Goniec.pl
Kryształy z PRL są warte duże pieniądze, każdy może je sprzedać

screen olx.pl

Kryształy z PRL są poszukiwane przez kolekcjonerów. Sprzedaj je i zarób duże pieniądze

25 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Kryształy z PRL kojarzą ci się z babcią? Błąd, lepiej pomyśl o nich jak o pieniądzach. Szybki przegląd szafy i kilka kliknięć wystarczy, by na twoim koncie pojawiła się fortuna, a na półkach porządek. Okazuje się, że amatorzy kryształów z PRL szukają perełek, a te często znajdują się u nieświadomych skarbów właścicieli. Potrzebujesz gotówki? Przejrzyj pamiątki z minionej epoki.

Kryształy z PRL zagwarantują ci niespodziewany zastrzyk gotówki. Kolekcjonerzy potrafią zapłacić za nie kosmiczne wręcz pieniądze, a kwoty na internetowych aukcjach są imponujące.

Kryształy

Gdzie sprzedać kryształy PRL? Wyjaśniamy jak i gdzie na nich zarobić, kolekcjonerzy czekają z pieniędzmi

CZYTAJ DALEJ

Kryształy z PRL można kupić na popularnych serwisach aukcyjnych, gdzie dostęp ma każdy. Miniona epoka to nie tylko tęskne wspomnienia za kolejkami, romantyzowaniem biedy i braków w sklepach oraz słynnych wyliczeń o tym, jak to "kiedyś było lepiej".

Zarobisz pieniądze dzięki szkle, które stoi w szafach, a ty za bardzo nie masz co z nim zrobić. Kryształy z PRL nie pasują przecież do nowoczesnych osiedli z surowym wystrojem pełnym betonu. Wyjaśniamy, o jakich pieniądzach mowa.

Kryształy z PRL: zarobisz pieniądze i zrobisz porządek w domu

Kryształy PRL po babci Zosi albo dziadku Tadku mogą okazać się zbawieniem dla osób, które miażdżone są walcem o twarzy prezesa NBP Adama Glapińskiego. Wystarczy kilka kliknięć, by w portfelu pojawiły się dodatkowe pieniądze.

Na portalu olx.pl, gdzie dosłownie każdy może wystawić ogłoszenie, wiele z osób kolekcjonujących kryształy z PRL szuka prawdziwych perełek. Zwykły Kowalski przeważnie nie wie, że kryształ z PRL kurzący się na jego półce to prawdziwy relikt, dla którego ktoś gotowy jest postawić mini świątynię.

Ile kosztują kryształy z PRL? Wiele osób zadaje to pytanie w inny sposób: "ile mogę zarobić na kryształach z PRL". W czasie obawy o dwucyfrowe ceny paliwa na stacjach benzynowych nikogo nie dziwi takie podejście.

Kryształy z PRL mogą okazać się prawdziwą żyłą złota. Oto jedno z przykładowych ogłoszeń w serwisie olx.pl. Za zestaw 21 elementów trzeba zapłacić nawet... 1200 złotych. Nie jest to jednak najwyższa cena.

Kryształy z PRL: możesz na nich zarobić duże pieniądze

Kryształy z PRL: możesz na nich zarobić duże pieniądze

Źródło: screen olx.pl

Nie musisz mieć zestawu kryształów z PRL, sprzedaj sam wazon

Walka o pamiątki po babci nie poszła po twojej myśli i do mieszkania trafiły pojedyncze rzeczy? Nie musisz się martwić. Na takie kryształy z PRL również znajdziesz kupców.

Panna młoda dostała od księdza ultimatum, inaczej ślubu nie będzie

Panna młoda dostała od księdza ultimatum, inaczej ślubu nie będzie. Postawił kuriozalny warunek

CZYTAJ DALEJ

Kryształy z PRL mają wartość kolekcjonerską. Przykładowa pojedyncza waza, z którą wiele osób nie ma co zrobić i nie pasuje ona do stylu rustykalny i boho... może zagwarantować ci zysk w wysokości blisko 4 tysięcy złotych.

