Goniec.pl
"Fakty TVN"

TVN "Fakty" 10.05.2022 r.

"Fakty TVN" pokazały wstrząsający reportaż. Piotr Kraśko nie krył poruszenia

11 Maja 2022

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

We wtorkowym wydaniu "Faktów" na antenie TVN pokazano wstrząsający reportaż z Ukrainy autorstwa Arlety Zalewskiej. Zapowiadający materiał Piotr Kraśko podkreślił, że to prawdopodobnie najbardziej drastyczna relacja, jaka kiedykolwiek pojawiła się w programie informacyjnym stacji.

- Tu nie będzie drastycznych zdjęć. Ale nie wiem, czy przedstawialiśmy państwu wcześniej bardziej drastyczne relacje - zapowiedział emisję reportażu poruszony prezenter.

AFP/EAST NEWS

Był jednym z dyplomatów pobitych przez Rosjan. Po latach ujawnił wstrząsającą prawdę

CZYTAJ DALEJ

O poranku, 24 lutego 2022 roku, rosyjskie wojska rozpoczęły wojnę na terenie Ukrainy, która trwa do dzisiaj. W mediach codziennie pojawiają się dowody na okrucieństwo i bestialstwo żołnierzy Władimira Putina, którzy od początku inwazji atakują nie tylko wrogą armię, ale także ludność cywilną.

"Fakty TVN" wyemitowały wstrząsający reportaż o Ukrainkach masowo gwałconych przez rosyjskich żołnierzy

Wczoraj w "Faktach" na antenie stacji TVN pokazano kolejny reportaż z ogarniętej wojną Ukrainy. Prowadzący wtorkowe wydanie programu Piotr Kraśko nie krył swojego poruszenia tym, co zobaczył w zapowiadanym przez siebie materiale.

- Od 76 dni Rosjanie mordują, bombardują, niszczą i kradną. Nie ma przestępstwa, jakiego by się w Ukrainie nie dopuścili. Ale po tylu dniach można być… właściwie bezradnym, próbując opisać popełniane tam zbrodnie - Piotr Kraśko na chwilę zawiesił głos.

Screen Facebook/Володимир Зеленський

Wojna w Ukrainie. Zełenski złożył propozycję rosyjskim żołnierzom

CZYTAJ DALEJ

Dziennikarz ostrzegł widzów, że materiał, który za chwilę wyemituje stacja, jest wstrząsający, choć nie zawiera drastycznych zdjęć. W reportażu przedstawiono świadectwa cichych ofiar tej wojny, czyli zgwałconych przez rosyjskich żołnierzy Ukrainek. Jedną z nich była Mika, której oprawca miał zaledwie 17 lat. Mężczyzna miał powiedzieć swojej ofierze, że krzywdzi ją, bo "od dwóch tygodni nie widział kobiety".

- To, co mi zrobił, był okropne. Zmusił mnie, nie mogę o tym mówić. Wstydzę się i boję - wyznała zgwałcona przez rosyjskiego żołnierza Ukrainka.

Kira Rudyk w materiale "Faktów TVN" o gwałtach rosyjskich żołnierzy na Ukrainkach: "To wygląda, jakby dostali taki rozkaz"

W "Faktach TVN" pokazano także wypowiedź ukraińskiej deputowanej Kiry Rudyk o kobiecie zgwałconej na oczach swojego dziecka. Jak podkreślono w materiale, ofiar gwałtów jest coraz więcej, a na policję regularnie zgłaszają się kobiety w wieku od 12 do 50 lat, które zostały bestialsko skrzywdzone przez żołnierzy Władimira Putina.

- To wygląda, jakby dostali taki rozkaz, bo wiele ofiar powtarza nam to samo. Rosjanie mówili im: "Będziemy cię gwałcić tak mocno, żebyś już nigdy nie mogła urodzić ukraińskich dzieci". Dla nas jest ważne, aby usłyszeć cały ten ich ból i udowodnić światu, że to, co się dzieje na Ukrainie, to ludobójstwo - podkreśliła Kira Rudyk.

Pixabay

Pięciu żołnierzy Putina zgwałciło 14-latkę. Ukraińcy ujawnili wstrząsające informacje

CZYTAJ DALEJ

W reportażu poinformowano także, że ślady gwałtów noszą również ciała ofiar znajdowanych przez ukraińskie służby w miejscowościach w obwodzie kijowskim. Doniesienia o bestialskich zbrodniach na tle seksualnym pojawiają się niemal w każdej miejscowości wyzwalanej przez ukraińskich żołnierzy spod okupacji rosyjskiej.

- Wstrząsający materiał - podkreślił po raz kolejny poruszony Piotr Kraśko po zakończonej emisji reportażu.

Tak wygląda sytuacja na polsko-ukraińskiej granicy

Poruszające sceny na przejściu granicznym w Medyce. Dzieci i kobiety z torbami czekają w kolejce, uciekają przed wojną

Tak wygląda sytuacja na polsko-ukraińskiej granicy. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji pokazało zdjęcia. Dzieci i kobiety z walizkami czekają w kolejce. fot. mswia

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: TVN/Goniec.pl

Monika MajkoAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Najchętniej piszę o wydarzeniach lokalnych i kulturze. Hobbystycznie związana jestem z kobiecą sceną muzyczną. Pochodzę znad morza i uwielbiam wszelkie sporty wodne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: monika.majko@goniec.pl

Podobne artykuły

Grzegorz Braun

Wiadomości

Karczemna awantura w Sejmie. Gosiewska pokazała Braunowi, gdzie jego miejsce

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Wiadomości

Agata Duda zwróciła się do kobiet chorych na raka. Z ust pierwszej damy padły znamienne słowa

Czytaj więcej >
Facebook/Ochotnicza Straż Pożarna Skwierzyna

Wiadomości

Lubuskie: Tragiczny wypadek pod Skwierzyną. Nie żyją dwie młode osoby

Czytaj więcej >
materiały policyjne

Wiadomości

Wystartowała ogólnopolska akcja policji. Ma potrwać do końca roku

Czytaj więcej >
Pixabay/12019

Wiadomości

Pogoda na niedzielę. Burze, deszcz, gwałtowne wichury i śnieg w górach

Czytaj więcej >
materiały policyjne

Wiadomości

Koszalin: Kierowca nie zatrzymał się do kontroli. Podczas pościgu padły strzały

Czytaj więcej >