Ksiądz Żródło: yt/Ahael

Skandaliczne słowa byłego księdza. Porównał dzieci z in vitro do zwierząt

7 Kwiecień 2021 Monika KrupskaMonika Krupska

Piotr Natanek, zawieszony ksiądz archidiecezji krakowskiej w święta Wielkanocne wygłosił szokujące kazanie. Duchowny, który jest suspendowany od 10 lat oznajmił, że dzieci poczęte metodą in vitro "są produktem, nie bytem" oraz "zwierzęciem, nie istotą". Jego słowa skomentowała kuria.

- Wiem, że wielu z was oburzą te słowa, ale zapowiadałem, że padną tu ciężkie słowa dotyczące waszego bytu, waszej ludzkiej istoty. Ilu z was przeżyło dramat, kiedy usłyszało wyjaśnienie w naszych orędziach Pana Boga na temat 10. przykazań, z których jasno wynikało, że dziecko poczęte z próbówki, poza Bogiem, jest produktem, a nie bytem? Nie istotą. Jest zwierzęciem - powiedział były duchowny.

"Inicjatywy prywatnymi działaniami"

"Kazanie" Natanka zostało opublikowane w Niedzielę Wielkanocną na kanale Ahael na YouTubie. Słuchacze szybko wychwycili skandaliczne słowa, które zamieścili w mediach społecznościowych. Chwilą czasu było, aż trafią one do kurii. Władze duchowne skomentowały słowa Natanka, odcinając się od jego zachowania.

– Odprawianie przez niego mszy świętej wbrew zakazom jest niegodziwe i świętokradzkie, a jego spowiedzi są nieważne. Kara ta została mu wymierzona za ostentacyjnie okazywane nieposłuszeństwo i głoszone słowa niezgodne z nauką Kościoła powiedział rzecznik ks. Łukasz Michalczewski w rozmowie z KAI.

Matka zostawiła 8-miesięczne dziecko pod blokiem w wózku. Była pijanaMatka zostawiła 8-miesięczne dziecko pod blokiem w wózku. Była pijanaCzytaj dalej

Zaznaczył, że inicjatywy podejmowane przez ks. Piotra Natanka podejmowane są wbrew przełożonym kościelnym i wbrew nałożonym zakazom, są to prywatne działania i nie podlegają prawu kościelnemu. – Grupa, którą skupia wokół siebie ks. Natanek, nosi znamiona sekty. Jego działalność nie ma aprobaty Kościoła katolickiego - dodał.

Przypomniał jeszcze, że ksiądz Natanek nie ma prawa wykonywać żadnych czynności kapłańskich.

Następny artykuł