Goniec.pl
imago/Beautiful Sports/EAST NEWS

imago/Beautiful Sports/EAST NEWS

Znają ją głównie jako kochankę Putina, choć zrobiła wielką karierę. Kim jest Alina Kabajewa?

20 Marca 2022

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Alina Kabajewa to jedna z najważniejszych dla Władimira Putina kobiet - konkurować z nią mogą jedynie córki prezydenta Rosji. Kochanka i nieoficjalna pierwsza dama oraz matka dzieci szefa Kremla. Kim jest i jak znalazła się u boku osoby, która trzęsie Rosją?

Według nieoficjalnych informacji Kabajewa ma mieć z Putinem aż czworo dzieci i ukrywa się z nimi w Szwajcarii, w willi w Lugano. Pierwsze doniesienia o ich romansie pojawiły się w 2008 roku.

Putin

Rosja opublikowała listę "bohaterów". Kolejne posunięcie propagandy

CZYTAJ DALEJ

Kim jest Alina Kabajewa?

Alina Kabajewa znana była przez lata jako "najbardziej giętka kobieta w Rosji" - gimnastyczka wystąpiła na igrzyskach olimpijskich w barwach Rosji w Sydney (2000) i Atenach (2004), na tych drugich zdobywając złoty medal.

W 2004 roku zakończyła karierę sportową i skupiła się na działalności politycznej. Była deputowaną partii Władimira Putina Jedna Rosja. Zajmowała się sprawami sportu oraz dzieci - była współautorką ustaw o zakazie adopcji rosyjskich dzieci przez pary ze Stanów Zjednoczonych oraz wpisania na listy zagranicznych agentów organizacji pozarządowych, które nawet część finansowania pobierały spoza kraju.

Miała bardzo mocno ukształtowany pogląd na rosyjską opozycję. Twierdziła m.in., że liderzy opozycji „jak pająki w słoiku pożrą się nawzajem”. Najgorszym ze wszystkich miał być według niej Aleksiej Nawalny, którego była sportsmenka chętnie widziałaby w więzieniu.

Alina Kabajewa urodziła się w Taszkencie, w dzisiejszym Uzbekistanie. Jej ojcem był Tatar, a matką Rosjanka. W 2022 roku skończy 39 lat.

Kochanka Władimira Putina i matka jego dzieci

Pogłoski o związku Kabajewej z Władimirem Putinem pojawiły się w 2008 roku i nigdy nie zostały oficjalnie potwierdzone. Według Aleksieja Nawalnego, para wzięła ślub w 2013 roku i od tego czasu nazywano byłą gimnastyczkę nieoficjalną pierwszą damą Rosji. Gazeta, która opisała ich rzekomy romans, "Moskowski Korespondent", została niedługo później zamknięta - przyczyn nie podano.

Jak informują media i aktywiści, Alina Kabajewa miałaby mieć z Putinem czworo dzieci - dwóch chłopców i dwie dziewczynki. Według zdobytych informacji ustalono, że obecnie Kabajewa wraz z dziećmi ukrywać ma się w Lugano w Szwajcarii i że nawet udało jej się zdobyć szwajcarskie obywatelstwo.

Wcześniej w mediach Kabajewa nie wypowiadała się o tym, kto jest ojcem jej dzieci, a niektóre z nich nazywała swoimi siostrzeńcami. Czy w rzeczywistości są dziećmi Władimira Putina? To jedynie domysły. Wiadomo jednak, że Alina Kabajewa zniknęła ostatnio z życia publicznego i najpewniej nie ma jej już w Rosji.

Fot. PAVEL GOLOVKIN/AFP/East News

Putin zawsze może liczyć na ich niebotyczne sumy? Rosyjscy oligarchowie, którzy trzęsą Kremlem

Po nieuprawnionym ataku Władimira Putina na Ukrainę dotkliwe sankcje nałożono nie tylko na samego prezydenta Rosji, ale i rosyjskich oligarchów, którzy od lat zapewniają mu władzę na Kremlu.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • "New York Times" o Kaczyńskim: "Przyjął rolę orędownika wartości demokratycznych"

  • Rosyjski kapitan Andriej Palij zginął podczas bombardowania obwodu chersońskiego

  • Ukraińska babcia otruła rosyjskich żołnierzy. Ośmiu wróciło do Rosji w trumnach

Źródło: Goniec.pl

Tagi:

Anna DymarczykAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Jestem studentką historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są mi kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: anna.dymarczyk@goniec.pl

Podobne artykuły

Sport

Katar 2022. Były selekcjoner wbił mocną szpilę Robertowi Lewandowskiemu. "Bardzo nieeleganckie"

Czytaj więcej >

Sport

Katar 2022. Czesław Michniewicz usłyszał pytanie i zrugał dziennikarza. "Nie jest pan w stanie"

Czytaj więcej >
Robert Lewandowski fot. Instagram @_rl9

Sport

Katar 2022. Robert Lewandowski zwrócił się do kibiców po meczu. Wystarczyło jedno słowo

Czytaj więcej >
Szczęsny Lewandowski Krychowiak

Sport

Ekspert ocenił występy Szczęsnego, Lewandowskiego i Krychowiaka. Stać ich na więcej?

Czytaj więcej >
Lewandowski Michniewicz

Sport

To już koniec Michniewicza? Lewandowski miał postawić ultimatum

Czytaj więcej >
FRANCK FIFE/AFP/East News

Sport

Piotr Zieliński grał z Francją jak natchniony. Po meczu wbił szpilę Michniewiczowi

Czytaj więcej >