Zbigniew Klimowski smutne wieści Żródło: Fot. Wikimedia Tadeusz Mieczyński CC BY-SA 3.0

Dramat w kadrze polskich skoczków. Trener juniorów w ciężkim stanie trafił do szpitala

26 Kwiecień 2021 Mateusz SidorekMateusz Sidorek

Zbigniew Klimowski został przetransportowany do szpitala. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez media, stan zdrowia trenera kadry narodowej juniorów reprezentacji Polski w skokach narciarskich jest ciężki. Według dziennikarskich doniesień zaraził się koronawirusem. Te smutne informacje zostały potwierdzone dzisiaj, tj. w poniedziałek 26 kwietnia.

W poniedziałek 26 kwietnia portal TVP Sport przekazał smutne wiadomości o Zbigniewie Klimowskim. Szkoleniowiec kadry narodowej juniorów z powodu choroby musiał zostać przetransportowany do szpitala. Z doniesień medialnych wynika, że trener zaraził się SARS-CoV-2 i jego stan się pogorszył.

Z informacji przekazanych przez media wynika, że Zbigniew Klimowski trafił do szpitala w Nowym Targu. Według doniesień dziennikarskich, 54-letni szkoleniowiec znacznie podupadł na zdrowiu i jego stan określa się jako ciężki.

Zbigniew Klimowski od lat pracował z kadrą

W 2020 roku Zbigniew Klimowski objął stanowisko głównego trenera polskiej kadry juniorskiej reprezentacji Polski w skokach narciarskich. Z jego doświadczenia korzystali także szkoleniowcy kadry A.

Przed rozpoczęciem kariery trenerskiej Zbigniew Klimowski sam był reprezentantem kraju. Jako skoczek brał udział w takich turniejach jak Puchar Świata oraz mistrzostwa świata. Wystąpił też podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Albertville.

Pobicie pod klasztorem na Jasnej Górze. Jest nagranie, policja szuka agresoraPobicie pod klasztorem na Jasnej Górze. Jest nagranie, policja szuka agresoraCzytaj dalej

Jako trener szkolił między innymi Kamila Stocha. Szkoleniowiec pomagał zdobywać doświadczenie przyszłemu trzykrotnemu mistrzowi olimpijskiemu.

Trener współpracował także z kadrą B. Później działał z Horngacherem, Michalem Doleżalem i Łukaszem Kruczkiem w pierwszej kadrze.

Zbigniew Klimowski w szpitalu

Nie poinformowano, jak długo Zbigniew Klimowski będzie przebywał w szpitalu. Z wiadomości wynika jedynie, że jego problemy zdrowotne mają związek z zarażeniem się koronawirusem.

Warto przypomnieć, że w 2019 roku otrzymał od prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzeja Dudy Złoty Krzyż Zasługi za działanie na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu.

Najlepszym osiągnięciem Klimowskiego było zajęcie 15. miejsca podczas turnieju Pucharu Świata w Oslo. Na zimowych igrzyskach olimpijskich w Albertville w 1992 roku zajął 49. miejsce.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Interia

Następny artykuł