szpital: skandal Żródło: pixabay_DarkoStojanovic

Druzgocące nagranie z polskiego szpitala trafiło do sieci

3 Maj 2021 Damian WitońDamian Witoń

Skandaliczne sceny rozegrały się w szpitalu w Drawsku Pomorskim. Wszystko się nagrało, a potem trafiło do sieci, gdzie wywołało ogromne oburzenie wśród internautów.

Wstrząsające nagranie ze szpitalu w Drawsku Pomorskim obiegło sieć i szybko znalazło się na ustach wielu tysięcy internautów. To, co możemy na nim zobaczyć, wzbudza ogromne kontrowersje. Wijący się z bólu pacjent leży pozostawiony bez pomocy, a nad nim bezczynnie stoją lekarz i pielęgniarka.

Skandaliczne nagranie ze szpitala w Drawsku Pomorskim

Nagranie ze szpitala w Drawsku Pomorskim obejrzało już ponad 30 tysięcy osób. Chociaż komentarze pod samym filmikiem są wyłączone, to w wielu innych miejscach jest obiektem zażartej dyskusji oburzonych Polaków.

Widzimy na nim mężczyznę leżącego na podłodze w szpitalu, który zwija się z bólu i wyraźnie potrzebuje pilnej interwencji lekarzy. Obok niego stoi lekarz i pielęgniarka, którzy jednak nie za bardzo kwapią się do pomocy, chociaż inni świadkowie zdarzenia wyraźnie się tego domagają.

Sam szpital tłumaczy, że mężczyzna zwijający się z bólu otrzymał jednak w końcu pomoc i tego samego dnia wyszedł ze szpitala, chociaż dokumentacja medyczna całego zdarzenia miała być analizowana dopiero dziś, a zatem na więcej szczegółów musimy jeszcze trochę poczekać.

- Lekarz w czasie zdarzenia przyjmował pacjenta. Z uwagi na krzyki wyszedł i podjął decyzję o wezwaniu personelu medycznego z SOR. Pacjent trafił na SOR i tam został zaopatrzony. Takie dane na szybko w rozmowie telefonicznej otrzymałem od lekarza, który obsługiwał zdarzenie. Dokumentację medyczną będziemy dokładnie analizować w poniedziałek - tłumaczy Michał Michalak, który pełni funkcję dyrektora zarządzającego w Szpitalach Polskich S.A.

Nie żyje Adam MatelowskiNie żyje Adam MatelowskiCzytaj dalej

Świadkowie nie mogą jednak wybaczyć lekarzowi zachowania, które zaprezentował, gdy na szpitalnej podłodze zwijał się lekarz. Według jednego z nich pomoc medyczna nie powinna wyglądać w ten sposób, a chory człowiek łapiący lekarza za nogawkę w błagalnym geście potrzeby otrzymania pomocy, powinien zostać natychmiast nią otoczony.

- Taka jest opieka medyczna w Drawsku Pomorskim. Człowiek się zwija z bólu, a oni nic nie robią - powiedział zbulwersowany świadek zdarzenia

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: O2.pl

Następny artykuł