Goniec.pl
Czarnek

Pawel Wodzynski/East News

Czarnek podał datę powrotu do nauki stacjonarnej

1 Lutego 2022

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek potwierdził, że uczniowie powrócą do nauki stacjonarnej w szkołach najpóźniej do 28 lutego. Jak zaznaczył, na tym założeniu opiera się cała strategia podległego mu resortu.

Przemysław Czarnek przypomniał dziś, że dzieci mają za sobą już doświadczenie powrotu do nauki stacjonarnej z czerwca ubiegłego roku. Wtedy to po trzeciej fali pandemii i długim nauczaniu w domu uczniowie ponownie zasiedli w szkolnych ławkach.

Andrzej Duda podpisał decyzję, odwołał ambasadora RP w Czechach

Spełniła się zapowiedź Mateusza Morawieckiego. Andrzej Duda zdecydował się podpisać pod ważną decyzją

CZYTAJ DALEJ

Nauka zdalna najpóźniej do 28 lutego

Jak zaznaczał minister, naukę stacjonarną udało się utrzymać z sukcesem od 1 września 2021 roku aż do świąt Bożego Narodzenia.

Teraz, z uwagi na tę liczbę zakażeń, która jest coraz większa i ona będzie jeszcze większa w tym tygodniu – wykorzystując również przerwę feryjną, wprowadziliśmy naukę zdalną do 27 lutego. Dla większości województw oznacza to nieco ponad dwa tygodnie nauki zdalnej, bo dwa tygodnie to są ferie zimowe – mówił w Polskim Radiu 24.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideoNa czele rady bezpieczeństwa przeciwcovidowego zasiada wiceminister Marzena Machałek, która na bieżąco analizuj sytuację pandemiczną. Jeśli okaże się, że jest ona stabilna, niewykluczone, że w przynajmniej pięciu województwach, które rozpoczęły ferie wcześniej i już ferie się skończyły, okres nauki zdalnej zostanie skrócony.

Najpóźniej 28 lutego wszyscy wracamy po feriach do nauki stacjonarnej po to, żeby ją kontynuować do końca roku. Taka jest nasza strategia – stwierdził szef MEiN.

Nauka stacjonarna priorytetem

Już w poniedziałek szef resortu edukacji mówił, że to, czy uczniowie wrócą do szkół przed 28 lutego, będzie zależało od tego, na ile obciążone będą służby sanitarne oraz służba zdrowia. Przemysław Czarnek zaznaczał przy tym, że nauka stacjonarna jest jego priorytetem, a jej czasowe ograniczenie w starszych klasach jest wynikiem dominacji Omikrona i wysokich wskaźników zakażeń w ostatnich dniach.

- Jeśli wskaźniki będą bardziej optymistyczne i piąta fala będzie szybciej przechodziła, to jest możliwość, że będziemy podejmować decyzje o szybszym powrocie do szkoły niż 28 lutego - informował.

Jednocześnie polityk zaprotestował przeciwko określaniu dzisiejszej młodzieży mianem "straconego pokolenia". Twierdził, iż jest to "pokolenie pokrzywdzone przez COVID-19 i naukę zdalną".

Jak przypominał, przez cały ubiegły rok kalendarzowy niemal we wszystkich placówkach oświaty odbywały się dodatkowe zajęcia w liczbie trzech godzin tygodniowo z tematów i zajęć, które proponowali uczniom dyrektorzy i nauczyciele. Wszystko po to, by zniwelować negatywne skutki nauki zdalnej.

Podobny program ma zostać zaproponowany w kolejnych miesiącach, gdy uczniowie wrócą do szkół. Oprócz tego w całym kraju powstają sport kluby, których celem jest prowadzenie dodatkowych lekcji odbudowujących zdrowie fizyczne dzieci i młodzieży.

Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Andrzej Duda przesadził, Polacy nigdy mu tego nie wybaczą. Czarnek nie był lepszy, afera za aferą

Miniony rok nie należał do najłatwiejszych. Polacy usiłowali poradzić sobie z trudami codzienności i kolejnymi problemami, nierzadko pomstując polityków zasiadających w rządzie. Nie zabrakło jednak momentów, kiedy włodarze naszego kraju popełniali gafy, które wywoływały łzy rozbawienia. Zapraszamy do obejrzenia galerii i przypomnienia sobie najbardziej kultowych sytuacji. / fot. Andrzej Iwańczuk/REPORTER

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Oskarżenia wobec Rosji i Unii Europejskiej na konferencji rzecznika rządu. Mocne słowa Piotra Müllera

  • Rozporządzenie Rady Ministrów ws. obostrzeń już w Dzienniku Ustaw. Restrykcje nie znikną tak szybko

  • Wrzucili do puszki 50 tys. zł i patrzyli na reakcję wolontariuszy WOŚP

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Polskie Radio, Radio ZET

Tagi:

Ada RymaszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

500 plus: lepiej nie odkładaj złożenia wniosku o pieniądze na później

Wiadomości

Chcesz otrzymać pieniądze z 500 plus? ZUS przypomina o terminach złożenia wniosków

Czytaj więcej >

Wiadomości

Łódzkie: Pięcioosobowa rodzina uległa zatruciu, nie żyje czterolatek, policja prowadzi śledztwo

Czytaj więcej >
Władimir Putin, Choroba, Prezydent Rosji

Wiadomości

Generał SWR: Stan zdrowia Władimira Putina znacząco się pogorszył. "Lekarze spędzają u niego całe noce"

Czytaj więcej >
Pożyczki dla rolników w PKO BP

Wiadomości

PKO BP wyciąga pomocną dłoń do rolników, specjalna oferta. Do 300 tys. zł bez zabezpieczeń

Czytaj więcej >

Wiadomości

Kultowy program po 24 latach znika z głównej anteny TVP. Widzowie są zaskoczeni, zadziwiająca zmiana

Czytaj więcej >
Polscy Strażacy, Trzęsienie Ziemi w Turcji, HUSAR, twitter

Wiadomości

Spektakularna akcja ratunkowa polskich strażaków w Turcji. Nagrania podbijają sieć

Czytaj więcej >