Walter Olkewicz nie żyje Żródło: Walter Olkewicz w serialu „Twin Peaks” / Źródło: New Line Cinema

Nie żyje aktor Walter Olkewicz

8 Kwiecień 2021 Monika MajkoMonika Majko

Nie żyje Walter Olkewicz, aktor znany głównie z kultowego serialu „Twin Peaks”, emitowanego w Polsce m.in. przez stację TVN. Tragiczne doniesienia o śmierci gwiazdora potwierdził w specjalnym oświadczeniu jego syn, Zak Olkewicz.

Walter Olkewicz miał na swoim koncie wiele ról, jednak to właśnie postać barmana i krupiera Jacquesa Renaulta w „Twin Peaks” przyniosła mu największą popularność i rozpoznawalność. Gwiazdor w 2017 roku zrezygnował z aktorstwa z powodu złego stanu zdrowia. Teraz świat obiegły tragiczne wiadomości.

Nie żyje Walter Olkewicz

Wiadomości o śmierci Waltera Olkewicza wstrząsnęły jego przyjaciółmi i fanami. Tragiczne informacje potwierdził syn aktora, scenarzysta Zak Olkewicz. W oświadczeniu napisał on, że jego ojciec od lat zmagał się z wieloma „infekcjami”.

– Był dobrym człowiekiem, którego zamiłowanie do kreatywności i sztuki widać było we wszystkim, co robił – napisał o zmarłym ojcu Zak Olkewicz.

– Przekazał mi tę pasję i nie mogę się doczekać, aż przekażę ją jego wnukom, które tak bardzo kochał – dodał syn gwiazdora.

Nie żyje Maria Skąpska, współtwórczyni m.in. „Barw szczęścia” czy „Na Wspólnej”Nie żyje Maria Skąpska, współtwórczyni m.in. „Barw szczęścia” czy „Na Wspólnej”Czytaj dalej

Walter Olkiewicz przyszedł na świat 14 maja 1948 roku w Bayonne w stanie New Jersey. Aktor ukończył Bayonne High School w 1966 roku, a następnie Colorado State University. Na wielkim ekranie debiutował w filmie Futureworld z 1976 roku.

Amerykański gwiazdor swoją karierę rozpoczął w latach 70. Fani mogli go zobaczyć m.in. w „Seinfeld”, „Grace Under Fire” czy w thrillerze Joela Schumachera „The Client” z 1994 roku. Jednak największą sławę przyniosła mu rola w serialu „Twin Peaks”.

W „Twin Peaks” Olkewicz wcielił się w rolę barmana i krupiera Jacquesa Renaulta. Tajemniczy serial stworzony przez Marka Frosta i Davida Lyncha zdobył międzynarodową sławę i zyskał wierne grono fanów na całym świecie. W Polsce produkcję emitował m.in. TVN oraz Polsat.

– Po zakończeniu serialu David powiedział: „Kochamy to, co zrobiłeś, chcemy, żebyś zagrał w filmie” – wspominał Olkewicz w rozmowie z „The Jersey Journal” w 2017 roku.

Walter Olkewicz zakończył karierę aktorską w 2017 roku, z powodu kłopotów zdrowotnych po operacji kolana. Gwiazdor zmarł we wtorek 6 kwietnia 2021 roku w swoim domu w Los Angeles w wieku 72 lat.

Walter Olkewicz nie żyje

Kadr z serialu „Twin Peaks” (sezon 1, odcinek 7)

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Wprost/USToday

Następny artykuł