Goniec.pl
Donieck: Rosja zaatakowała szpital, nie żyją cztery osoby

(zdj. ilustracyjne) SERGEI SUPINSKY/AFP/East News

Rosyjskie siły zaatakowały szpital w regionie donieckim. Są ofiary śmiertelne

24 Lutego 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Kolejne doniesienia o atakach rosyjskiej armii na ukraińską infrastrukturę krytyczną. Agencja Reuters poinformowała o działaniach zbrojnych wobec szpitalu w regionie Doniecka. Są informacje o ofiarach śmiertelnych.

Pierwsze poranne wybuchy w Ukrainie w Charkowie, Dnieprze, a nawet Kijowie nie ustają. Agencje prasowe relacjonujące ruchy rosyjskich wojsk donoszą o kolejnych atakach.

Z ostatniej chwili czerwone

[ATAK ROSJI NA UKRAINĘ NA ŻYWO] Trwają zacięte walki, wiele ofiar i rannych

CZYTAJ DALEJ

Reuters: Rosja zaatakowała szpital, są ofiary śmiertelne

Ofiarami ataku Rosji są nie tylko żołnierze, którzy od rana starają się odeprzeć ataki. Wcześniej armia Władimira Putina uderzyła w kluczowe z punktu widzenia mobilności punkty. Pod ostrzał trafiły lotniska m.in. w Kijowie i Iwano-Frankiwsku, który jest zdecydowanie bliżej zachodniej granicy.

Tuż przed godziną 16 Reuters podał, iż doszło do rosyjskiego ataku na szpital w regionie donieckim, czyli rejonie kontrolowanym od 8 lat przez separatystów finansowanych przez Moskwę.

Według doniesień obserwatorów i świadków zdarzenia podczas ataku na doniecki szpital zginęły cztery osoby. Nie jest jednak wiadome czy są to hospitalizowani pacjenci, personel, cywile znajdujący się niedaleko budynku, czy ukraińscy żołnierze.

Szereg zniszczeń i pierwsze doniesienia o poległych w czasie walk

Od samego rana informujemy o ataku Rosji na terenie Ukrainy. Na celowniku Władimira Putina znaleźli się również mieszkańcy miast. Mer Kijowa Witalij Kliczko w specjalnej odezwie do mieszkańców stolicy potwierdził, że sytuacja jest bardzo trudna i poprosił o spakowanie "toreb ewakuacyjnych".

Atak Rosji na Ukrainę

Tak od rana wygląda Ukraina, najnowsze zdjęcia. Ogromne wybuchy i ludzie modlący się na ulicach

Rosja zaatakowała Ukrainę. Od rana w sieci pojawiają się kolejne nagrania dokumentująca ataki. Wybuchy, eksplozje oraz doniesienia o kolejnych próbach przejęcia infrastruktury krytycznej. Tak od rana wygląda życie za wschodnią granicą Polski.

Zobacz galerię >

Rano Ministerstwo Obrony Ukrainy informowało o zestrzeleniu pięciu rosyjskich samolotów i śmigłowca. Obecnie straty po stronie rosyjskiej i ukraińskiej są zdecydowanie większe. Tylko w ostatnim zdarzeniu śmierć poniosło 5 żołnierzy, których samolot został zestrzelony w czasie lotu.

Wojna toczy się również w sieci. Rosja prowadzi dezinformację na platformach w mediach społecznościowych. Należy sprawdzać źródło pochodzenia wiadomości, gdyż część z nich jest fake-newsem.

Sposób relacjonowania ataku Rosji na Ukrainę w kraju kierowanym przez Władimira Putina różni się od tego, jak sprawę przedstawia cały świat (więcej na ten temat przeczytasz >pod tym linkiem<).

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: goniec.pl

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Polacy gorzko o horrendalnych premiach dla piłkarzy po mundialu w Katarze. "Za co?"

Czytaj więcej >
Policja

Wiadomości

Aresztowano podejrzanego o "oszustwo na policjanta". Odebrał seniorce 13 tys. zł

Czytaj więcej >
Jarosław Kaczyński uderzył w lekarzy

Wiadomości

Kaczyński wytyka lekarzom pensje. Ile zarabiają naprawdę?

Czytaj więcej >
Jarosław Kaczyński

Wiadomości

Były prezes TVP zabrał głos ws. pomysłu PiS. "To jedyny powód"

Czytaj więcej >
Włodzimierz Cimoszewicz

Wiadomości

Włodzimierz Cimoszewicz wygrał w sądzie z TVP. Stacja ma przeprosić i wpłacić na WOŚP

Czytaj więcej >
MOs810/Wikimedia Commons

Wiadomości

Poznań: Mężczyzna zaatakował kobietę w autobusie. Próbował wydłubać jej oczy

Czytaj więcej >