Goniec.pl

Pawel Wodzynski/East News

Internauci bez litości dla Mateusza Morawieckiego. Mają dla niego specjalną ulicę

5 Lutego 2022

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Internauci w bezlitosny sposób zakpili sobie z premiera Mateusza Morawieckiego. Na internetowej mapie Lublina umieścili ulicę, której nadali miano "Miski ryżu Morawieckiego", nawiązując bezpośrednio do słów szefa polskiego rządu z taśm nagranych w restauracji "Sowa i Przyjaciele".

Premier Mateusz Morawiecki zdaje się być bardzo intrygującą postacią dla internautów. W sieci odnaleźć można tysiące memów z szefem polskiego rządu, w tym te nawiązujące do jego przeszłości, a dokładniej wizyt w restauracji "Sowa i Przyjaciele".

Choć premier z pewnością wolałby zapomnieć o tym, że kiedyś doradzał Donaldowi Tuskowi i że dał się nagrać, jak kpi z obywateli, ci wcale nie zamierzają puścić w niepamięć słów o "zapier... za miskę ryżu" i postanowili kolejny raz zakpić z Morawieckiego. W tym celu dokonali małej korekty mapy Lublina, a efekt przerósł najśmielsze oczekiwania.

Mateusz Morawiecki ma swoją ulicę

Wszyscy, którzy przeglądali ostatnio mapy Google pokazujące Lublin, mogli się mocno zdziwić. Niewielka droga dojazdowa między ulicą Rycerską i Kawaleryjską w dzielnicy Czuby zmieniła nazwę na "Miski ryżu Morawieckiego".

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

O ile screen z mapy stał się hitem w sieci i rozbawił już niejednego internautę, o tyle powodów do śmiechu nie miał zapewne premier Morawiecki. Do problemów związanych z plotkami na temat zmiany szefa rządu doszła jeszcze poważna rysa na jego wizerunku. Jak to możliwe, że Google Maps zgodził się na zakpienie z polityka? Otóż wystarczy tylko zgłosić prośbę do serwisu Google i czekać aż zostanie ona zaakceptowana. Zazwyczaj dziwne nazwy są odrzucane, ale w tym przypadku, ku nieszczęściu Morawieckiego, udało się oszukać boty.

Internauci kpią z polityków

Zmiana nazwy ulicy w Lublinie to nie pierwszy taki przypadek, kiedy internauci zażartowali z premiera Morawieckiego albo innego członka Zjednoczonej Prawicy. Pod koniec 2021 roku na mapach Olkusza, z którego pochodzi sympatyzujący z rządzącymi o. Tadeusz Rydzyk, pojawiła się ulica "Imperatora Kaczafiego".

Z kolei w styczniu, także w Lublinie, jedna z ulic otrzymała nazwę "Inflacji Morawieckiego" i stała się komentarzem do bijącej rekordy inflacji, która w grudniu sięgnęła 8,6 proc. Można się więc domyślać, że szef polskiego rządu raczej nie będzie miał dobrych skojarzeń ze stolicą Lubelszczyzny, która po raz kolejny wbiła mu bolesną szpilę.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Super Express, Wyborcza

Tagi:

Podobne artykuły

Polityka

Nietypowy incydent na spotkaniu z Donaldem Tuskiem. "Poproszę o wyjście z sali"
Czytaj więcej >

Polityka

Nowe świadczenie dla osób z niepełnosprawnościami. Minister Maląg przekazała szczegóły
Czytaj więcej >

Polityka

Polska przekaże Ukrainie myśliwce MiG-29. Andrzej Duda ujawnił szczegóły
Czytaj więcej >

Polityka

Zabójca Pawła Adamowicza skazany na dożywocie. Wstrząsająca reakcja na wyrok
Czytaj więcej >

Polityka

Szef MON pilnie zaapelował do wszystkich Polaków. Chodzi o "siatkę szpiegowską"
Czytaj więcej >

Polityka

Pieniądze z 500 plus będą wyższe? Możliwe, ale nie jest wykluczony również próg dochodowy
Czytaj więcej >
Ada Rymaszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]