Goniec.pl
Marcin Prokop na Top of the Top Sopot Festival wspomniał o Piotrze Balickim, który walczy z czerniakiem.
(fot. kadr z festiwalu)

kadr z festiwalu

Top of the Top Sopot Festival. Wzruszające słowa Marcina Prokopa wywołały gromkie brawa. Prezenter wspomniał o chorym koledze

19 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Karolina Kruszewska

Podczas trzeciego dnia Top of the Top Sopot Festival nie brakowało wzruszających momentów. Jednym z nich był niespodziewany apel Marcina Prokopa, który wspomniał o chorym koledze z pracy. Piotr Balicki kilka miesięcy temu wyznał, że walczy z czerniakiem.

Wzruszające słowa Marcina Prokopa

Trzeci dzień Top of the Top Festival był mocno sentymentalny. Podczas koncertu #ZAWSZE RAZEM. MUZYCZNE PODZIĘKOWANIE DLA WIDZÓW Z OKAZJI 25 LAT TVN wystąpiły największe gwiazdy prezentując swoje kultowe hity w nowej aranżacji. Jednym z prowadzących był Marcin Prokop, który niespodziewanie skierował do widowni wzruszające słowa.

Markowski grzegorz patrycja

Top Of The Top Sopot Festival 2022. Występ Grzegorza Markowskiego i Patrycji Markowskiej wywołał wzruszenie, co za scena

CZYTAJ DALEJ

- Zrobię coś, czego nikt z państwa się nie spodziewał. Chciałem was o coś poprosić - rozpoczął swoje przemówienie. - W szpitalu leży chłopak, który jest bardzo ciężko chory i jest częścią naszej TVN-owej rodziny. To jest człowiek, który gdyby był zdrowy, biegłaby tutaj wśród państwa i rozgrzewałby publiczność. Oddawałby wam swoją dobrą energię. Był i może będzie najlepszy w swoim fachu. Piotrek Balicki. Chciałbym, abyście państwo oddali mu swoją dobrą energię tą, którą się dzielił, ze wszystkimi przez lata swojej pracy.

Na koniec Marcin Prokop powiedział: - Piotrek jesteśmy z tobą, wracaj do nas [...] Dla nas wszystkich to ważny moment i bardzo smutny - wtedy rozległy się gromkie brawa wśród poruszonej publiczności.

Piotr Balicki choruje na czerniaka

Piotr Balicki w lutym podzielił się w mediach społecznościowych smutną informacją - zdiagnozowano u niego czerniaka. Niestety mężczyzna toczy nierówną walkę z chorobą - lekarze dają mu 30 proc. szans na wyzdrowienie.

"Mój dom to obecnie sala nr 2 gdzieś w Centrum Onkologii. Rozpocząłem dość brutalną walkę z wilkiem. Nie ma spektakularnie pozytywnych perspektyw" - pisał na swoim profilu.
W maju Piotr Balicki był gościem "Miasta kobiet" i opowiedział o swojej chorobie. Jak się okazało początkowo bolała go tylko ręka i to właśnie Marcin Prokop namówił go na wizytę u lekarza. Diagnoza była zatrważająca.

- Nie wiedzieli, co się dzieje. Przyszedł do mnie młody człowiek i pierwsze co powiedział: "Ma pan czerniaka. Nie możemy znaleźć miejsca, nie wiemy, gdzie on jest. Prawdopodobnie jest on ukryty pod skórą".

Piotr Balicki nie żyje

Piotr Balicki nie żyje. Prezenter przegrał walkę z chorobą. Miał 38 lat

CZYTAJ DALEJ

Piotr Balicki - kim jest?

Piotr Balicki jest prezenterem i konferansjerem. Choć większość swojej kariery spędzał raczej w cieniu telewizyjnych programów, to publiczność zna go doskonale. To właśnie on rozbawiał ludzi w studiu, pokazywał im, jak klaskać, jak się bawić podczas nagrywania show. Jednym słowem jest doskonałym animatorem. Pracę przy produkcjach telewizyjnych zaczął jeszcze przed maturą. Szerszej widowni dał się poznać, kiedy wystąpił w "Małych gigantach" jako trener. W mediach zrobiło się o nim głośno, kiedy wyznał, że walczy z czerniakiem.

Piotr Woźniak-Starak zmarł 3 lata temu. Ta historia wstrząsnęła całą Polską
(fot. TRICOLORS/East News)

Piotr Woźniak Starak zmarł 3 lata temu. Tak wygląda jego grób, jeden szczegół wyciska morze łez

Piotr Woźniak-Starak nie żyje - ta informacja wstrząsnęła Polską 3 lata temu. Wszystko zaczęło się od dramatycznych poszukiwań na jeziorze Kisajno. 18 sierpnia 2019 roku media obiegła wiadomość, że na Mazurach najprawdopodobniej z łódki wypadł Piotr Woźniak-Starak. Okazało się, że producent filmowy pływał motorówką w nocy z 27-latką, której po wypadku udało się dotrzeć na brzeg. Poszukiwania Piotra Woźniaka-Staraka trwały 5 dni, po których z jeziora wyłowiono ciało 39-latka. Z sekcji zwłok wynikało, że mężczyzna zmarł w wyniku uszkodzenia mózgu, do którego doszło po uderzeniu łopat śruby motorówki. 29 sierpnia 2019 roku odbyła się msza żałobna za Piotra Woźniaka-Staraka w Konstancinie-Jeziornej, a jego ciało przewieziono do rodzinnej posiadłości w Fuledzie, gdzie został pochowany. Późniejsza kontrola sanepidu wykazała nieprawidłowości w związku z pochówkiem mężczyzny na terenie prywatnym i przeniesiono go do grobowca na warszawskich Starych Powązkach. Zobaczcie, jak wygląda grób Piotra Woźniaka-Staraka.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Goniec
Tagi:

Karolina KruszewskaAutor

Szefowa działu "Rozrywka". Od 2010 roku jestem związana z Internetem. Doświadczenie zawodowe zdobywałam w jednym z największych serwisów telewizyjnych i rozrywkowych, dzięki czemu doskonale znam świat mediów i show-biznesu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: karolina.kruszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Syn Andrzeja Chyry skradł show w TVN24. Widzowie myśleli, że się przesłyszeli

Gwiazdy

Syn Andrzeja Chyry skradł show w TVN24. Widzowie myśleli, że się przesłyszeli

Czytaj więcej >
Youtube/Trudno Być Katolikiem

Gwiazdy

Znany ksiądz porównał WOŚP do... hitlerowskich Niemiec. Czy nie jest mu wstyd?

Czytaj więcej >
Magdalena Boczarska i Mateusz Banasiuk na wakacjach. Fot. Instagram @magda_boczarska

Gwiazdy

Magdalena Boczarska i Mateusz Banasiuk na bajecznych wakacjach. Widoki zapierają dech

Czytaj więcej >
Justyna Steczkowska żąda horrendalnych cen za koncert z piosenkami Ewy Demarczyk. Fot. kapif /  kadr z występu Ewy Dearczyk, TVP Kultura

Gwiazdy

Astronomiczne ceny za bilety na koncert Justyny Steczkowskiej. Artystka tłumaczy, co zwiera się w tej kwocie

Czytaj więcej >
Dzień Dobry TVN

Gwiazdy

W "Dzień Dobry TVN" popłynęły łzy. Rozmówczyni nie mogła wytrzymać, odebrało jej mowę

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Maciej Orłoś oburzony zachowaniem "Wiadomości" TVP wobec WOŚP. Grzmi o "rzetelności dziennikarskiej"

Czytaj więcej >