Goniec.pl

Kierowca zbladł, gdy policjant podał kwotę. Tyle nie kosztowało nawet jego auto

11 Lutego 2022

Udostępnij:

Rekordowe i najbardziej absurdalne mandaty wg. nowego taryfikatora/Policja.pl

Nieco ponad miesiąc temu w życie wszedł nowy, zdecydowanie bardziej rygorystyczny taryfikator mandatów. Jak się okazuje, wpłynął on pozytywnie na bezpieczeństwo na publicznych trasach, powstrzymując spore grono zmotoryzowanych przed drogowym szaleństwem. Nie brak jednak pewnych kontrowersji - niektóre kary są nieprawdopodobnie wysokie.

Slajd 1 z 1

6500 zł dla kierowcy renault. To więcej, niż wynosi wartość jego auta/Materiały Policyjne

1/8 6500 zł dla kierowcy renault. To więcej, niż wynosi wartość jego auta

W środę, 12 stycznia, w Łężycach (woj. dolnośląskie) kierujący renault megane nagle stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do rowu. Na miejscu funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 50-latka. Mężczyzna miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Mundurowi ustalili, że pojazd nie był dopuszczony do ruchu, od dwóch lat nie miał ważnych badań technicznych, a dowód rejestracyjny auta był zatrzymany. Policjanci postanowili ukarać kierowcę za dwa wykroczenia - spowodowanie zdarzenia drogowego oraz jazdę samochodem niedopuszczonym do ruchu - łącznie 50-latek musi zapłacić aż 6500 zł. Ponadto stanie przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości - grożą mu za to nawet 2 lata więzienia, utrata prawa jazdy przynajmniej na 3 lata, a także grzywna (od 5 do 60 tys.). To jednak niejedyny rekordzista, zobaczie KOLEJNE SLAJDY

Śmiertelny wypadek w Kutnie

Auto w strzępach, w środku dwoje dzieci. Dwa śmigłowce LPR w akcji, jest ofiara

Śmiertelny wypadek w Kutnie. Samochód wjechał pod pociąg. Na miejsce wezwano dwa śmigłowce LPR. Fot. Kutnowskie Centrum Informacyjne (T. Zagórowski)

Zobacz nastepną galerię >