Goniec.pl
Putin

YURI KOCHETKOV/AFP/East News

B. szef MSZ Rosji: "Putin to szczwany lis, który pozuje na niezrównoważonego"

17 Marca 2022

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Były szef dyplomacji Rosji Andriej Kozyriew nie wierzy w problemy psychiczne Władimira Putina. Zdaniem byłego polityka prezydent Rosji jedynie pozuje na niezrównoważonego, na co nabiera się cały Zachód. - Pożyteczni idioci na Zachodzie próbują znaleźć mu bezpieczne wyjście z tej sytuacji, ale on sam potrafi o siebie zadbać - mówi.

Andriej Kozyriew był pierwszym ministrem spraw zagranicznych Rosji po upadku ZSRR, piastującym swoje stanowisko do 1996 roku. Ostatnio zaskoczył wielu twierdząc, że na Kremlu wkrótce może dokonać się przewrót pałacowy, zaś w najnowszym wywiadzie dla stacji MSNBC poddał w wątpliwość doniesienia o niepoczytalności Władimira Putina.

Prezydent Finlandii wskazał na "promyk nadziei" w związku ze zmianą zachowania Władimira Putina

Prezydent Finlandii zdradza kulisy swojej rozmowy z Putinem. Miała zajść zmiana

CZYTAJ DALEJ

Władimir Putin jedynie "pozuje na niezrównoważonego"

- Putin to szczwany lis, który pozuje na niezrównoważonego i nieobliczalnego. Pożyteczni idioci na Zachodzie próbują znaleźć mu bezpieczne wyjście z tej sytuacji, ale on sam potrafi o siebie zadbać - powiedział Kozyriew.

Zdaniem byłego dyplomaty twierdzenie, że inwazja na Ukrainę jest wynikiem obłąkania Putina, to teza nieuprawniona, gdyż prezydent Rosji jest o wiele bardziej przebiegły niż mogłoby się wszystkim wydawać. Jeśli rzeczywiście jest to prawdą, można uznać, że zachodnie wywiady wpadły w zasadzkę zastawioną przez dyktatora.

Jakiś czas temu amerykańskie media donosiły o jego złym stanie psychicznym, będącym rzekomo wynikiem klęsk ponoszonych w Ukrainie. Co więcej, osoby blisko związane z administracją Joe Bidena zastanawiały się, czy warto tak ostentacyjnie wspierać Ukraińców.

Władimir Putin nie ma gdzie sprzedać rosyjskiego złota wartego 140 mld dolarów

Władimir Putin w martwym punkcie. Ma skarbce pełne złota, którego nie ma gdzie sprzedać

CZYTAJ DALEJ

Obawiano się bowiem, że wysłanie broni za naszą wschodnią granicę jedynie sprowokuje nieobliczalnego przywódcę do najgorszego, czyli sięgnięcia po broń atomową. Niestabilny stan psychiczny Putina był nawet jednym z głównych tematów spotkania w amerykańskim Senacie tuż po wybuchu wojny w Ukrainie. Więcej na ten temat tutaj.

"Król jest nagi"

Kozyriew został także zapytany o to, jak długo rosyjskie władze będą w stanie okłamywać ludność, nazywając wojnę "specjalną operacją". Były szef MSZ Rosji porównał to do walki między telewizorem (oficjalnym przekazem) a lodówką (stanem posiadania przeciętnych Rosjan).

- Putin przecenił swoje możliwości podboju, możliwości swojego wojska i nie docenił siły Ukrainy. (...) Kiedy lodówka Rosjan stanie się pusta, będziemy mieli już inną sytuację - stwierdził.

Biorąc pod uwagę obecne nastroje w Rosji i klimat budowany przez władzę, prawdziwą bohaterką dla Kozyriewa staje się Marina Owsiannikowa. W poniedziałek dziennikarka odważyła się wystąpić podczas programu "na żywo" z planszą z napisem "No war. Przerwijcie wojnę. Nie wierzcie propagandzie. Tu was okłamują. Russians against war" (Nie dla wojny, Rosjanie przeciwko wojnie - PAP). - Ona pokazała, że król jest nagi - podkreślił Kozyriew.

Dzieci Władimira Putina: tajemnicza córka prezydenta Rosji

Putin o niej nie mówi, miał zapłacić za milczenie. Tak wygląda "tajemnicza" córka prezydenta Rosji

Oficjalnie Władimir Putin ma tylko dwoje dzieci: córki Marię i Katerinę. Obie zrezygnowały z używania nazwiska swojego ojca i wybrały anonimowość. Starsze dziecko prezydenta Rosji na stałe wyjechało z Rosji i mieszka wraz z rodziną w Holandii. Dziennikarskie śledztwo ujawniło jednak, że młoda Rosjanka ukrywająca twarz w mediach społecznościowych może być "tajną" córką Władimira Putina.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: PAP

Tagi:

Ada RymaszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Warszawa: mały Michał napisał do sąsiadów

Wiadomości

Mały Michał z Ursynowa nie wytrzymał. Napisał do sąsiadów wymowną kartkę

Czytaj więcej >
Pierwsze mieszkanie / Goniec.pl

Wiadomości

Młodzi wreszcie odetchną z ulgą? Rząd testuje nowe rozwiązania dotyczące zakupu pierwszego mieszkania

Czytaj więcej >
Mama Ginekolog / TVP Info

Wiadomości

Oburzające sceny w TVP Info, kolejny raz przekroczyli wszelkie granice. Widzowie byli wściekli

Czytaj więcej >
Skandal w Biedronce. Seniorka ukarana mandatem, nawet nie wiedziała, że dopuściła się wykroczenia

Wiadomości

Skandal w Biedronce. Seniorka dostała mandat tuż po odejściu od kasy

Czytaj więcej >
kontrola, urzędnicy / Goniec.pl

Wiadomości

Urzędnicy zapukają do drzwi Polaków, lepiej im otworzyć. Będą dostarczali ważne pisma

Czytaj więcej >
13. emerytura z podatkiem? Seniorzy zapłacą, jeśli rząd nie podejmie decyzji

Wiadomości

13. emerytura będzie pomniejszona o podatek? Brak decyzji to mniejsze pieniądze dla seniorów

Czytaj więcej >