Goniec.pl
W TVP Info przedstawili wykres na temat wzrostu Donalda Tuska

Jakub Kaminski/East News; "W tyle wizji" wydanie z dn. 11.01.2022 r.

"Żartobliwy" materiał TVP Info. Przedstawili wykres o Donaldzie Tusku

12 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Niewiarygodny materiał w TVP Info na temat Donalda Tuska. Widzowie wtorkowego "W tyle wizji" zobaczyli niecodzienny wykres dotyczący wzrostu lidera PO i jednego z posłów. Wcześniej zacytowano fragment wypowiedzi, gdzie padło pytanie, czy Artur Dziambor "boi się Donalda Tuska".

Widzowie TVP Info po raz kolejny uraczeni zostali niecodziennym i zapadającym w pamięć wykresem. Prowadzący "W tyle wizji" od kwestii zbyt wysokich osłon dla zieleni miejskiej przeszli płynnie do wywiadu Artura Dziambora dla Salon24.pl.

Kłótnia na antenie TVP Info, poseł PiS wyszedł ze studia

Awantura w TVP Info. Poseł PiS wyszedł ze studia

CZYTAJ DALEJ

- My jeszcze na koniec zastanowimy się, czy stresuje się pan poseł Dziambor w towarzystwie Donalda Tuska - powiedziała wprost do kamery Dorota Łosiewicz.

Kto się boi Donalda Tuska? Nie Artur Dziambor

Punktem wyjścia dla TVP Info do zaskakującego wykresu na temat Donalda Tuska były słowa posła Artura Dziambora. Poseł został zapytany o to, czy "boi się" lidera PO.

- Ja? - zapytał ze zdziwieniem Artur Dziambor. - Nie, on jest o dwie głowy mniejszy ode mnie. Ciężko się bać. Myśmy się na żywo kilka razy spotkali… - zaczął mówił poseł.

- W dodatku on waży tyle, co moja lewa noga - podkreślił wyraźnie rozbawiony Artur Dziambor. Był to jedynie wstęp do wypowiedzi na temat lidera PO.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Poseł niezbyt pozytywnie wyraził się na temat aktywności Donalda Tuska na scenie politycznej. - Polityka miłości, która była uprawiana przez Donalda Tuska wcześniej […] to przez jakiś czas działało. No bo Donald Tusk był i jest dalej, politykiem, który sobie żarcik rzuci, jakieś coś tam mocniej komuś przywali, ale niestety jest to puste pod kątem takim, że nie za bardzo wiemy, co oni właściwie tak naprawdę zrobić poza tym, że są przeciwko PiS - mówił w rozmowie z Salon24.pl Artur Dziambor.

- Dlatego odpowiedź na pana pytanie "czy ja się boję Donalda Tuska", brzmi: niekoniecznie - oświadczył na koniec cytowanej przez TVP Info wypowiedzi poseł. - To nie jest konkurencja merytoryczna - dodał.

Rozmówca polityka postanowił wrócić do pierwszej części wypowiedzi Artura Dziambora i wchodząc w słowo posłowi wtrącił, że "poza tym (Donald Tusk - przyp. red.) jest niższy". W tym momencie widzowie TVP Info zobaczyli na swoich ekranach wykres. Głos narratora dodawał jedynie komizmu przedstawionym danym.

TVP Info zbadało wzrost Donalda Tuska

Widzowie "W tyle wizji" zobaczyli dwa zielone słupki stojące obok sylwetek Artura Dziambora i Donalda Tuska. - Po wnikliwych poszukiwaniach informacji o wzroście obu panów podajemy twarde liczby - powiedział podejrzliwą intonacją narrator programu TVP Info.

TVP Info przedstawiła wykres na temat wzrostu Donalda Tuska

TVP Info przedstawiła wykres na temat wzrostu Donalda Tuska

Źródło: "W tyle wizji" wydanie z dn. 11.01.2022 r.

- Artur Dziambor jest politykiem wyższym od Donalda Tuska o 22 cm - wyjaśnił narrator "W tyle wizji", wyręczając widzów TVP Info w liczeniu różnicy wzrostu obu polityków.

Później Dorota Łosiewicz postanowiła wspomnieć również prezydenta Warszawy. - I całe szczęście, że nie wmieszaliśmy w to Rafała Trzaskowskiego, bo zaraz by protestował, bo on tam z tym wzrostem ma coś... Nie lubi, jak mu się go zaniża, a mały nie jest - kpiła prowadząca "W tyle wizji".

TVP mocno uderza w Donalda Tuska

W ostatnich dniach nie tylko TVP Info mocno uderza w Donalda Tuska. Nie brakuje kolejnych wydań "Wiadomości" TVP, gdzie Polacy słyszą, że to właśnie Donald Tusk odpowiedzialny jest za podwyżki cen.

W Faktach "TVN" natomiast dziennikarze uderzają w Polski Ład i krytykują go przy użyciu słów prezesa PiS. Co ważne nie tylko telewizje prześcigają się w szukaniu winnych. Poza doniesieniami, że środowisko PiS domaga się dymisji w rządzie po wpadce z Polskim Ładem, sam premier Mateusz Morawiecki stara się kontynuować narrację, że to właśnie Donald Tusk i jego partia w Parlamencie Europejskim winni są drożyzny w Polsce.

Fakty, Wiadomości, czy Teelexpres? Ujawniono, jaki program informacyjny najchętniej oglądali Polacy. To dla TVP słodko-gorzka informacja. fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Fatalna wiadomość dla Kurskiego. Jest bardzo źle, chodzi o "Wiadomości"

Jacek Kurski i całe TVP ma powody do zadowolenia. Ujawniono, ile widzów oglądało poszczególne serwisy informacyjne. "Wiadomościom" nie jest łatwo przełknąć porażkę z TVN, ale powody do radości ma inny program Telewizji Polskiej.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: tvp info, goniec.pl

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Fb/OSP KSRG Gniechowice

Wiadomości

Koszmar na Dolnym Śląsku, mercedes zderzył się z potężnym traktorem. Kierowca osobówki nie miał żadnych szans

Czytaj więcej >
KASIA ZAREMBA/AGENCJA SE/East News/slaska.policja.gov.pl

Wiadomości

Kuzyn Jacka Jaworka zdradził, co mogło doprowadzić do tragedii w Borowcach. "Na początku żyli jak w sielance"

Czytaj więcej >
fot. Facebook / Policja Lubelska

Wiadomości

Lubartów. Chciał przeskoczyć przez szlaban. Cały internet się śmieje, a policja szuka "akrobaty"

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News

Wiadomości

Jarosław Kaczyński ma zaskakującą propozycję. Chce zmienić sposób liczenia głosów

Czytaj więcej >

Wiadomości

Kiedy najbardziej opłaca się przejść na emeryturę? Ekspert zdradza jeden kluczowy moment

Czytaj więcej >
fot. Facebook / Ochotnicza Straż Pożarna Bełżec I

Wiadomości

24-latek i 17-latek nie żyją. Zginęli w wypadku na prostej drodze

Czytaj więcej >