Goniec.pl

Michal Zebrowski/East News

Konfederacja ma duże nadzieje wyborcze, wróży sobie sukces. "Ludzie są zniecierpliwieni"

21 Maja 2023

Autor tekstu:

Zuzanna Ptaszyńska

W nadchodzącym tygodniu odbędzie się spotkanie Rady Liderów Konfederacji, na którym prawdopodobnie zostanie wybrany nowy szef sztabu. 12 maja Robert Winnicki ogłosił, że rezygnuje z funkcji prezesa Ruchu Narodowego i szefa sztabu Konfederacji z powodu problemów zdrowotnych.

Robert Winnicki zrezygnował z funkcji prezesa Ruchu Narodowego oraz szefa sztabu Konfederacji

Robert Winnicki w zeszłym tygodniu oświadczył, że rezygnuje z funkcji prezesa Ruchu Narodowego oraz szefa sztabu Konfederacji. Polityk wyjaśnił, że jest to spowodowane problemami zdrowotnymi, których doświadcza od dłuższego czasu.

Przyznał, że przez wiele lat ignorował różne sygnały ostrzegawcze wysyłane przez jego organizm, które odczuwał w ubiegłym roku i wcześniej. Jednocześnie zaznaczył, że starał się nie mówić o tym nikomu więcej, niż było to konieczne. Ostatecznie jednak doszedł do wniosku, że musi powiedzieć "stop".

Ruch Narodowy zostawia w rękach swojego przyjaciela i wiceprezesa Krzysztofa Bosaka . Winnicki jest przekonany, że Bosak będzie w stanie poprowadzić Ruch w odpowiedni sposób. - Ze zrozumiałych względów nie będę się w najbliższym czasie publicznie udzielał, proszę w tym zakresie o zrozumienie i przepraszam za wszystkie sprawy czy projekty, których teraz nie dokończę - zakomunikował Robert Winnicki.

Justyna Kowalczyk mąż

Nie żyje Kacper Tekieli. Mąż Justyny Kowalczyk zginął w górach

CZYTAJ DALEJ

Konfederaci uważają, że mają duże szanse w wyborach

Konfederacja utrzymuje stałe poparcie na poziomie 10% w kolejnych sondażach od kilku miesięcy. Jeszcze niedawno, gdy partia była ogarnięta wewnętrznymi konfliktami, taki wynik byłby dla niej ogromnym sukcesem. Jednak dzisiaj ambicje jej członków wzrosły znacznie wzrosły. Mają przekonanie, że polityczny koniec Jarosława Kaczyńskiego jest już na horyzoncie, a jego partię może czekać, być może już w przyszłej kadencji, wewnętrzna walka o władzę. Konfederaci czekają na tę okazję, mając nadzieję, że uda im się przyciągnąć znaczącą część rozczarowanych prawicowych wyborców.

- Ludzie są zniecierpliwieni hipokryzją i oportunizmem klasy politycznej. Są rozczarowani tymi, którzy zapowiadali zmianę sposobu uprawiania polityki, ale z tych obietnic się nie wywiązali - przekazał dziennikarzom Onetu “wysoki rangą polityk Konfederacji”, wskazując tu m.in. na Pawła Kukiza czy Szymona Hołownię.

Braun i Korwin pójdą w odstawkę?

Politycy Konfederacji nie ukrywają swojego charakteru jako partii buntu i opierają na tym swoją narrację. Świadomi są, że w 2023 roku, gdy Polska zmaga się z inflacją, a wielu obywateli odczuwa realne spadki siły nabywczej, bunt będzie cenną walutą polityczną. Konfederaci proponują receptę, która opiera się na promowaniu wolnego rynku i prostych podatków. Choć taki przekaz nie jest niczym nowym w Konfederacji, to wcześniej skrzydło narodowe partii nie było tak aktywne w promowaniu liberalnej wizji gospodarki.

Teraz jednak, za sprawą popularności Sławomira Mentzena, i faktu, że każda z dużych partii stawia na socjalne rozwiązania, Konfederaci akcentują wolnorynkowe postulaty. - To nas odróżnia od Kaczyńskiego i Tuska. Jeden mówi o 800 plus od stycznia, drugi, że trzeba wprowadzić już teraz. Czym te partie się różnią? Ludzie to widzą i są wkurzeni. No i co się dziwić, że patrzą na nas - mówi polityk.

W kampanii wyborczej Konfederacji kwestie światopoglądowe mają zostać przesunięte na drugi plan, a postacie takie jak Grzegorz Braun i Janusz Korwin-Mikke będą jak najmniej eksponowane. Konfederaci podejmą działania, aby ich partia kojarzona była z wizerunkiem Sławomira Mentzena, który ma wiedzę na temat podatków, a nie z oskarżanymi o prorosyjskość osobami.

Źróło: Onet

Michał Kuczmierowski

Bliski współpracownik premiera zarabia dużo więcej, niż pozwala na to ustawa. "Ma być lojalny"

CZYTAJ DALEJ
Mateusz Morawiecki, Donald Tusk

Mateusz Morawiecki uderza w Donalda Tuska ws. 800 plus. "Słynny oszust z PO"

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

14-latek z Wielkiego Wałcza pod Grudziądzem nie żyje. Jego ciało znaleziono w Wiśle
Czytaj więcej >

Świat

USA. Córka i wnuczka zabiły 71-latkę i upiekły jej ciało na grillu
Czytaj więcej >

Polska

Ulewy i burze na południu Polski. Ulice zamieniły się w rzeki, strażacy nie nadążali
Czytaj więcej >

Wiadomości

Motocykliści wbili się w skręcającą naczepę ciężarówki. Nie mieli żadnych szans
Czytaj więcej >

Wiadomości

Kasy samoobsługowe mogą zniknąć ze sklepów? Wszystko przez zwiększenie kradzieży
Czytaj więcej >

Polska

Dramatyczna akcja służb na Mazurach. Mężczyzna wyskoczył z łódki na jeziorze i nie wypłynął
Czytaj więcej >
Zuzanna Ptaszyńska

Redaktor portalu Goniec.pl. Jestem doktorantką Uniwersytetu Warszawskiego w dyscyplinie nauki o polityce i administracji - stosunki międzynarodowe. Zarówno hobbystycznie, jak i naukowo zajmuję się Zjednoczonym Królestwem, interesuję się też historią popkultury oraz współczesnym kinem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Wiadomości

Wiadomości

Agnieszka Kamińska

"Kobiety umierają i będą umierały". Lewica grzmi po śmierci ciężarnej 33-latki
Czytaj więcej >
Polska

Agata Jaroszewska

Nie żyje 17 osób. Policja opublikowała statystyki utonięć
Czytaj więcej >
Wiadomości

Agata Jaroszewska

Pożar w Bornem Sulinowie. Ogień pojawił się w czasie festynu, ewakuowano 300 osób
Czytaj więcej >
Wiadomości

Agata Jaroszewska

Wypadek Polki w Albanii. 55-latka wypadła z okna na 6. piętrze
Czytaj więcej >
Wiadomości

Agnieszka Kamińska

Jarosław Kaczyński w liście do zwolenników PiS: "Niemcom nie jest w smak silna Polska"
Czytaj więcej >
Polityka

Agnieszka Kamińska

Kto będzie lepszym premierem? Dziwi odpowiedź najmłodszych Polaków
Czytaj więcej >