Goniec.pl
Poruszające sceny na pogrzebie Romana Kostrzewskiego

Facebook.com/Kat & Roman Kostrzewski

Poruszające sceny na pogrzebie Romana Kostrzewskiego. Fani i muzycy pożegnali artystę

19 Lutego 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Poruszające sceny na pogrzebie Romana Kostrzewskiego. W ostatnim pożegnaniu legendy polskiej muzyki uczestniczyli przyjaciele, znajomi oraz fani. Na ceremonii pojawiło się wiele osób z instrumentami, a z ich gardeł wydobył się śpiew honorujący dokonania artysty.

Nagranie z pogrzebu Romana Kostrzewskiego chwyta za serce. Fani odpowiedzieli na apel przyjaciół muzyka z zespołu. Poruszający film z ceremonii trafiło do sieci.

Nie żyje Witolda Paszt

Nie żyje Witold Paszt. Tragiczne wiadomości przekazała rodzina

CZYTAJ DALEJ

Tłum ludzi pojawił się na ostatnim pożegnaniu legendarnego muzyka. Lider grupy Kat zmarł 10 lutego 2021 r. Pięć dni później, 15 lutego, obchodziłby swoje 62. urodziny. Śmierć muzyka dotknęła nie tylko przyjaciół, ale również fanów, którzy nie ukrywają, że jego działalność artystyczna mocno zmieniła polską scenę muzyczną.

Muzycy zaprosili fanów na pogrzeb Romana Kostrzewskiego

W piątek 18 lutego odbył się pogrzeb Romana Kostrzewskiego. Rodzina oraz przyjaciele z zespołu Kat postanowili wykonać w stronę fanów niecodzienny gest. Każdy mógł przyjechać na cmentarz w Bytomiu i oddać hołd legendarnemu muzykowi.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Fani dowiedzieli się, że już po samej ceremonii pożegnania i złożenia trumny z ciałem do grobu wszyscy chętni powspominać Romana Kostrzewskiego mogą udać się do klubu Wiatrak w Zabrzu. Na profilu zespołu Kat & Kostrzewski na kilka dni przed ceremonią pojawiła się jeszcze jedna ważna informacja. Muzycy nie tylko prosili o zachowanie reżimu sanitarnego poprzez noszenie maseczek ochronnych.

- Chcemy podziękować Romkowi za to, co dla nas wszystkich zostawił i pomyśleliśmy, ze dobrą formą takiego podziękowania będzie wykonanie jednego z jego utworów. Bylibyśmy zaszczyceni, gdybyście nam w tym pomogli, a może sami chcecie w taki sposób wyrazić wdzięczność? - czytamy na Facebooku zespołu Kat & Kostrzewski.

- Prosimy, aby każdy, kto gra na jakimkolwiek instrumencie, nawet na trójkącie, zabrał go ze sobą i zagrał z nami Łzę Dla Cieniów Minionych. Kto nie gra, może zaśpiewać, zagwizdać, zaklaskać… Ponieważ gramy akustycznie to przegrajcie wersję z BUK – Akustycznie. Dajmy mu naszą łzę… Niech się niesie - napisali muzycy. Skala odpowiedzi na apel zabiera dech w piersiach.

paszt-2

The Voice Senior: Witold Paszt zdradził rodzinny sekret. Chodziło o jego wnuczkę

CZYTAJ DALEJ

Poruszające sceny na pogrzebie Romana Kostrzewskiego

Nie wszyscy fani Romana Kostrzewskiego mogli w piątek przyjechać na Cmentarz Komunalny przy ul. Kwiatowej 29 w Bytomiu. Zespół odpowiedział na prośby fanów i w mediach społecznościowych udostępniono transmisję live z pogrzebu muzyka.

Mimo wszystko liczba osób, które przyjechały, jest imponująca. Imponująca była również odezwa dotycząca zabrania instrumentów i zaśpiewania piosenki na cześć Romana Kostrzewskiego.

Z gardeł żałobników wydobywał się śpiew, a dźwięki gitary niosły się przez bytomski cmentarz. Część fanów Romana Kostrzewskiego przyniosła ze sobą proporczyki i flagi, które w czasie odśpiewania piosenki podnieśli do góry.

Ku niebu skierowano również wiele zapalniczek. Po emocjonalnym odśpiewaniu utworu na cześć Romana Kostrzewskiego skandowano imię zmarłego muzyka. Nie zabrakło również oklasków, ale tym razem wydaje się, że nie były one skierowane w stronę występujących, a dla żegnanego Romana Kostrzewskiego.

Tak wygląda kamienica, w której mieszkali Karol, Norek, Alina i Danusia z "Miodowych lat"

Tak mieszkałby Karol Krawczyk. Trudno uwierzyć, jak dziś wygląda kamienica z "Miodowych lat"

Polacy do dziś uwielbiają "Miodowe lata". Historie przyjaciół Karola tramwajarza i Norka kanalarza na stałe weszły do kanonu polskiej kultury. Tak wygląda dziś kamienica na Woli, w której mieszkali bohaterowie serialu ze swoimi żonami Alą i Danusią. fot. SE/EASTNEWS MIREK NOWORYTA

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Goniec.pl

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

TRICOLORS/East News

Gwiazdy

„Świat według Kiepskich”. Tak wyglądały ostatnie chwile Dariusza Gnatowskiego. "Bardzo trudna, żmudna akcja"

Czytaj więcej >
Dzieci w "The Voice of Poland", fot. "The Voice of Poland"/TVP2/24.09.2022

Gwiazdy

"The Voice of Poland". Dziecko uczestniczki marzyło, by poznać Tomsona i Barona

Czytaj więcej >
Agata Duda i Andrzej Duda, fot. Piotr Molecki/East News

Gwiazdy

Agata Duda nie dała sobie dmuchać w kaszę? Rodzice Andrzeja Dudy wyznali, że małżeństwo nie posłuchało ich rad

Czytaj więcej >
"The Voice of Poland", fot. "The Voice of Poland"/TVP2/24.09.2022

Gwiazdy

"The Voice of Poland". Baron podał telefon rozemocjonowanemu uczestnikowi. Po drugiej stronie był jego idol

Czytaj więcej >
Franciszek Pieczka, fot. TRICOLORS/East News

Gwiazdy

Franciszek Pieczka zmarł, zanim się urodził? Zadziwiająca wpadka w TVP

Czytaj więcej >
TRICOLORS/East News / min. Instagram @aleksandraleksandrowna

Gwiazdy

Aleksandra Kwaśniewska pokazała prywatne fotosy z wesela. Jej rodzice wywijali na parkiecie

Czytaj więcej >