zabrze Żródło: Kamil Skubis

Zabrze. Sznur karetek pod szpitalem. Chwilę wcześniej udostępniono dodatkowe łóżka

7 Kwiecień 2021 Monika KrupskaMonika Krupska

We wtorek Oddział Kardiochirurgii i Transplantologii SCCS Zabrze udostępnił 20 kolejnych dodatkowych łóżek dla pacjentów zakażonych koronawirusem. Chwilę później na Twitterze pojawiło się zdjęcie ukazujące ogromną kolejkę do przyjęcia do placówki medycznej. Karetki stały jedna za drugą, czekając na swoją kolej.

- Będą to stanowiska dla chorych wymagających przede wszystkim intensywnej tlenoterapii i farmakoterapii. Kardiochirurgia pozostaje otwarta dla wszystkich chorych, u których będzie konieczność wykonania pilnego zabiegu operacyjnego - napisał prof. Michał Zembala, pracujący w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu jako Ordynator Oddziału Kardiochirurgii, Transplantacji Serca i Płuc oraz Mechanicznego Wspomagania Krążenia.

Sznur karetek

Doktor podziękował w mediach społecznościowych wszystkim współpracownikom za zaangażowanie, wolę pomocy i solidarność z chorymi. Także władzom miasta i województwa za wsparcie i pomoc w tym trudnym czasie.

Radość nie trwała jednak długo, bo jeszcze tego samego dnia na Facebooku pojawiło się zdjęcie, ukazujące ogromną kolejkę karetek do szpitala w Zabrzu.

Kołakowska ostro komentuje śmierć Krawczyka. Nie brakuje wtrąceń o szczepieniachKołakowska ostro komentuje śmierć Krawczyka. Nie brakuje wtrąceń o szczepieniachCzytaj dalej

-Zabrze czekamy... 14 zespołów oczekuje... - napisał Kamil Skubis, Kierowca-Ratownik Medyczny w mediach społecznościowych.

- Kolejka oczekujących na przyjęcie COVID'owych pacjentów Zespołów Ratownictwa Medycznego pod Szpital Specjalistyczny w Zabrzu Sp. z o o przy ulicy Marii Curie-Skłodowskiej w związku z nowo dostępnymi łóżkami - dodał fp ZABRZE112.

Ciężka sytuacja na Śląsku

Zespoły ratownicze w kolejce do szpitala spędziły kilka godzin. Jeszcze dziś rano sytuacja nie wyglądała ciekawie.

- Część osób, które w zeszłym tygodniu odebrały wynik dodatni, zapewne wkrótce będzie potrzebować hospitalizacji, stąd starania o utworzenie kolejnych miejsc w szpitalach – podkreśliła Alina Kucharzewska.

Dziś, w środę odnotowano 14910 zakażeń, z czego 1863 w województwie śląskim. Na Śląsku działają dwa szpitale tymczasowe zlokalizowane w MCK w Katowicach i na lotnisku w Pyrzowicach. Pacjenci przybywają, a lekarze nie mają dla nich łóżek. Wielu z nich jest odsyłanych do innych województw.

Zobacz zdjęcie:

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Następny artykuł