Goniec.pl
Doda / KAPiF

KAPiF

Doda opowiedziała o tym, co się z nią dzieje. "Niemożliwość oddychania, stan przedzawałowy"

24 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Doda opowiedziała o tym, jak czasami potrafi się czuć w związku z atakami paniki. Gwiazda wyznała, że bardzo cierpi, gdy dochodzi do trudnego momentu. Wyjaśniła, jak można jej w tym czasie pomóc i pokazała, że wiele osób może mierzyć się z podobnymi problemami.

Doda opowiedziała o atakach paniki

Doda opublikowała na TikToku film, w którym zwierza się z tego, że doznaje ataków paniki. Gwiazda ostatnio miała bardzo trudny czas i niezwykle ciężko jej było poradzić sobie z niektórymi wyzwaniami, które przed nią stanęły. Organizm reagował na swój bardzo brutalny sposób.

doda emil s.

Doda straci mieszkanie przez byłego męża? Prokuratura bada sprawę

CZYTAJ DALEJ

- Stany lękowe i ataki paniki mają to do siebie, że lubią powracać. Zwłaszcza jak ktoś zna nasze pięty Achillesowe i z premedytacją je ciśnie i przypomina różne traumy z przeszłości. Wtedy mam kilka sprawdzonych sposobów na to, żeby poczuć się lepiej - mówiła w wideo.

Gwiazda wyjaśniła, co dzieje się z jej ciałem i z nią samą, gdy dochodzi do ataku. Coś takiego zbiłoby z nóg największego twardziela. Ataki paniki potrafią być naprawdę nieprzewidywalne.

- Nieprzespana noc, niemożliwość oddychania, drętwienie rąk, stan przedzawałowy, duszenie w klatce. Ale przychodzi poranek i trzeba jakoś żyć - opowiadała Doda.

Doda wyjaśniła, jak radzić sobie z atakami paniki

Doda wyjaśniła również, jak sama radzi sobie z atakami paniki, które jej dotykają. Gwiazda wyznała, że najlepiej działa na nią bliskość partnera, szczególnie przytulanie, sporty ekstremalne i wizyta u terapeuty. Dwa ostatnie rozwiązania nie są jednak działaniem, które można podjąć z marszu.

- Jest kilka sposobów, żeby poczuć się lepiej. Wysiłek, choć mi się bardzo nie chce, jest jednym z nich - w głowie się układa. [...] Jeżeli was stać, to pamiętajcie, że terapia potrafi cuda i dobry psycholog uleczy duszę - mówiła gwiazda.

Dodała, że dobrze jest też pójść na spacer, ale że muzyka może być za to jednym z najgorszych pomysłów na gorszy stan psychiczny. Zamiast tego lepiej wybrać choćby morsowanie czy udać się do psychiatry po doraźne środki, które mogłyby pomóc.

@doda

Mam nadzieje ,że pomoże ❤️

♬ dźwięk oryginalny - Doda
/fot. Facebook.com / Macy's Journey

Córka zginęła mając 16 lat. Kilka miesięcy później mama znalazła list i zaczęła płakać

Macy Mathis była radosną nastolatką, która świetnie dogadywała się z rodziną i miała wielkie plany na przyszłość. Niestety, 16-latka zginęła tragicznie w wypadku samochodowym. Jej nagła śmierć wstrząsnęła bliskimi dziewczyny, a w szczególności jej mamą, która długo nie mogła pogodzić się ze stratą córki. Kilka miesięcy po śmierci 16-latki jej mama odnalazła zaadresowane do siebie listy, których autorką była właśnie jej tragicznie zmarła córka. Cindy nie mogła powstrzymać wzruszenia po przeczytaniu jednego z nich, który według polecenia na kopercie, miała otworzyć "kiedy będzie za nią tęsknić". Kobieta udostępniła w sieci treść wiadomości i opublikowała zdjęcie listu na profilu facebookowym, poświęconym pamięci swojej tragicznie zmarłej córki. Po przeczytaniu go ciężko powstrzymać łzy. /fot. Facebook.com / Macy's Journey

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Anna DymarczykAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Jestem studentką historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są mi kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: anna.dymarczyk@goniec.pl

Podobne artykuły

Tak wyglądała 30 lat temu, dziś zna ją cała Polska. Fot. Instagram @kingarusin, kadr z programu TVP1, prod. TVP, wyd. 05.02.1993 r.

Gwiazdy

Tak wyglądała 30 lat temu. Dziś zna ją cała Polska

Czytaj więcej >
Krzysztof Skiba rozlicza gwiazdy z chałtur. Marcin Prokop i Maciej Stuhr zdekonspirowani. Fot. Kapif

Gwiazdy

Krzysztof Skiba wyjawił tajemnicę Prokopa i Stuhra. Na pewno nie będą zadowoleni

Czytaj więcej >
Mama Ginekolog przyjmuje koleżanki poza kolejką na NFZ. Influencerka musiała gęsto się tłumaczyć

Gwiazdy

Mama Ginekolog przyjmuje koleżanki poza kolejką na NFZ. Zaczęła gęsto się tłumaczyć

Czytaj więcej >
Youtube/Michał Wiśniewski

Gwiazdy

Kulisy związku Michała Wiśniewskiego wyszły na jaw. Pola nie miała łatwo

Czytaj więcej >
Paweł Małaszyński pokazał zdjęcie syna. 19-letni Jeremiasz podbił serca internautów

Gwiazdy

Paweł Małaszyński pokazał 19-letniego syna. Przystojniejszy niż ojciec?

Czytaj więcej >
Facebook/Karina i Stefan Koch - rodzeństwo Koch

Gwiazdy

Karina z "Chłopaków do wzięcia" zawstydziła krytyków. Nagranie mówi wszystko

Czytaj więcej >