Goniec.pl
Marek Tokarski

Archiwum prywatne

Nie żyje operator TVP Marek Tokarski

19 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Redakcja TVP Sport przekazała smutną informację o śmierci wieloletniego pracownika. Operator Marek Tokarski odszedł w piątek 18 czerwca. Miał 64 lata. Środowisko dziennikarskie pogrążyło się w żałobie.

Marek Tokarski był niezwykle uzdolnionym i zaangażowanym operatorem. Przez lata zajmował się relacjonowaniem największych wydarzeń sportowych. Jeszcze w poniedziałek 14 czerwca pracował nad emisją meczu pomiędzy Polakami a Słowakami.

Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński był w młodości zakochany. Do dziś utrzymuje kontakt z byłą partnerką

CZYTAJ DALEJ

Nie żyje Marek Tokarski


Dziennikarze TVP Sport wspominają zmarłego kolegę jako osobę, której niestraszne były wszelkie zawodowe wyzwania. Praca, którą wykonywał, była jego największą pasją. Poświęcał jej wiele czasu i serca.

- Z wytrwałością i zaangażowaniem obrazował emocje, które przyciągały przed telewizory miliony widzów. Zarażał uśmiechem, zawsze służył dobrą radą, a swoje zamiłowanie do estetyki podkreślał na każdym kroku - czytamy na stronie TVP.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Wielu przyjaciół ze świata sportowego postanowiło pożegnać dziennikarza za pośrednictwem mediów społecznościowych. Wzruszający wpis pojawił się między innymi na Twitterze dyrektora TVP Sport Marka Szkolnikowskiego.

- W dniu meczu ze Słowacją nagrywaliśmy jeszcze krótką rozmowę, a wczoraj od nas odszedł. Marek Tokarski - świetny operator i bardzo pozytywny człowiek. Chcesz rozśmieszyć Pana Boga, opowiedz mu o swoich planach... Spoczywaj w pokoju - napisał szef stacji.

Cześć koledze z redakcji oddał także dziennikarz sportowy Alek Dzięciołowski, który również związał swoje zawodowe losy ze stacją TVP Sport. Do emocjonalnego wpisu dołączył piękną fotografię.

- Umarł Marek Tokarski. Genialny operator. Przede wszystkim przyjaciel. Był zawsze i wszędzie. Strasznie smutno - czytamy na profilu redaktora.

Piątek obfitował w tragiczne wieści


W piątek 18 czerwca odszedł także uwielbiany aktor Krzysztof Zakrzewski. Widzowie mogli oglądać go w epizodycznych rolach w takich produkcjach jak „Klan”, „Na dobre i na złe”, „Na Wspólnej”, „Prawo Agaty”, „Kryminalni”, „Lekarze”, „Niania” czy „Kryminalni”.

Artysta od dłuższego czasu zmagał się z poważną chorobą. Niestety, ostatecznie przegrał tę walkę. Bliskim, przyjaciołom i współpracownikom Marka Tokarskiego i Krzysztofa Zakrzewskiego składamy najszczersze kondolencje.Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: TVP Info

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >