Goniec.pl > Wiadomości > Onet: Jarosław Kaczyński miał sepsę. Rzecznik rządu zaprzecza
Irmina Jach
Irmina Jach 04.04.2023 22:05

Onet: Jarosław Kaczyński miał sepsę. Rzecznik rządu zaprzecza

Jarosław Kaczyński miał sepsę?
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Jarosław Kaczyński niewątpliwie jest filarem Prawa i Sprawiedliwości. Przedłużająca się niedyspozycja prezesa PiS ma więc fundamentalne znaczenie dla członków ugrupowania. Onet donosi, że polityk może jeszcze długo nie wrócić do pełni sił. Powodem ma być zakażenie, do którego miało dojść po operacji kolana. PiS stanowczo zaprzecza tym informacjom.

Jarosław Kaczyński był hospitalizowany

Pod koniec grudnia ubiegłego roku rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Rafał Bochenek poinformował, że Jarosław Kaczyński trafił do szpitala. - Przebywa w szpitalu, ale to jest dużo wcześniej zaplanowana wizyta – zastrzegł podczas konferencji prasowej. Powody hospitalizacji prezesa nie były wówczas znane. 

- Wszystko przebiega zgodnie z planem, a więc proszę się nie martwić, naprawdę wszystko jest w porządku — zapewniał lakonicznie przedstawiciel partii. Media błyskawicznie dotarły do informacji, że Jarosław Kaczyński miał przejść zabieg wszczepienia endoprotezy kolana. Nie jest tajemnicą, że prezes Prawa i Sprawiedliwości cierpi na dolegliwości związane z chorobą zwyrodnieniową stawów. Już w 2019 roku przeszedł podobny zabieg.

Chciała zrobić zakupy w Biedronce. Gdy zobaczyła jedną rzecz, od razu złapała za telefon

Jarosław Kaczyński źle zniósł hospitalizację?

Tuż po operacji Super Express donosił, że prezes PiS zniósł hospitalizację znacznie gorzej niż w 2019 roku. Przez kilkanaście dni dochodził do siebie pod okiem specjalistów Wojskowego Instytutu Medycznego przy ul. Szaserów w Warszawie, skąd dyrygował członkami ugrupowania. Szpital opuścił wraz z początkiem stycznia.

Problemy ze zdrowiem sprawiły, że Jarosław Kaczyński był zmuszony do przerwy od aktywności politycznej. Najnowsze doniesienia medialne są jednak dość niepokojące. Czy samopoczucie prezesa PiS wpłynie na losy zbliżających się wyborów parlamentarnych?

Jarosław Kaczyński chorował na sepsę?

Jak wynika z ustaleń Onetu, najpotężniejszym problemem władz Prawa i Sprawiedliwości jest stan zdrowia Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS podobno wciąż boryka się ze skutkami niedawnej operacji kolana. Polityk ma uskarżać się na bóle kończyny. Co więcej, tuż po zabiegu miał przejść sepsę, która osłabiła jego organizm.

- Na szczęście sepsę szybko udało się zdiagnozować, co pozwoliło wdrożyć odpowiednie i skuteczne szpitalne leczenie — mówił w rozmowie z Onetem jeden z bliskich współpracowników Jarosława Kaczyńskiego, dodając, że prezes PiS prawdopodobnie wróci do pełnienia obowiązków w połowie kwietnia, po Wielkanocy.

Doniesieniom o chorobie prezesa PiS zaprzecza rzecznik PiS Rafał Bochenek. - W związku z pojawiającymi się medialnymi doniesieniami informuję, iż poza dłuższą rekonwalescencją, po zaplanowanej uprzednio operacji, pan prezes Jarosław Kaczyński nie przechodził sepsy. Wszelkie medialne spekulacje w tej sprawie są nieprawdziwe — napisał na Twitterze.

Źródło: Onet/Super Express