

"Taniec z Gwiazdami" odsłonił już wszystkie karty związane z 13. edycją programu. Poznaliśmy pary, które od 29 sierpnia będą prezentować swoje umiejętności na parkiecie. Trzeba przyznać, że niektóre z nich wzbudzają spore poruszenie. Po raz pierwszy w historii programu o Złotą Kulę zawalczy para jednopłciowa. Taneczne show poprowadzą Paulina Sykut-Jeżyna, Izabela Janachowska i Krzysztof Ibisz. Z kolei wyczyny gwiazd będzie oceniać jury, w skład którego wchodzą: Iwona Pavlović. Michał Malitowski, Andrzej Grabowski i Andrzej Piaseczny. Zobacz, jak na zdjęciach prezentują się wszystkie pary 13. edycji programu "Taniec z Gwiazdami".

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Pudelek, Rewia, FaktKacper KulpickiAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Pochodzę z Podkarpacia. Dzięki odpowiedniemu dystansowi (nie tylko w odległości) mam zdroworozsądkowe i niestereotypowe spojrzenie na to, co dzieje się na warszawskich salonach. Potrafię patrzeć na Gwiazdy w sposób życzliwy, acz przenikliwy. Doświadczenie copywriterskie pozwala mi we właściwych słowach ująć to, co ciekawi naszych czytelników. W wolnych chwilach oddaję się kulinarnym wojażom i pisaniu recenzji z podkarpackich restauracji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kacper.kulpicki@goniec.pl

Podobne artykuły

Unsplash/@glenncarstenspeters

Gwiazdy

Dziś w tv 3. dzień Top of the Top Sopot Festival. 25-lecie TVN w Operze Leśnej. Co jeszcze obejrzeć w czwartek?

Czytaj więcej >
MARCIN WZIONTEK / SE / EAST NEWS

Gwiazdy

Magdalena Ogórek pochwaliła się "sukcesem" córki, zatuszowała istotny szczegół. Prawda szybko wyszła na jaw

Czytaj więcej >
fot. Goniec

Gwiazdy

Top of the Top Sopot Festival 2022. Michał Szpak zdobył Bursztynowego Słowika. Jego kreacja przejdzie do historii

Czytaj więcej >
Top Of The Top Sopot Festival 2022/TVN

Gwiazdy

Top Of The Top Sopot Festival 2022. Bursztynowy Słowik trafił w ręce Michała Szpaka. Publiczność oszalała

Czytaj więcej >
Natasza Urbańska

Gwiazdy

Top Of The Top Sopot Festival 2022. Natasza Urbańska zaskoczona niespodzianką. Wszystko w jej 45. urodziny

Czytaj więcej >
Patrycja Markowska

Gwiazdy

Top Of The Top Sopot Festival 2022. Patrycja Markowska w cieniu krytyki. Oburzył się nawet Wojciech Mann

Czytaj więcej >