Goniec.pl

Офіс Президента України; twitter

Nie żyje Ołeksandr Nakoneczny. Zwłoki szefa SBU ze środkowej Ukrainy znalazła w mieszkaniu żona

21 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Lata walki z korupcją i w kontrwywiadzie nie przygotowały Ołeksandra Nakonecznego na to, czemu stawiał czoła od początku roku. W niedzielę świat obiegła wiadomość o śmierci szefa Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) w obwodzie kirowohradzkim. Ciało Nakonecznego znalazła żona. Wyciekły wstępne ustalenia dotyczące przyczyny śmierci.

Ołeksandr Nakoneczny nie żyje. O śmieci szefa Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) w obwodzie kirowohradzkim w środkowej części Ukrainy poinformował w niedzielę portal Obozrewael. W sobotę, gdy miało dojść do zgonu, Wołodymyr Zełenski wygłosił symboliczne przemówienie.

Tajemnicza śmierć wieloletniego pracownika służb zaskoczyła nie tylko jego najbliższych. Ukraińskie media ujawniły najbardziej prawdopodobny scenariusz dotyczący zgonu Ołeksandra Nakonecznego brany pod uwagę przez śledczych.

Nie żyje Ołeksandr Nakoneczny

Ołeksandr Nakoneczny zginął w sobotę. 20 sierpnia wieczorem żona szefa SBU w obwodzie kirowohradzkim weszła do domu i zamarła. Kobieta znalazła ciało męża.

Nie było szans na uratowanie Ołeksandra Nakonecznego. Ustalenia dziennikarzy wskazują, że znalezione przez wieloletnią partnerkę zwłoki mężczyzny miały ranę postrzałową.

Wszystko wskazuje na samobójstwo

Nawet najtwardsze osoby czasem nie mogą poradzić sobie z tym, co siedzi w ich głowie. Nieoficjalne wiadomości na temat przyczyn śmierci Ołeksandra Nakonecznego sugerują, że tak mogło być właśnie w tym przypadku. Ukraińskie media powołując się na swoich informatorów, podają, że śledczy pracujący nad sprawą śmieci szefa SBU w obwodzie kirowohradzkim wykluczyli udział osób trzecich.

- Według wstępnych danych popełnił samobójstwo przy użyciu broni palnej - pistoletu - przekazał portal Obozrewatel, który poinformował o śmierci Ołeksandra Nakonecznego i dotarł do informatorów znających zakulisowe ustalenia śledczych.

Przez lata służył Ukrainie

Zanim na początku ubiegłego roku Ołeksandr Nakoneczny zasiadł w fotelu szefa SBU w środkowej Ukrainie, przez długi czas związany był ze służbami. Wcześniej przez dwa lata pracował w kontrwywiadzie.

W zawodowym życiorysie zmarłego w sobotę Ołeksandra Nakonecznego znaleźć można również informacje o 10 latach pracy w kijowskim wydziale walki z korupcją i przestępczością zorganizowaną SBU.

- Dla zwycięstwa jeszcze trzeba walczyć, trzeba bardzo wiele zrobić, trzeba wytrwać i niestety wytrzymać dużo bólu - mówił w sobotę wieczorem Wołodymyr Zełenski. Prezydent Ukrainy nie wiedział jeszcze, że jego człowiek nie żyje.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • 300 plus: nie wszyscy złożyli jeszcze wniosek o wypłatę pieniędzy. Warto zrobić to do końca sierpnia

  • Poszukiwany 27-latek uwił sobie gniazdko... w ścianie. Policjanci wyciągnęli go przez ukrytą dziurę

  • 17-letnia motocyklistka zginęła na prostym odcinku drogi. Reanimacja nie przyniosła efektu

Źródło: pap, goniec.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Nocny rajd Bronisława Komorowskiego. Limuzyna z byłym prezydentem łamała przepisy drogowe
Czytaj więcej >

Wiadomości

ZUS przekazał ważną informację dla seniorów. Wiadomo, kiedy najlepiej przejść na emeryturę
Czytaj więcej >

Wiadomości

Policja z całego kraju poszukuje tego mężczyzny. Miał dopuścić się haniebnego czynu
Czytaj więcej >

Wiadomości

Podwójne zabójstwo w Wielkopolsce. Wstrząsające kulisy zbrodni, to dlatego miały zginąć ofiary
Czytaj więcej >

Wiadomości

Tysiące skarg na reportaż o Janie Pawle II. Głośny materiał zbulwersował Polaków
Czytaj więcej >

Wiadomości

Dostała rachunek z gaz, gdy na niego spojrzała, zamarła. Kwota całkowicie ją zaskoczyła
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]