Nie żyje Maria Skąpska Żródło: pixabay.com ScorpionD CC0

Nie żyje Maria Skąpska, współtwórczyni m.in. „Barw szczęścia” czy „Na Wspólnej”

7 Kwiecień 2021 Klaudia BochenekKlaudia Bochenek

Aurum Film - firma zajmująca się produkcją filmową i telewizyjną - przekazała smutne wieści. Nie żyje Maria Skąpska, która pracowała jako drugi reżyser, asystentka oraz jako kierowniczka planu w tak hitowych serialach jak np. „Barwy szczęścia” czy „Na Wspólnej”.

Maria Skąpska miała tylko 46 lat. Z postu, który umieściła firma Aurum Film można wysnuć wniosek, że twórczyni od pewnego czasu zmagała się z poważną chorobą. Nie podano jednak przyczyny zgonu.

Nie żyje Maria Skąpska

- Dziś bardzo smutny dzień. Odeszła Maria, dla nas wszystkich Maśka, Skąpska. Będzie nam brakować Jej uśmiechu, poczucia humoru, ciepła... Oraz profesjonalizmu najwyższej klasy. Wsparcie dla reżysera, skarb dla producenta. Taka właśnie była Maśka. Zawsze będziemy pamiętać czas spędzony z Nią podczas pracy przy „Carte Blanche”, „Ostatniej Rodzinie”, „Królu” czy wreszcie „Żeby nie było śladów” - Jej ostatnim filmie, przy którym mimo toczonej walki, dała z siebie wszystko bez żadnej taryfy ulgowej. Masiu, jeszcze się zobaczymy. I dziękujemy za wszystko. Zespół Aurum Film - czytamy na facebookowym profilu Aurum Film.

Maria Skąpska urodziła się 10 sierpnia 1974 roku. Zmarła dziś, 7 kwietnia 2021 roku w wieku 46 lat. Była nie tylko asystentką, kierowniczką i drugim reżyserem. Raz nawet pojawiła się na ekranie filmu „Piksele”.

Jako drugi reżyser odpowiadała za takie produkcje jak hitowe już „Listy do M. 2”, „Ostatnią rodzinę” o losach rodziny Beksińskich czy też „Chemię”. Jako współreżyser była odpowiedzialna za powstanie filmu „Karol - Człowiek, który został papieżem”.

Trzydniowa żałoba po śmierci górnika. Zarząd KGHM zadecydowałTrzydniowa żałoba po śmierci górnika. Zarząd KGHM zadecydowałCzytaj dalej

- I czas na planie „Listów do M.”, bardzo szkoda, to była osoba pełna pasji i profesjonalizmu - wspomina jedna z internautek pod postem Aurum Film.

- Cudowna osoba, jaka przykra wiadomość. Wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich - pisze kolejna osoba.

W latach 2003-2021 kierowała planem serialu „Na Wspólnej”, potem pracowała już jako drugi reżyser. Również do samego końca kierowała planem „Barw szczęścia”. Miała swój udział w „Londyńczykach” i „Prawie Agaty”.

Była także drugim reżyserem we włosko-amerykańskiej produkcji filmu o Janie Pawle II. Lista filmów i seriali, na planie których była kierownikiem planu lub drugim reżyserem jest długa - do końca swoich sił starała się wykonywać obowiązki jak najlepiej.

Informacja z Aurum Film to jedyna oficjalna informacja o śmierci artystki. Rodzinie i bliskim oraz przyjaciołom z planu składamy wyrazy najszczerszego współczucia.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Facebook

Następny artykuł