Goniec.pl
Piotr Molecki/East News

Piotr Molecki/East News

Kaczyński wypowiedział się na temat wojny w Ukrainie. "Musimy zatrzymać Putina"

18 Marca 2022

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Nie milkną echa ostatniej wizyty polskiej delegacji na terenie zaatakowanej Ukrainy. Jeden z jej uczestników, Jarosław Kaczyński ustosunkował się do swojego pomysłu, który został zaproponowany podczas pobytu w Kijowie. - W świetle prawa międzynarodowego w żadnym wypadku nie będzie to casus belli dla Rosji - stwierdził szef Prawa i Sprawiedliwości, który kilka dni temu zaproponował "osłoniętą zbrojnie" misję pokojową NATO w Ukrainie.

- Chcę tutaj, w Kijowie powiedzieć kilka słów, które zwrócone są do przywódców państw Unii Europejskiej, państw NATO. Chciałbym odwołać się do ich sumień, ale także do ich konsekwencji. Oni głoszą pewne zasady, my te zasady podzielamy. Ale jeżeli takie zasady się głosi, to trzeba z nich wyciągać także wnioski - zaapelował podczas spotkania w Kijowie Jarosław Kaczyński.

sianecki

Tomasz Sianecki pożegnał swojego tatę podczas "Szkła kontaktowego"

CZYTAJ DALEJ

Polityk PiS podkreślił, że w związku z rosyjską agresją na Ukrainę, potrzebne są konkretne działania, które w skuteczny sposób zakończą działania wojenne prowadzone przez wojska Federacji Rosyjskiej. We wtorek, podczas spotkania z premierów Polski, Czech i Słowenii w stolicy Ukrainy, przedstawił swoją propozycję.

- Potrzebna jest misja pokojowa NATO, ewentualnie jeszcze jakiegoś szerszego układu międzynarodowego, ale taka misja, która będzie w stanie także się obronić i która będzie działała na terenie Ukrainy - zaproponował Kaczyński.

W opinii polityka, takowa misja będzie odpowiedzialna za udzielanie pomocy humanitarnej. Jednocześnie jej uczestnicy byliby chronieni przez odpowiednie siły zbrojne.

Jarosław Kaczyński apeluje do całego świata. "Musimy zatrzymać terror Putina"

- Rosyjska inwazja na Ukrainę musi się skończyć i misja pokojowa na Ukrainie może być bardzo ważnym elementem drogi do tego; musimy zatrzymać terror Putina - podkreślił w rozmowie z "Super Expressem" wicepremier Jarosław Kaczyński.

Twitter

Seria potężnych eksplozji we Lwowie. Kłęby dymu unoszą się na miastem

CZYTAJ DALEJ

Wicepremier zaznaczył, że "wyrazy współczucia dla ofiar tej wojny muszą nieść za sobą czyny". - W Kijowie padło wiele ważnych słów, ale - sądząc po reakcjach - najważniejsze było wezwanie NATO do rozpoczęcia misji pokojowej w Ukrainie. Potrzebują tego dziś Ukraina, Europa i cały demokratyczny świat - przekazał Kaczyński.

Polityk zaznaczył, że takie rozwiązanie nie przyczyni się do eskalacji konfliktu tuż za naszą wschodnią granicą. - Ukraina jest suwerennym państwem, którego zgoda na misję pokojową będzie zupełnie wystarczająca, aby ją rozpocząć. W świetle prawa międzynarodowego w żadnym wypadku nie będzie to casus belli dla Rosji - zaznaczył szef PiS.

- Misja pokojowa na Ukrainie może być bardzo istotnym elementem drogi do tego, żeby ta agresja się skończyła. [...] Musimy zatrzymać Putina - podkreślił Kaczyński.

Aleksiej Nawalny ujawnił, jak wygląda wnętrze obrzydliwie drogiego pałacu Władimira Putina

Władimir Putin myślał, że wszystko się ukryje? Wyciekły zdjęcia jego gigantycznej rezydencji

Dokument Aleksieja Nawalnego ujawnił prawdę na temat pałacu Putina, do którego Kreml usilnie nie chce się przyznać. Zdjęcia robotników zatrudnionych przy budowie i wykańczaniu pełnego przepychu, złota i prestiżowych marek budynku trafiły do sieci. Aquadyskoteka, podziemne lodowisko do gry w hokeja, meble warte fortunę i zapierający dech w piersiach widok na Morze Czarne - 16-piętrowy bunkier mający zdaniem rosyjskiego opozycjonisty należeć do Władimira Putina wydaje się wręcz nierealny.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Prezydent Syrii chce wysłać 40 tys. bojowników do pomocy Rosji w walkach w Ukrainie

  • Łukaszenka grozi Zełenskiemu. Albo zgodzi się na warunki Moskwy, albo podpisze kapitulację

  • Rosyjskie media szerzą propagandę. Kłamią o "militaryzacji Polski"

Źródło: PAP

Tagi:

Piotr DutkaAutor

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: pdutka1997@gmail.com

Podobne artykuły

Wiadomości

2-letnia Hania z Bytomia nie żyje. Są wyniki sekcji zwłok, matka trafiła do aresztu

Czytaj więcej >
Miller Morawiecki

Wiadomości

Były premier o decyzji Morawieckiego. "Powinien przeprosić"

Czytaj więcej >
Krzysztof Jackowski

Wiadomości

Zaginięcie Iwony Wieczorek. Krzysztof Jackowski nie ma wątpliwości: "Znalezienie ciała nierealne"

Czytaj więcej >
Leszek Miller

Wiadomości

Leszek Miller: Nie mamy rządu, w którym premier jest premierem

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Wiadomości

Beata Szydło za Andrzeja Dudę? Ryszard Czarnecki: "Jest naturalną kandydatką"

Czytaj więcej >
Jarosław Kaczyński

Wiadomości

Jarosław Kaczyński ma powody do obaw. PiS prowadzi, ale traci poparcie

Czytaj więcej >