krzysztof krawczyk Żródło: PIOTR GRZYBOWSKI/East News

Podano informacje o pogrzebie Krzysztofa Krawczyka

7 Kwiecień 2021 Monika KrupskaMonika Krupska

Niespodziewanie 5 kwietnia odeszła legenda polskiej sceny muzycznej Krzysztof Krawczyk. Piosenkarz, gitarzysta i kompozytor zmarł w wieku 74 lat w Łodzi. Właśnie podano do informacji, gdzie i kiedy będzie miał miejsce pogrzeb gwiazdora.

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka odbędzie się pod koniec tego tygodnia. Więcej na ten temat powiedział proboszcz grotnickiej parafii w rozmowie z PAP.

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka

- Msza święta pogrzebowa Krzysztofa Krawczyka odbędzie się w sobotę 10 kwietnia o godz. 12 w archikatedrze w Łodzi. Tego samego dnia o godz. 15 zaplanowano pogrzeb artysty na cmentarzu w Grotnikach – przekazał PAP o. Bernard Briks, proboszcz grotnickiej parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Nie wiadomo, jeszcze jaki przebieg będzie miała uroczystość. Prawdopodobnie wstęp na nabożeństwo w łódzkiej katedrze, jak i na sam pogrzeb na grotnickiej nekropolii będzie ograniczony.

Trzydniowa żałoba po śmierci górnika. Zarząd KGHM zadecydowałTrzydniowa żałoba po śmierci górnika. Zarząd KGHM zadecydowałCzytaj dalej

Śmierć Krzysztofa Krawczyka

Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia 2021 roku w Poniedziałek Wielkanocny. Dwa dni wcześniej muzyk wyszedł ze szpitala, informując fanów o lepszym samopoczuciu. Gwiazdor był hospitalizowany z powodu koronawirusa.

W poniedziałek nad ranem Krawczyk bardzo źle się poczuł. Do jego domu wezwano karetkę pogotowia, która przewiozła go do szpitala. Kilka godzin później świat obiegła informacja o śmierci ukochanego artysty.

Krzysztof Krawczyk pozostawił ukochaną żonę Ewę, syna Krzysztofa juniora oraz adoptowane trzy córki. Wokalista nie dogadywał się z synem, czego bardzo żałował. Córkom starał się uchylić nieba. Wspierał je w każdej chwili. Kobiety występowały z nim na scenie, śpiewały w chórkach. Najczęściej można było usłyszeń Sylwię, która tak pożegnała ojca w mediach.

Wokalista występował na scenie w latach 1963 - 2020.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Onet

Następny artykuł