Kryształy z PRL nie muszą być sprzedawane w zestawach

Kryształy z PRL nie muszą być sprzedawane w zestawach

Źródło: screen olx.pl

Czasem pojedyncze sztuki kryształów z PRL są poszukiwane z racji chęci uzupełnienia braków w obszernej kolekcji. Nie ma się jednak co oszukiwać: kolekcjonerzy szukają w pierwszej kolejności perełek i unikatów. W przypadku kryształów z PRL nie jest inaczej.

Kryształy z PRL warte fortunę, pieniądze leżą w twojej szafie

Pieniądze nie leżą na ziemi, a na półkach setek polskich domów. Możliwe, że za zamkniętymi drzwiami witryny chowasz prawdziwy skarb, o którym marzą kolekcjonerzy. Okazuje się, że nawet zwykła kryształowa waza z PRL może kosztować prawdziwą fortunę.

Kryształowa waza z PRL warta blisko 4 tysiące złotych

Kryształowa waza z PRL warta blisko 4 tysiące złotych

Źródło: screen olx.pl

Im rzadszy okaz kryształu z PRL tym większe zainteresowanie, a co za tym idzie większe pieniądze do zgarnięcia za przedmioty najczęściej zalegające na półkach. Zamiast obawiać się testu białej rękawiczki perfekcyjnej pani domu, sprzedaj kryształy z PRL i ciesz się zarobionymi w łatwy sposób pieniędzmi.

Kryształy z PRL: na twoich półkach stoją pieniądze

Kryształy z PRL: na twoich półkach stoją pieniądze

Źródło: screen olx.pl

Kryształ to specyficzny rodzaj szkła. Bardzo łatwo sprawdzić jego autentyczność, gdyż kluczowy jest nie sam wygląd, a... dźwięk. Wystarczy, że nożem lub widelcem uderzysz w rzekomy kryształ i jeśli wyda on dźwięczny i czysty ton, a nie tępy i głuchy dźwięk, to wiesz, że masz do czynienia z prawdziwym kryształem.

Kryształy z PRL warte fortunę. Sprawdź, ile kosztują najdroższe wazony i kieliszki z dawnych lat. Te ceny zwalają z nóg!

Kryształy z PRL kiedyś wywoływały uśmiech na twarzy i kojarzyły się raczej z tandetą. Okazuje się, że teraz takie rzeczy są warte fortunę. Wazony, salaterki, kieliszki, półmiski... kolekcjonerzy poszukują dosłownie wszystkiego i są w stanie zapłacić za to ogromne pieniądze. Przejrzeliśmy ogłoszenia z OLX i sprawdziliśmy, ile kosztują najdroższe kryształy z PRL.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl, olx.pl

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Potrąciła 11-latkę na pasach i kilkadziesiąt sekund później pojechała do domu

Wiadomości

Dziewczynka przechodziła przez pasy i cudem uniknęła śmierci. 61-letnia kierująca odjechała po kilkudziesięciu sekundach

Czytaj więcej >
Ostrzeżenie GIS. Używanie popularnego produktu dla dzieci może być niebezpieczne

Wiadomości

Pilne ostrzeżenie GIS. Używanie popularnego produktu dla dzieci może być skrajnie niebezpieczne

Czytaj więcej >
Kujawsko-pomorskie: Wypadek z udziałem trzech aut i cysterny. W akcji śmigłowiec LPR

Wiadomości

Kujawsko-pomorskie: Wypadek z udziałem trzech aut i cysterny. W akcji śmigłowiec LPR

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Wiadomości

Adam Niedzielski jest pewien, ujawnił fatalne informacje nt. koronawirusa. "Jesteśmy w apogeum"

Czytaj więcej >
Iberion materiały własne

Wiadomości

Wypoczynek w parku krajobrazowym zamienił się w koszmar. Babcia zginęła ratując wnuczkę. Tragedia w Indianie

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News

Wiadomości

Zbigniew Ziobro uderza w Unię Europejską. "Ostrzegaliśmy i nie mam z tego powodu satysfakcji"

Czytaj więcej >