Goniec.pl

ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS

Ksiądz opowiedział o wizycie u studentek. Chciały flirtować podczas kolędy

26 Grudnia 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Rozpoczyna się okres kolędy 2021 po Bożym Narodzeniu. Księża ujawniają, że w domach, do których wchodzą, bardzo często czeka ich sporo niespodzianek i nie zawsze są one miłe. - Ubrały się bardzo wyzywająco i próbowały flirtować - opowiedział o jednej ze swoich kolęd ksiądz Krzysztof. O co chodzi?

Tegoroczna kolęda nie wszędzie przebiegać będzie w tradycyjnej formie z racji pandemii koronawriusa. Część parafii zdecydowała się na odwołanie wizyty duszpasterskiej , ale dla przykładu Diecezja Rzeszowska zastrzegła, że ksiądz może przyjść do domów na wyraźne życzenie wiernego .

Nie zawsze kolęda wygląda tak samo. Przekonali się o tym niektórzy księża, którzy zapukali do domów Polaków. Ksiądz Krzysztof z archidiecezji krakowskiej opowiedział o swoich przeżyciach w domu pewnych studentek.

Chciały "sprawdzić" księdza podczas kolędy

Chociaż w Kościele katolickim tuż przed Bożym Narodzeniem zaszły ogromne zmiany , to nie papież Franciszek zmienił wygląd kolędy, a pandemia. Masowe chodzenie od domu do domu po raz kolejny nie będzie standardem.

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

W rozmowie z portalem onet.pl, który w Wigilię oskarżony został przez Jacka Kurskiego o złamanie prawa , duszpasterz opowiedział o swojej wizycie w mieszkaniu młodych kobiet.

- Najdziwniejsza sytuacja, jaką miałem, miała miejsce podczas wizyty w jednym z mieszkań, gdzie mieszkały studentki - przekazał ksiądz Krzysztof.

Ich motywy nie były dla księdza chodzącego po kolędzie jasne, ale ma swoje przypuszczenia. - Dziewczyny chyba zdecydowały się na kolędę z nudów albo dla rozrywki, ponieważ ubrały się bardzo wyzywająco i próbowały flirtować - zrelacjonował duszpasterz dla onet.pl.

Okazało się, że ksiądz postawiony został w wyjątkowo niekomfortowej sytuacji. Studentki chciały go niejako "sprawdzić". Duchowny zdecydował się na stanowcze kroki.

Tego nie mógł się spodziewać

Ksiądz Krzysztof wiedział, że podczas kolędy w domu młodych kobiet nie może pozostawić pola do negocjacji. - Dość szybko musiałem w ostrych słowach postawić granicę - przyznał.

Ksiądz dodał, że dla studentek "zadziałało to jak zimny prysznic". Po tym incydencie bardzo szybko wywiązała się rozmowa.

- Dzięki temu potem odbyliśmy szczerą, fajną rozmowę o wierze i ich wątpliwościach - dodał ksiądz Krzysztof z archidiecezji krakowskiej dla onet.pl.

To niejedyny tego typu przypadek. W serwisie goniec.pl przekazywaliśmy również słowa księdza Andrzeja, który przyłapał swojego byłego parafianina nie tylko na kłamstwie, ale również na zdradzie .

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres  [email protected]

Źródło: onet.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Nie żyje znany i ceniony dziennikarz. Rodzina przekazała smutne informacje, wielka strata
Czytaj więcej >

Wiadomości

ZUS ostrzega Polaków, muszą mieć się na baczności. Oszuści nie mają litości, trzeba uważać na maile
Czytaj więcej >

Wiadomości

Funkcjonariusze kontrolowali auto, gdy zajrzeli do środka, zdębieli. Od razu zatrzymali kierowcę
Czytaj więcej >

Wiadomości

Wszedł do sklepu przebrany za kobietę. To, co zrobił później, odbiera mowę. Policjanci byli zdumieni
Czytaj więcej >

Wiadomości

38-latka zmarła w szpitalu w Głogowie. Dzień wcześniej urodziła zdrowe dziecko
Czytaj więcej >

Wiadomości

Adrian Klarenbach nagle zniknął z TVP Info. To kara za wyśmianie polityka Zjednoczonej Prawicy?
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]