Goniec.pl
Doradca prezydenta Ukrainy ujawnił, że zamachów na życie Wołodymyra Zełenskiego było już kilkanaście

Instagram.com/zelenskiy_official

Doradca prezydenta Ukrainy ujawnia liczbę zamachów na jego życie

9 Marca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Doradca Wołodymyra Zełenskiego potwierdza, że prezydent Ukrainy trafił na celownik wroga. Mychajło Podolak w środę 9 marca przekazał, że od początku działań zbrojnych Rosji planowano już kilkanaście zamachów na życie głowy państwa. - Stale otrzymujemy informacje o rosyjskich oddziałach próbujących wtargnąć do dzielnicy rządowej Kijowa - powiedział.

Porsche, na które Cię stać! Sprawdź niesamowitą ofertę.

Mychajło Podolak zabrał głos w związku z doniesieniami "The Times", którego dziennikarze poinformowali o trzech zamachach na życie Wołodymyra Zełenskiego. Doradca prezydenta Ukrainy uściślił te wiadomości.

Płock: ciała trójki dzieci ujawnione w jednym z mieszkań

Płock. Zwłoki trojga dzieci w mieszkaniu. Służby zaalarmowała koleżanka jednej z ofiar

CZYTAJ DALEJ

- Nasi zagraniczni partnerzy mówią o dwóch lub trzech próbach; ja uważam, że było ich kilkanaście - powiedział Mychajło Podolak. Ukraińcy nieustannie działają w kwestii bezpieczeństwa swojego prezydenta, wywiad zdobywa kolejne informacje, a Wołodymyr Zełenski zamierza dotrzymać złożonej jeszcze przed wybuchem wojny deklaracji i nie ma zamiaru ewakuować się z atakowanego nieustannie Kijowa.

Udaremniono już kilkanaście zamachów na życie Wołodymyra Zełenskiego

W środę Mychajło Podolak postanowił udowodnić, że rosyjscy okupanci nie odnoszą sukcesów nie tylko w otwartych bitwach i kolejnych oblężeniach ukraińskich miast. Również osoby mające za cel zlikwidowanie Wołodymyra Zełenskiego ponoszą kolejne porażki.

- Prób przeprowadzenia zamachu na Zełenskiego było kilkanaście, stale otrzymujemy informacje o rosyjskich oddziałach próbujących wtargnąć do dzielnicy rządowej Kijowa - przekazał doradca prezydenta Ukrainy. Przypomnijmy, że niemal codziennie Wołodymyr Zełenski zamieszcza nagrania, gdzie udowadnia, że nadal przebywa w stolicy.

Kluczową rolę w powstrzymywaniu kolejnych zamachów na życie mają pracownicy ukraińskiego wywiadu. Nie tylko zbierają wiadomości na temat planowanych działań, ale również udaremniają działania konkretnych osób.

- Mamy bardzo silną sieć wywiadowczą i kontrwywiadowczą - podkreślił Mychajło Podolak. - Wszystko monitorujemy, wszystkie zbliżające się do prezydenta grupy są eliminowane - dodał doradca prezydenta Ukrainy.

Wołodymyr Zełenski zdementował krążące na swój temat plotki

Zełenski zdementował krążące na swój temat plotki. Nocne nagranie prezydenta Ukrainy

CZYTAJ DALEJ

Już wcześniej eliminowano zamachowców planujących zabić prezydenta Ukrainy

W zeszłym tygodniu "The Times" ujawnił, że według ustaleń brytyjskich dziennikarzy dwa z trzech potwierdzonych przez nich zamachów mieli planować najemnicy z grupy Wagnera. To swoista "prywatna armia" jednego z najbliższych współpracowników Władimira Putina - Jewgienija Prigożina.

Mychajło Podolak nie uściślił w ujawnionych wiadomościach konkretnych informacji na temat zamachowców. Pewne jest jednak, że już wcześniej ukraiński wywiad zatrzymał najemnika z grupy Wagnera. Wtedy informację przekazał minister Anton Heraszczenko. Mężczyzna mający za cel zabicie Wołodymyra Zełenskiego schwytany został w Owruczu.

Dzieci Władimira Putina: tajemnicza córka prezydenta Rosji

Putin o niej nie mówi, miał zapłacić za milczenie. Tak wygląda "tajemnicza" córka prezydenta Rosji

Oficjalnie Władimir Putin ma tylko dwoje dzieci: córki Marię i Katerinę. Obie zrezygnowały z używania nazwiska swojego ojca i wybrały anonimowość. Starsze dziecko prezydenta Rosji na stałe wyjechało z Rosji i mieszka wraz z rodziną w Holandii. Dziennikarskie śledztwo ujawniło jednak, że młoda Rosjanka ukrywająca twarz w mediach społecznościowych może być "tajną" córką Władimira Putina.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Włodzimierz Cimoszewicz

Wiadomości

Włodzimierz Cimoszewicz wygrał w sądzie z TVP. Stacja ma przeprosić i wpłacić na WOŚP

Czytaj więcej >
MOs810/Wikimedia Commons

Wiadomości

Poznań: Mężczyzna zaatakował kobietę w autobusie. Próbował wydłubać jej oczy

Czytaj więcej >

Wiadomości

Poważne problemy właściciela słynnych zakładów mięsnych. Czterystu oszukanych na 23 mln zł

Czytaj więcej >
Mateusz Morawiecki

Wiadomości

Miliony "od Morawieckiego" dla piłkarzy. "To strzał w stopę", afera po tekście WP

Czytaj więcej >
Ministerul Afacerilor Interne al Republicii Moldova

Wiadomości

Mołdawia: Znaleziono fragmenty pocisku rakietowego przy granicy z Ukrainą

Czytaj więcej >
ANDREJ ISAKOVIC/AFP/East News, Xiao Yijiu/Xinhua News/East News

Wiadomości

Milionowe premie dla piłkarzy, a w tle wielka afera. Lewandowski pokłócił się z Michniewiczem

Czytaj więcej >