Goniec.pl
TVP żegna zmarłego w piątek 18 lutego Witolda Paszta

TRICOLORS/East News

TVP żegna Witolda Paszta. Pojawił się poruszający wpis

19 Lutego 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

W piątek 18 lutego zmarł Witold Paszt. Dzieci artysty informację o śmierci legendy polskiej muzyki przekazały w sobotę przed południem. Telewizja Polska po ujawnieniu tragicznych wiadomości zamieściła w sieci emocjonalne wpisy. - Panie Witoldzie! Będzie nam Pana bardzo brakować! - przekazało TVP 2.

W wieku 68 lat zmarł Witold Paszt. Druzgocąca wiadomość przekazana przez dzieci artysty jest szokiem fanów jego twórczości oraz charakteru, który mieli okazję lepiej poznać na antenie TVP.

Nie żyje Witolda Paszt

Nie żyje Witold Paszt. Tragiczne wiadomości przekazała rodzina

CZYTAJ DALEJ

- Panie Witoldzie! Będzie nam Pana bardzo brakować! - czytamy w specjalnych wpisach na koncie TVP Seriale i TVP 2. Pożegnalne słowa po śmierci Witolda Paszta opatrzone zostały przez Telewizję Polską czarno-białym uśmiechniętym zdjęciem artysty zasiadającego w fotleu jurorskim "The Voice Senior".

TVP żegna Witolda Paszta

Kilka chwil po tym, jak dzieci Witolda Paszta przekazały wiadomość o jego śmierci, na profilach TVP w mediach społecznościowych pożegnano nie tylko legendę polskiej muzyki, ale również artystę związanego z programem Telewizji Polskiej.

TVP Kultura zdecydowała się na to, by przypomnieć największe sukcesy w karierze Witolda Paszta. Specjalizujący się tematyce kultury oddział TVP nie wspomniał natomiast o występie członka zespołu Vox w "The Voice Senior".

- W wieku 68 lat po ciężkiej chorobie zmarł Witold Paszt, piosenkarz i założyciel zespołu Vox. W 1977 r. stworzył grupę Victoria Singers, a rok później zespół Vox, z którym wydał kilka niezapomnianych albumów takich jak: Vox (1979), Monte Carlo Is Great (1981), Sing, sing, sing (1986), Vox 2 (1989). W pamięci słuchaczy zostanie na zawsze dzięki największemu przebojowi zespołu "Bananowy song", uhonorowanego nagrodą publiczności na sopockim Festiwalu w 1980 roku - wyliczyło największe sukcesy Witolda Paszta TVP Kultura.

W tym roku Witold Paszt świętował w TVP zwycięstwo

Smutek w TVP związany ze śmiercią Witolda Paszta jest zrozumiały. Jeszcze niedawno muzyk i jego ekipa świętowali zwycięstwo w trzeciej edycji "The Voice Senior". Krzysztof Prusik, który trafił do zespołu lidera zespołu Vox, głosami widzów i jurorów wygrał muzyczne talent-show TVP.

paszt-2

The Voice Senior: Witold Paszt zdradził rodzinny sekret. Chodziło o jego wnuczkę

CZYTAJ DALEJ

Witold Paszt do składu jurorskiego "The Voice Senior" dołączył w drugiej edycji show TVP. Wcześniej nie wcielał się w rolę trenera, jednak kiedy pojawił się na antenie Telewizji Polskiej, widzowie od razu pokochali jego energię i entuzjastyczne podejście do występów seniorów na scenie Telewizji Polskiej.

Witold Paszt miał 68 lat

Związany zawodowo z TVP od niedawna Witolda Paszt przyszedł na świat 1 września 1953 r. w Zamościu. To właśnie w domu rodzinnym, w otoczeniu najbliższych muzyk zmarł.

Wiadomości o jego śmierci przekazały córki. - Wczoraj późnym wieczorem, dzień po rocznicy śmierci swojej Ukochanej Żony, odszedł nasz Tata, Witold Paszt. Wspaniały, najlepszy człowiek, najukochańszy dziadek, Artysta w pełnym znaczeniu tego słowa - czytamy w sobotnim wpisie na profilu Witolda Paszta na Facebooku.

Tak wygląda kamienica, w której mieszkali Karol, Norek, Alina i Danusia z "Miodowych lat"

Tak mieszkałby Karol Krawczyk. Trudno uwierzyć, jak dziś wygląda kamienica z "Miodowych lat"

Polacy do dziś uwielbiają "Miodowe lata". Historie przyjaciół Karola tramwajarza i Norka kanalarza na stałe weszły do kanonu polskiej kultury. Tak wygląda dziś kamienica na Woli, w której mieszkali bohaterowie serialu ze swoimi żonami Alą i Danusią. fot. SE/EASTNEWS MIREK NOWORYTA

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: goniec.pl

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Krystyna Janda fot. TRICOLORS/Pawel Wodzynski/East News

Gwiazdy

Krystyna Janda gorzko o macierzyństwie: "Trudno było być matką odpowiedzialną"

Czytaj więcej >
Edyta Golec fot. TRICOLORS/East News

Gwiazdy

Edyta Golec szczerze opowiedziała o swoim życiu. Wyjawiła swoją tajemnicę, ma poważny problem

Czytaj więcej >
Ida Nowakowska, Łukasz Nowicki fot. Pawel Wodzynski/TRICOLORS/East News

Gwiazdy

"Pytanie na śniadanie". Łukasz Nowicki może liczyć na wsparcie kolegów z programu. Ida Nowakowska zdradziła szczegóły

Czytaj więcej >
Jacek Kurski wyśmiany w Szkle kontaktowym. Foto: Pawel Wodzynski/East News / screen z programu szkło kontaktowe, tvn24, 2022

Gwiazdy

Jacek Kurski wyśmiany w TVN24. Sianecki przypomniał, co były prezes TVP zrobił 8 lat temu

Czytaj więcej >
ALeksandra Kwaśniewska zapowiada kolejny live z tatą. Foto: Instagram @aleksandraleksandrowna

Gwiazdy

Aleksandra Kwaśniewska przekazała świetne informacje. Kolejny live z jej ojcem już za kilka dni

Czytaj więcej >
Meghan Markle i ksiażę Harry. Jak się poznali? Foto: Janet Mayer / SplashNews.com/East News

Gwiazdy

Wszyscy się mylili. Wydało się, jak poznali się Meghan Markle i książę Harry

Czytaj więcej >