Świerzyński na całość Żródło: Fot. East News TRICOLORS

Sławomir Świerzyński wzywa Michała Wiśniewskiego do przeprosin

7 Kwiecień 2021 Mateusz SidorekMateusz Sidorek

Michał Wiśniewski nazwał Sławomira Świerzyńskiego oszustem. Niedawno doczekał się reakcji lidera Bayer Full na te słowa. Tym razem autor piosenki „Majteczki w kropeczki" nie ograniczył się jedynie do odpowiedzi w mediach społecznościowych. Gwiazda disco polo wysłała założycielowi Ich Troje wezwanie do przeprosin.

Sławomir Świerzyński od dawna nie cieszył się tak dużym zainteresowaniem medialnym. Od zeszłego roku media regularnie rozpisują się o liderze Bayer Full. Gwiazdor disco polo jednak na dobrą prasę nie ma co liczyć. Większość doniesień skupia się na jego kontrowersyjnych wypowiedziach oraz obalaniu mitu sukcesu w Chinach.

Wielu Polaków nie kryło oburzenia po tym, jak okazało się, że Sławomir Świerzyński i jego zespół mają otrzymać 500 tysięcy złotych w ramach rządowej rekompensaty w związku ze stratami wynikającymi z pandemii koronawirusa. Choć wskazywano wówczas bardziej potrzebujących artystów – nie wspominając już o pracownikach medycznych, którzy walczą o życie chorych na COVID-19 – lider Bayer Full uważał, że te pieniądze mu się należą.

Krytyka Sławomira Świerzyńskiego

Trudno się dziwić, że Sławomir Świerzyński staje się już persona non grata w świecie kultury. Jego postawę krytykują nie tylko słuchacze, ale również osoby należące do środowiska muzycznego. Sam lider Bayer Full nie robił nic, by jakoś poprawić swój wizerunek – wręcz przeciwnie.

Każdy, kto choć raz wszedł na Twittera piosenkarza disco polo wie, że pojawiały się na nim skandaliczne treści. Sławomir Świerzyński ostrzegał przed LGBT, które miało być „początkiem pedofilii”; nawoływał do łamania obostrzeń sanitarnych i chodzenia do kościołów; jego niepokój budziły nawet nazwiska dziennikarzy Gazety Wyborczej, które „brzmią tak jakoś obco”.

Cała Polska walczyła o jej życie. Nie żyje 2-letnia IzaCała Polska walczyła o jej życie. Nie żyje 2-letnia IzaCzytaj dalej

Jakby było za mało zamieszania wokół gwiazdy disco polo, media zaczęły się też uważniej przyglądać historii Bayer Full. Zespół miał zrobić ogromną karierę w Chinach, sprzedając tam dziesiątki milionów płyt, a sam wokalista miał być tam traktowany jak cesarz. Okazało się, że w Państwie Środka o naszym polskim artyście nikt nie słyszał.

Na jaw zaczęły też wychodzić afery związane z oskarżeniami o kradzież praw autorskich. Pozew w tej sprawie zapowiedział między innymi sinolog Krzysztof Darewicz, który tłumaczył teksty Bayer Full na język chiński. Chociaż piosenkarz disco polo wykonywał później te utwory, to tłumacz miał nie otrzymać honorarium.

Sławomir Świerzyński skrytykowany przez Michała Wiśniewskiego

Do dorobku Sławomira Świerzyńskiego odniósł się Michał Wiśniewski. Lider Ich Troje napisał na swoim Facebooku post, w którym zarzucił, że gwiazda disco polo ma otrzymać od rządu 500 tysięcy złotych w ramach wsparcia finansowego, choć jest jego zdaniem oszustem.

Oszust z Bayerfull dostanie 500.000 a niektórych nawet nie poinformowano. Brawo, qwa, brawo – czytamy na Facebooku Michała Wiśniewskiego.

Michał Wiśniewski w rozmowie z portalem Plejada przyznał, że sam dał się oszukać liderowi Bayer Full. Oświadczył, że piosenkarz jest zwykłym „krętaczem”. Całą jego karierę określił jednym wielkim oszustwem. Wspomniał również o kradzieży piosenek.

Michał Wiśniewski wezwany do przeprosin przez Sławomira Świerzyńskiego

Choć wiele potyczek między gwiazdami ogranicza się do wpisów w mediach społecznościowych, tym razem Sławomir Świerzyński postanowił pójść o krok dalej. Lider Bayer Full zdecydował, że wyciągnie konsekwencje wobec Michała Wiśniewskiego.

Niedawno na swoim Instagramie lider zespołu Ich Troje ujawnił, że otrzymał od Sławomira Świerzyńskiego wezwanie do przeprosin. Wszystko wskazuje na to, że zarzut dotyczy użycia słowa „oszust” przez Michała Wiśniewskiego.

„Specjalista” od dziewczęcej bielizny (majteczki w kropeczki), udający Chińczyka – Sławomir Świerzyński przysłał mi wezwanie do przeprosin – napisał wokalista Ich Troje.

W dalszej części wpisu Michał Wiśniewski podał słownikową definicję słowa „oszust” oraz przyznał, że upadek kariery Sławomira Świerzyńskiego sprawia mu wielką radość. Na koniec dodał, że nie boi się wezwania i chętnie przystąpi do walki.

Oszust z Bayerfull dostanie 500.000 a niektórych nawet nie poinformowano. Brawo, qwa, brawo. ???? ___ Cheater from Bayerfull will get 500.000 and some people weren't even informed. Bravo, dammit, bravo. ????

Opublikowany przez Michała Wiśniewskiego Sobota, 14 listopada 2020

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Facebook; Instagram

Następny artykuł