Goniec.pl
piosenkarka

Autorstwa sara b. - Image on FlickrUploaded by UAwiki, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=26474421

Nie żyje Raffaella Carra

5 Lipca 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Raffaella Carra, legendarna włoska piosenkarka, aktorka, modelka, tancerka i prezenterka telewizyjna zmarła w wieku 78 lat po długiej walce z chorobą. Informację o odejściu artystki przekazał jej wieloletni partner Sergio Japino.

- Raffaella nas opuściła. Udała się do lepszego świata, gdzie jej człowieczeństwo, jej nieomylny śmiech i niezwykły talent zawsze będą świecić - przekazał Sergio Japino, łącząc się w bólu z pozostałymi członkami rodziny aktorki.

autobus

Mazowieckie: Autobus miejski wjechał na teren posesji. Poszkodowanych 11 osób

CZYTAJ DALEJ

Nie żyje Raffaella Carra

Raffaella Carra przyszła na świat 18 czerwca 1943 roku we włoskiej Bolonii. W rzeczywistości nazywała się Raffaella Maria Roberta Pelloni. Karierę w branży rozrywkowej rozpoczęła jako dziewięcioletnia dziewczynka.

Pomimo osiągniętego sukcesu i uwielbienia ze strony fanów, starała się robić wszystko, by uchronić swoich bliskich przed medialnym rozgłosem. Była osobą niezwykle skrytą, skromną i skupioną na obranych priorytetach.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Piosenkarka zmarła dziś o godzinie 16:20. W ostatnim czasie zmagała się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Mimo heroicznej walki ostatecznie choroba okazała się silniejsza. Z relacji partnera wynika, że Raffaella Carra do samego końca marzyła o powrocie do zdrowia.

Straszną diagnozę usłyszała tuż po wybuchu epidemii koronawirusa. Obowiązujące wówczas obostrzenia sprawiły, że czuła się samotna i pozbawiona wsparcia przyjaciół. Miała nadzieję, że 2021 rok przyniesie oczekiwane zmiany.

Cierpienie przeżywała z dala od fleszy fotoreporterów. Nienawidziła współczucia i chciała, by fani zapamiętali ją taką, jaka była za życia. Nie pokazywała się publicznie zmęczona, smutna i wyniszczona chorobą.

Wielu miłośników włoskiej muzyki z pewnością będzie wspominać ją dzięki hitom takim jak: „Ma che musica maestro”, „Tuca Tuca” i „Tanti auguri”.

Gwiazda miała ostatnie życzenie

Na ten moment nie wiadomo, kiedy odbędzie się pogrzeb gwiazdy. Jej partner przekazał, że ostatnim życzeniem aktorki było spoczęcie w prostej, drewnianej trumnie lub urnie. Mimo ogromnego cierpienia umierała z uśmiechem na ustach.

- W ostatniej godzinie pozostała wyjątkowa i niepowtarzalna. Pamiętamy jej wszechogarniający śmiech. To właśnie taką, chcemy zapamiętać ją na zawsze - czytamy w dalszej części oświadczenia Sergio Sapiniego.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Ryszard Terlecki potwierdził. PiS właśnie podjął decyzję ws. kandydata na RPO

  • Zakonnica nawołuje do Polaków. Siostra Michaela ostrzega przed "zwiększonym popędem"

  • Nie żyje Leszek Faliński, były perkusista zespołu "Dżem"

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: www.corriere.it

Irmina Jach

Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez ostatnie lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Gwiazdy

Artur Barciś gorzko wspomina udział w "Tańcu z gwiazdami". "Poczułem się, jakby ktoś napluł mi w twarz"

Czytaj więcej >
Monika i Zbigniew Zamachowscy

Gwiazdy

Monika Richardson stanęła w obronie męża, jednocześnie wbiła mu szpilę

Czytaj więcej >
Beata Kozidrak

Gwiazdy

Beata Kozidrak może liczyć na wsparcie byłego męża. Andrzej Pietras nie ma żalu do piosenkarki

Czytaj więcej >
Wiesław Gołas

Gwiazdy

Żona nie zgodziła się, by Wiesław Gołas został pochowany w Alei Zasłużonych. Znamy powód

Czytaj więcej >
Robert i Monika Janowscy

Gwiazdy

Robert Janowski świętuje wspólnie z żoną. Spływają gratulacje z okazji rocznicy ślubu

Czytaj więcej >
Radosław Majdan

Gwiazdy

Mama Radosława Majdana wygląda bardzo młodo. Małgorzata Rozenek udostępniła zdjęcia

Czytaj więcej >