Goniec.pl
Kłótnia na antenie TVP Info, poseł PiS wyszedł ze studia

TVP Info "Minęła dwudziesta" wydanie z dn. 11.01.2022 r.

Awantura w TVP Info. Poseł PiS wyszedł ze studia

12 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

- Rodziców mi pan obrażać nie będzie - powiedział Daniel Milewski z Prawa i Sprawiedliwości, po czym wyszedł ze studia TVP Info. Polityk zbliżył się jeszcze do posła Platformy Obywatelskiej i dość mocno klepnął go w plecy. Wyjątkowo burzliwe spotkanie w programie "Minęła dwudziesta".

Burzliwa dyskusja w TVP Info zakończona wyjściem posła PiS ze studia. Polityk PO postanowił podzielić się w programie na żywo osobistą uwagą po tym, jak przerywano i przekrzykiwano jego wypowiedź.

W TVP Info przedstawili wykres na temat wzrostu Donalda Tuska

"Żartobliwy" materiał TVP Info. Przedstawili wykres o Donaldzie Tusku

CZYTAJ DALEJ

Daniel Milewski z PiS natychmiast zareagował. Wstał od stołu, gdzie siedzieli goście i prowadzący programu "Minęła dwudziesta". Obszedł go i zbliżył się do swojego rozmówcy, po czym nachylił się nad nim i wygłosił oburzoną opinię. Co stało się na antenie TVP Info?

Awantura w TVP Info, nie brakowało emocji

Podwyżki, inflacja i ogłoszona we wtorek tarcza antyinflacyjna 2.0 wywołały wśród gości obecnych w studio TVP Info wielkie emocje. Dyskusja przybrała niespodziewany obrót - doszło do personalnego spięcia między posłami PiS i PO.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Daniel Milewski reprezentujący w programie "Minęła Dwudziesta" PiS udowadniał, że sytuacja w Polsce jest dobra. Przedstawił nawet wyliczenia dotyczące tego, ile bochenków chleba można kupić przy obecnych pensjach.

Tuż po wejściu na antenę widzowie TVP Info dowiedzieli się, że emocje wzrosły jeszcze zanim program na dobre się rozpoczął. - Dyskusja rozgorzała jeszcze przed rozpoczęciem programu, ale to dobrze zwiastuje - powiedział do kamery prowadzący "Minęła dwudziesta" Adrian Klarenbach.

W pewnym momencie Jarosław Urbaniak zabrał głos i stwierdził, że tarcza antyinflacyjna to nic innego, jak "propaganda rządu". - Z pewnością nie zrobiłbym tego, co zrobił właśnie pan premier, czyli zlikwidował jakiekolwiek limity na wynagrodzenia w Kancelarii Premiera. To jest skandaliczne. Jeżeli idzie kryzys, oszczędza się - powiedział poseł PO.

Polityk PiS mocno zaprotestował i stwierdził, że "to była podstawa pakietu inflacyjnego". - Pan umie słuchać premiera Morawieckiego? Od tego zaczął pakiet antyinflacyjny. Zaczął od cięć w administracji - dodał oburzony Daniel Milewski.

Do najmocniejszego spięcia doszło tuż przed końcem programu. Poseł PiS poczuł się urażony i wyszedł ze studia. Później na chwilę do niego wrócił, by dopowiedzieć jeszcze uwagę pod adresem Platformy Obywatelskiej.

Poseł PiS wyszedł ze studia TVP Info

- O tym, ile zarabiają Polacy w rzeczywistości, świadczy nie pensja minimalna tylko średnie wynagrodzenie... - powiedział Jarosław Urbaniak. W tym momencie Daniel Milewski ponownie zaprotestował. Tym razem jednak zdecydowanie bardziej energicznie.

W studio TVP Info goście przekrzykiwali się wzajemnie. - O ile wzrosło!? Schowa pan ten paluszek. Ma pan odwagę powiedzieć, o ile wzrosło? Ile wzrosło? Paluszkami machać to niech poseł Urbaniak sobie macha u siebie, a nie tu - mówił oburzony poseł PiS.

Uwagę na zachowanie polityka zwrócił sam prowadzący. - Niestety, jak pan z domu wyszedł i pana kultury nie nauczono... - powiedział Jarosław Urbaniak, kiedy ponownie zabrał głos. To przelało czarę goryczy. Poseł PiS wstał ze swojego miejsca i postanowił wyjść.

- Rodziców pan mi obrażać nie będzie - powiedział poseł PiS, przechodząc za rozmówcą, po czym klepnął go mocno w plecy. Wszyscy goście w studio TVP Info wydawali się zniesmaczeni zachowaniem Daniela Milewskiego.

Tłumaczenia i powrót do studia

Kiedy poseł PiS zniknął za kamerami, Jarosław Urbaniak, wyraźnie zdziwiony całą sytuacją, stwierdził, że wcale nie miał na myśli rodziców. Sprawiło to, że Daniel Milewski ponownie pojawił się przy stole.

- Buta doprowadziła was do miejsca, gdzie jesteście dzisiaj. I dalej, proszę bardzo, możecie sobie tę swoją butę uprawiać dalej. Pan macha palcem i mówi, że ja nie umiem i obraża mój dom!? - mówił oburzony polityk partii rządzącej.

Najbardziej żenujące paski z "Wiadomości TVP". Numer 10 przechodzi ludzkie pojęcie, brak słów

Paski z "Wiadomości TVP" są prawdziwym hitem internetu. Przedstawiamy subiektywny ranking najbardziej pamiętliwych tytułów.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Dolnośląskie: Ogromna tragedia w Dobroszycach. W akcji śmigłowiec LPR

Wiadomości

Nie żyje sześciomiesięczne dziecko. Sprawą zajmują się śledczy

Czytaj więcej >
trzęsienie ziemi, fot. MAHMUT BOZARSLAN/AFP/East News

Wiadomości

Potężne trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii. Kataklizm pochłonął setki ofiar

Czytaj więcej >
ks Sebastian Picura kazanie

Wiadomości

Zakładasz to na szyję? Ksiądz nie ma wątpliwości co do konsekwencji: "To grzech"

Czytaj więcej >
Polska Policja

Wiadomości

Małżeństwo seniorów pojechało na poranną mszę. Nie żyją

Czytaj więcej >
Polska Policja

Wiadomości

Warszawa: Dachowało auto. Służby nie znalazły kierowcy, bo poszedł do pracy

Czytaj więcej >
Zaspy, Limanowa, Facebook, screen

Wiadomości

Małopolska: Zimowy żywioł atakuje, zaspy dochodzą do dwóch metrów

Czytaj więcej >