Goniec.pl
goniec.pl

goniec.pl

Niemcy. Ośmioosobowa rodzina jechała busem nad Bałtyk, mieli wypadek. Dziadkowie zginęli na miejscu

5 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Ośmioosobowa rodzina jechała nad Bałtyk, ale do celu nie dojechała. Na autostradzie A20 doszło do tragicznego wypadku. Dziadkowie zginęli na miejscu, ale w pojeździe jechały również dzieci. Bus, który miał zawieźć ich na wymarzone wakacje, okazał się śmiertelną pułapką.

Uśmiechy na twarzy, walizki pełne strojów kąpielowych i dmuchanych materacy. Wszystko miało przydać się nad morzem Bałtyckim, ale los okrutnie zakpił z ośmioosobowej rodziny.

16-latek wygrał w sądzie z Tadeuszem Rydzykiem, poszło o pieniądze

16-latek wygrał w sądzie z Tadeuszem Rydzykiem, poszło o pieniądze. To policzek dla ulubieńca PiS

CZYTAJ DALEJ

Tragiczne sceny rozegrały się na autostradzie A20 we wschodnich Niemczech. Dziadkowie zginęli na miejscu. Ich wnuki i dzieci miały nieco więcej szczęścia, o ile można użyć tego słowa w tak dramatycznych okolicznościach.

Niemcy: ośmioosobowa rodzina jechała nad Bałtyk, mieli wypadek

Wakacje 2022 zapiszą się tragicznie nie tylko na polskich drogach. Zza zachodniej granicy napłynęli wyjątkowo smutne wiadomości. Letnia, rodzinna sielanka miała zagościć nad Bałtykiem, ale bus nie dojechał do celu.

Na autostradzie A20 we wschodnich Niemczech rozbił się Opel Vivaro. Najstarsi pasażerowie nie mieli szans w starciu z ogromną siłą zderzenia i obrażeniami. W busie siedziało czworo dzieci, ich rodzice w wieku 39 lat oraz dwoje seniorów. Łącznie nad Bałtyk jechało osiem osób.

Serwis bz-berlin.de w oparciu o wiadomości lokalnych służb ratowniczych biorących udział w akcji na autostradzie A20 przekazał, że dziadkowie zginęli na miejscu i nie było żadnych szans na ich uratowanie.

Bus chciał wyprzedzić ciężarówkę, efekty są opłakane

Wsiadając do auta, nikt nie spodziewał się, że z niego nie wysiądą z niego w komplecie. Brandenburgia była ostatnim regionem, gdzie wydawało się, że Bałtyk tylko na nich czeka.

2-letni Nicolo zginął niedługo po powrocie z placu zabaw, ojciec otrzymał status "podejrzanego"

2-letni chłopiec zginął niedługo po powrocie z placu zabaw. Ojciec otrzymał status "podejrzanego"

CZYTAJ DALEJ

Na wysokości miasta Prenzlau Opel Vivaro zjechał do rowu. Następnie przekoziołkował i zatrzymał się na jednym z boków. Niemiecka policja wskazuje, że kluczowym momentem wypadku było wyprzedzanie ciężarówki. Kierujący busem stracił wtedy panowanie nad kierownicą i śmiertelne domino się posypało.

Dzieci trafiły do szpitala

Dziadkowie zginęli na miejscu. Rodzice dzieci jadących nad Bałtyk zostali ciężko ranni. Czworo dzieci czekających na upragnione wakacje trafiło do szpitala.

Wysłanie najmłodszych urlopowiczów pod opiekę lekarzy musiało nastąpić jak najszybciej. Jedno z dzieci zostało ciężko ranne. Na miejsce wypadku zadysponowano śmigłowce. Poszkodowani trafili do szpitali w Meklemburgii-Pomorzu Przednim i Berlinie.

Helikoptery zabrały rodziców oraz jedno dziecko. Pozostała trójka najmłodszych (od 7 do 11 lat) przewieziona została do palcówek medycznych karetkami. Ratownicy wyrazili na to zgodę, gdyż ich stan nie był tak poważny, jak reszty poszkodowanych. Trafili do szpitala w Prenzlau. Policja będzie wyjaśniać okoliczności wypadku busa.

Strażacy byli bezradni. Kierowca zginął, a silnik jego auta znaleziono 30 metrów dalej. Fot.: OSP Cedry Wielkie

Sekundy przesądziły o tragedii. Nie żyje 36-latek, strażacy nie mogli uwierzyć, co leżało 30 metrów dalej

Kierowca nie miał żadnych szans, a służby wezwane na miejsce mogły tylko bezradnie rozłożyć ręce. Tragiczna noc z wtorku na środę w woj. pomorskim. W miejscowości Trutnowo doszło do wypadku. Auto osobowe wypadło z drogi, a siłę zderzenia z drzewem pokazują zdjęcia udostępnione przez straż.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Donald Tusk bezlitośnie zakpił z "Wiadomości" TVP. Wystarczyły zaledwie dwa słowa

  • 14. emerytura będzie wypłacana co roku. Jarosław Kaczyński obiecał, a rząd przygotowuje projekt ustawy

  • Zaginęła 17-letnia Jagoda. Nastolatka miała iść na spacer, ślad po niej zaginął

Źródło: radiozet.pl

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Jacek Jaworek nie jest jedyny, policja opublikowała komunikat

Wiadomości

Jacek Jaworek nie jest jedyny, ważny komunikat policji i trzy nazwiska, które powinieneś znać. "Możesz pomóc ich namierzyć"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Skandaliczne kazanie na mszy dla dzieci w Lublinie. Ksiądz mówił o samobójstwach i medalikach, które "parzą szatana"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nocna tragedia na DK11. Osobówka zmiażdżona przez ciężarówkę. Nie żyją dwie osoby

Czytaj więcej >

Wiadomości

Stany Zjednoczone zareagowały na oskarżenia ws. Nord Stream. "To rosyjska dezinformacja"

Czytaj więcej >
Facebook/Ratownictwo Medyczne Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego

Wiadomości

Kujawsko-pomorskie: Wjechał prosto pod pociąg, w samochodzie nie był sam. Z pojazdu niewiele zostało

Czytaj więcej >
dolnoslaska.policja.gov.pl

Wiadomości

Poszli na grzyby do lasu. Musiała interweniować policja, ważny apel do Polaków

Czytaj więcej >