Goniec.pl
Wybuch w Toruniu

Facebook.com/straztorun

Toruń: Runął cały budynek, wcześniej rozległ się wybuch

31 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Klaudia Bochenek

Udostępnij:

Dziś przy ulicy Wybickiego w Toruniu doszło do ogromnej eksplozji. Prawdopodobnie doszło do wybuchu gazu, jednak służby na razie tego nie potwierdzają. Nie wiadomo, czy ktoś znajdował się w domu rodzinnym.

Nie do końca wiadomo, ile osób zamieszkiwało dom rodzinny przy ulicy Wybickiego. Świadkowie mówili, że słyszeli ogromny huk, a z okien poleciało szkło.

Policja

Mazowsze: W lesie znaleziono ciała dwóch 13-latek

CZYTAJ DALEJ

Na miejsce wysłano już ratowników z psami. Trzeba dokładnie przeszukać gruzy, okoliczni mieszkańcy również nie mają pojęcia, czy ktoś mógł być w środku w momencie tragedii.

Straż pożarna walczy z pożarem

Pracownicy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu usłyszeli huk, ponieważ – jak wskazał rzecznik prasowy – remiza jednostki znajduje się bardzo blisko miejsca, w którym doszło do eksplozji domu.

– Chwilę po godzinie 12:00 usłyszeliśmy wybuch i zaraz potem otrzymaliśmy zawiadomienie o prawdopodobieństwie eksplozji. Po wysłaniu na miejsce jednostek okazało się, że rzeczywiście doszło do takiego zdarzenia. Jak na razie przyczyny są nieznane. Dom jednorodzinny uległ całkowitemu zawaleniu. Ucierpiały również trzy okoliczne budynki, w których doszło do wybicia okien. Eksplozja uszkodziła także ich elewacje zewnętrzną oraz elementy odpowiedzialne za odprowadzanie wody. Zniszczenia dotknęły również stojące w pobliżu samochody osobowe – powiedział nam rzecznik prasowy KM PSP Toruń kpt. mgr inż. Przemysław Baniecki.

Na miejsce wysłano aż 16 zastępów straży pożarnej. Służby nie tylko zajmują się walką z żywiołem, ale także przeszukują gruzy, by upewnić się, że nie ma osób poszkodowanych.

Strażacy przeszukują gruzowisko

Do godziny 14:30 nie przekazano żadnych wiadomości dotyczących ofiar eksplozji. Na miejscu 16 zastępów straży pożarnej zapanowało już nad sytuacją. Obecnie trwa dogaszanie płomieni i przeszukiwanie zgliszczy.

– Obecnie straż pożarna zajmuje się gaszeniem pożaru oraz przeszukiwaniem gruzowiska pod kątem osób poszkodowanych. Jak dotąd nie mamy informacji o ofiarach. Ze względów bezpieczeństwa służby przeprowadziły też ewakuację pobliskich budynków. Na miejscu pracuje 16 zastępów straży pożarnej – dodał rzecznik.

Skontaktowaliśmy się również z Komendą Miejską Policji w Toruniu. Rzeczniczka prasowa potwierdziła, że ze względów bezpieczeństwa konieczna była ewakuacja ponad 100 osób. By zapewnić im schronienie, na miejsce podstawiono autobusy. Strażacy czekają na pojawienie się specjalnej jednostki, która pomoże przeszukiwać gruzowiska.

– Na ten moment nie ma informacji o osobach poszkodowanych. Straż pożarna ściąga specjalistyczną grupę, która będzie przeszukiwała zgliszcza. Z pobliskich bloków ewakuowano 111 osób. Miasto podstawiło też na miejsce autobusy, by zapewnić  schronienie ewakuowanym mieszkańcom. Obecnie trwa dogaszanie i przeszukiwanie terenu. Będziemy sprawdzali przyczyny tego zdarzenia – powiedziała rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Pamiętasz największe afery PiS? Przy siódmym pytaniu trudno uwierzyć, że politycy mogą być aż tak bezczelni

Pytanie 1 z 7

Ile Jacek Sasin wydał z publicznych pieniędzy na wybory kopertowe, które się nie odbyły?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: RMF24; KM PSP Toruń

Klaudia Bochenek

Jestem na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami na świecie i w social mediach. W przeszłości zajmowałam się redagowaniem eventowych materiałów prasowych. Poza pracą w redakcji wolny czas poświęcam eksploracji internetu, kryminalistyce i żeglarstwu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Agresor napadł na 16-latka. Nie wiedział, że to multimedalista w sztukach walki

Czytaj więcej >

Wiadomości

Pracownik TVP3 w obraźliwy sposób połączył wegetarianizm i homoseksualizm

Czytaj więcej >
Donald Tusk

Wiadomości

TVP Info przerwała program i pokazała wystąpienie Donalda Tuska

Czytaj więcej >
Informacje

Wiadomości

Tragedia w Białym Miasteczku. TVP Info ustaliła, kim był mężczyzna, zostawił list pożegnalny

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje Marcin Niedziela, mąż posłanki Doroty Niedzieli, związany z PO

Czytaj więcej >

Wiadomości

Huk pod Kancelarią Premiera. Mogło dojść do próby samobójczej, mężczyzna nie żyje

Czytaj więcej >