Goniec.pl
Mateusz Morawiecki odpowiada na oskarżenia Donalda Tuska

Pawel Wodzynski/East News; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Mateusz Morawiecki nie wytrzymał i odpowiedział Donaldowi Tuskowi. "Dość kłamstw"

20 Maja 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Krótki film Donalda Tuska spod stacji Lotos doczekał się reakcji ze strony Mateusza Morawieckiego. - To nie Premier z PiS spotykał się ze zbrodniarzem - stwierdził szef rządu. Wcześniej lider PO apelował, by partia rządząca "się opamiętała".

Spór dotyczący sprzedaży Lotosu jeszcze bardziej rozgrzewa polską scenę polityczną, a to za sprawą riposty Mateusza Morawieckiego. Premier odpowiedział na środową konferencję Donalda Tuska.

Bank PKO BP

PKO BP: Będzie przerwa w dostępności ubezpieczeń. Bank przeprasza za utrudnienia

CZYTAJ DALEJ

Znana z kolejnych wydań "Wiadomości" TVP retoryka uderzająca w przeszłe czyny Donalda Tuska jako premiera została powielona w krótkim komentarzu obecnego szefa rządu. Mateusz Morawiecki nad ranem opublikował komentarz, gdzie wytyka Donaldowi Tuskowi, że działał na szkodę państwa.

Mateusz Morawiecki karci Donalda Tuska

Jeszcze wczoraj Donald Tusk zamieścił kolejne nagranie sprzed stacji Lotos, gdzie apeluje do rządu PiS, by ci "się opamiętali". Możliwe, że kolejne słowa lidera PO sprawiły, że Mateusz Morawiecki podjął decyzję, że nie może siedzieć i czekać na kolejne ataki ze strony politycznego konkurenta.

Na ten film odpowiedział sam PKN Orlen. - Panie przewodniczący, prosimy o zaprzestanie siania dezinformacji i upolityczniania procesu, który powinien być dawno przeprowadzony. Jeszcze raz podkreślamy, że ORLEN nie sprzedaje MOLowi stacji, a wymienia je na stacje zagraniczne - czytamy w komentarzu zamieszczonym przez biuro prasowe Orlenu.

Nie tylko firma kierowana przez Daniela Obajtka postanowiła odpowiedzieć na medialną odezwę Donalda Tuska. Komentarz po nagraniem - ale ze środowej konferencji - zamieścił w piątek nad ranem również Mateusz Morawiecki.

- Panie @donaldtusk, dość kłamstw - napisał szef rządu. Był to jednak wstęp do ostrych słów premiera. Mateusz Morawiecki odpowiadając na zarzuty, sięgnął pamięcią do czynów Donalda Tuska z czasów, gdy to on siedział w fotelu premiera.

Kaczyński i Tusk nazwani "starcami", polityk zaproponował im posadę asystentów

Kaczyński i Tusk nazwani "starcami", którzy powinni odejść. Polityk zaproponował im posadę asystentów

CZYTAJ DALEJ

Wszystkie grzechy Donalda Tuska

Deklaracje Donalda Tuska dotyczące sprzedaży Lotosu zdaniem PiS nie tylko nie przystają do faktów, ale stoją również w sprzeczności z planami PO z przeszłości.

- Pana rząd chciał importu gazu z Rosji do 2037 roku - napisał Mateusz Morawiecki na Twitterze po oficjalnym kontem Platformy Obywatelskiej. W komentarzu pojawiła się również jedna prośba, skierowana wprost do Donalda Tuska.

- To nie Premier z PiS spotykał się ze zbrodniarzem. Prośba, aby Pan nie przeszkadzał w budowaniu silnej i suwerennej Polski - dodał premier.

Rządowe echo po środowej konferencji Tuska

Jakie słowa tak mocno uderzyły Mateusza Morawieckiego, że ten pod dwóch danych od konferencji postanowił na nie odpowiedzieć? Donald Tusk w Lipich Górach zwrócił się wprost do rządu premiera. - Dziś przede wszystkim chciałbym zaapelować do rządu: nie róbcie tego błędu, nie sprzedawajcie polskich stacji i polskich rafinerii w ręce Orbana, który pozostaje pod polityczną kontrolą Putina i Rosji - mówił.

To jednak nie wszystko. Lider PO uderzał również w to, że Polacy płacą za paliwo coraz więcej. - Moglibyśmy dziś znów mówić o cenach. Widać, jak de facto z dnia na dzień skaczą ceny na polskich stacjach - wyliczał.

Na konferencji doszło również do starcia z dziennikarką TVP, która zapytała o sprzedaż Lotosu Rosjanom, jaką planować miał Donald Tusk. - Możecie stanąć na głowie, ale nie odwrócicie rzeczywistości - skwitował lider PO.

PAWEL SKRABA/AGENCJA SE/East News

Sprawdziliśmy, czym handluje o. Rydzyk. Magnes z lamą i dekoder to dopiero początek

O. Tadeusz Rydzyk znany jest z żyłki do biznesu. Sprawdziliśmy, czym zakonnik handluje w sklepie internetowym swojej fundacji Lux Veritatis. Przyznać trzeba, że w asortymencie nie brakuje prawdziwych "perełek".

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Kadr z programu "Sprawa dla reportera"/TVP VOD

Wiadomości

Mecenas Piotr Kaszewiak mocno o alimentach Marcinkiewicza. Nie gryzł się w język

Czytaj więcej >
Dawid Kubacki
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Wiadomości

Polscy skoczkowie nie mieli szczęścia w Willingen. Medaliści olimpijscy z kiepskimi wynikami

Czytaj więcej >
Jeśli ktoś trudnił się dodatkową pracą warto jest złożyć wniosek o ponowne przeliczenie emerytury (Iberion).

Wiadomości

Ponowne przeliczenie emerytury. Kto może skorzystać? Wystarczy jeden wniosek

Czytaj więcej >
Już od marca każdy właściciel nieruchomości będzie musiał mieć sporządzone świadectwo energetyczne (Iberion).

Wiadomości

Miliony Polaków muszą złożyć wniosek od 1 marca. Kto nie zrobi, dostanie mniej pieniędzy

Czytaj więcej >
W wieku 79 lat zmarł były prezydent Pakistanu Pervez Musharraf (Arcaion/Pixabay).

Wiadomości

Nie żyje Adam Gąsior, zasłużony dziennikarz turystyczny

Czytaj więcej >
Pożar, Katowice, KM PSP Katowice

Wiadomości

Pożar w Katowicach, konieczna była ewakuacja bloku. Trzy osoby poszkodowane

Czytaj więcej >