Goniec.pl > Wybory Parlamentarne 2023 > Jarosław Kaczyński zapowiedział zmiany dotyczące 500 plus. Prezes PiS obiecuje więcej pieniędzy, wiemy kiedy
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 14.05.2023 16:01

Jarosław Kaczyński zapowiedział zmiany dotyczące 500 plus. Prezes PiS obiecuje więcej pieniędzy, wiemy kiedy

Jarosław Kaczyński
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Jarosław Kaczyński zapowiedział zmiany w 500 plus. Prezes PiS w czasie “Programowego Ula Prawa i Sprawiedliwości” podzielił się wieloma obietnicami, ale ta dotycząca pieniędzy na dzieci może być kartą przetargową przy jesiennych wyborach. Pieniądze w ramach 500 plus mają być większe. Padła obietnica kiedy. Nie ma co liczyć, że stanie się to przed pójściem wyborców do urn.

Jarosław Kaczyński złożył obietnicę, Polacy dostaną większe pieniądze

Jarosław Kaczyński w pierwszym dniu “Programowego Ula Prawa i Sprawiedliwości” zaskoczył biciem się w pierś i przyznaniem, że nie wszystkie obietnice zostały spełnione przez władzę. Nie przeszkodziło to w tym, by dzień później złożyć kolejną. Wyjątkowo drogą dla budżetu państwa. Chodzi o 500 plis.

Zmiany w 500 plus staną się faktem? Coś, co wcześniej było niemożliwe do zrealizowania, na krótko przed wyborami pada wprost z usta Jarosława Kaczyńskiego, jako obietnica z terminem wykonania. Pieniądze mają być większe.

Blanka w środku nocy nagrała wiadomość dla fanów. Tego się nie spodziewali

500 plus będzie 800 plus

Prezes PiS obiecał, że partia będzie kontynuować swoje projekty. Nie ominie to również flagowego projektu. PiS rozda większe pieniądze na dzieci.

Jarosław Kaczyński obiecał, że 500 plus zamieni się w 800 plus. Padła konkretna data i nie będzie zaskoczeniem, że wypada ona już po wyborach, a więc nie można wykluczyć, że prezes PiS uzależnia spełnienie obietnicy od pozostania u władzy.

500 plus wzrośnie o 300 złotych

- Generalnie powiedziałem: kontynuujemy. Ale kontynuujemy i rozwijamy. Otóż po pierwsze. Od nowego roku 500 plus to będzie ciągle nazwa, ale suma będzie już inna: 800 plus - powiedział Jarosław Kaczyński podczas niedzielnego wystąpienia.

Źródło: goniec.pl, money.pl