Goniec.pl
Beata Kozidrak

TRICOLORS/East News

Beata Kozidrak jest legendą polskiej sceny. Jak rozpoczęła się jej kariera?

27 Lutego 2021

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Udostępnij:

Prawdziwa gwiazda polskiej sceny, ikona stylu i postać, która cieszy się szacunkiem wszystkich Polaków. Jak przez lata zmieniała się Beata Kozidrak? Ile ma lat i jak wyglądała w młodości artystka?

Beata Kozidrak - legenda, która cały czas zachwyca

Beata Kozidrak jest jedną z wyjątkowych osób w polskich show-biznesie. Wiele gwiazd pojawia się, wypala i znika, ona jednak nieustannie od czterdziestu lat świeci niezwykle jasno i nic nie zapowiada, by w najbliższym czasie miało się to zmienić.

Artystka ma za sobą pracę z Bajmem, karierę solową, współpracę przy innych projektach, a także występy na festiwalach w Sopocie i Opolu. Poza tym zagrała chyba w każdym zakątku Polski, wszędzie gromadząc tłumy, które potrafiła skutecznie zaczarować swoim wokalem.

W młodości Beata Kozidrak była tancerką i sportowcem

Jak jednak wyglądało wcześniejsze życie Beaty Kozidrak? W młodości uczyła się gry na skrzypcach, uczęszczała na zajęcia ogniska baletowego, a w liceum trenowała szermierkę oraz gimnastykę artystyczną.

W 1978 roku założyła wraz z bratem Jarosławem, Andrzejem Pietrasem i Markiem Winiarskim zespół Bajm, który doprowadził ich do konkursu debiutów na Krajowym Festiwalu Piosenki w Opolu, a ten otworzył im drogę do ogólnokrajowej kariery. Beata Kozidrak wydała wraz z Bajmem 10 albumów studyjnych i wylansowała niezliczoną masę przebojów, które do dzisiaj nie schodzą z ust Polaków.

Jak wyglądała Beata Kozidrak na początku swojej kariery muzycznej? Jej wygląd cechowały kolorowe stroje, a także kręcone włosy, które towarzyszyły wokalistce  aż do końcówki lat 80.

Kozidrak czarowała głosem także solowo

Pod koniec lat 80. Beata Kozidrak podjęła pierwszą próbę samodzielnej kariery. W 1989 roku podczas festiwalu Midnight Sun w fińskim Lahti zaśpiewała utwór “Hurry My Love” i wygrała ten przegląd, zdobywając nagrodę Grand Prix.

Wówczas nie miała już trwałej, a postawiła na typowe dla tego okresu tapirowane włosy, podtrzymywane lakierem. Dodatkowo uroku dodawał jej mocny makijaż oka, a także spektakularne reakcje wieńczone dodatkami w postaci bransolet, czy dużych kolczyków.

Kariera międzynarodowa była na wyciągnięcie ręki

Końcówka lat 90. to ciągle sukcesy na polskiej scenie muzycznej. W 1999 roku Beata Kozidrak za solo album “BEATA” otrzymała dwa Fryderyki. Tak prezentowała się podczas ceremonii.

Początek nowego milenium był bardzo owocny dla Beaty Kozidrak. Gwiazda ciągle odnosiła sukcesy na krajowej scenie grając mnóstwo koncertów i jednocześnie pozostając twarzą zespołu Bajm. W 2009 roku ukazał się jej utwór “Nie pytaj o miłość”, który stał się motywem przewodnim serialu “M jak Miłość”.

Ostatni album studyjny z Bajmem Kozidrak nagrała w 2012 roku. Od tamtego czasu skupia się na solowej karierze.

Ile lat ma Beata Kozidrak?

Beata Kozidrak ciągle jest aktywna zawodowo, nie znika z mediów, a najlepszym dowodem na jej długowieczność jest np. występ podczas Sylwestrowej Mocy Przebojów 2020, podczas której artystka nie tylko zaprezentowała się znakomicie wokalnie, ale również wyglądała zjawiskowo.

Beata Kozidrak urodziła się 4 maja 1960 roku w Lublinie, za kilka miesięcy świętować będzie zatem 61. urodziny. Polska gwiazda sceny muzycznej ciągle cieszy się dobrym zdrowiem i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić w najbliższym czasie.

Mamy nadzieję, że jedna z legend polskiej muzyki jeszcze długo będzie czarować nas swoim głosem.

Artykuły polecane przez redakcję portalu Goniec.pl:

Podobne artykuły

Michał Wiśniewski napisał intymny list do mamy

Gwiazdy

Michał Wiśniewski napisał list do matki. Nawiązał do problemów z dzieciństwa

Czytaj więcej >
Nowy bohater „Chłopaków do wzięcia” zaskoczył widzów

Gwiazdy

Marek z „Chłopaków do wzięcia” szuka dużo młodszej partnerki. Internauci nie szczędzą krytyki

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Christian Eriksen padł na murawę. Reanimacja na boisku podczas meczu Euro 2020

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Magda Narożna zmieniła fryzurę. Fani nie szczędzą komplementów

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Zespół disco polo Daj To Głośniej zaskoczył fanów. Cała płyta za darmo w internecie

Czytaj więcej >
Grzegorz Krychowiak został zaatakowany

Gwiazdy

Grzegorz Krychowiak padł ofiarą agresorów. W młodości podpalili mu włosy

Czytaj więcej >