Goniec.pl
Agustin Egurrola

Tricolors/East News

Agustin Egurrola żegna Żorę Korolyova na Instagramie. Zamieścił fotografię z tancerzem

6 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Agustin Egurrola uczestniczył w uroczystości pogrzebowej Żory Korolyova. Po jej zakończeniu zamieścił na Instagramie zdjęcie z tancerzem oraz wpis, w którym ubolewa nad śmiercią kolegi.

Słowa popularnego choreografa chwytają za serce. Pod jego postem pojawiły się kondolencje od innych gwiazd, w tym od Idy Nowakowskiej.

tvp info

Gość ostro skrytykował Polski Ład na antenie TVP Info. Dziennikarz zdębiał

CZYTAJ DALEJ

Ostatnie pożegnanie Żory Korolyova

5 stycznia na Cmentarzu Północnym w Warszawie odbyła się uroczystość pogrzebowa jednego z najpopularniejszych polskich tancerzy, Żory Korolyova. Artysta znany był przede wszystkim z udziału w programie "Taniec z gwiazdami".

Gwiazdor zmarł nieoczekiwanie 21 grudnia, pozostawiając 11-letnią córeczkę oraz pogrążoną w żalu partnerkę Ewelinę. Na zakończenie pogrzebu żałobnicy po raz ostatni bili brawo uzdolnionemu tancerzowi. Oklaski trwały przez kilka minut i niosły się przez cały cmentarz.

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideoPrzy pochówku obecni byli członkowie rodziny, przyjaciele, znajomi i fani Żory Korolyova. Nie zabrakło również Agustina Egurroli, który pojawił się z pięknym wieńcem z białych róż.

Choreograf i tancerz byli dobrymi znajomymi, darzyli się szacunkiem i wzajemnym wsparciem. Żora Korolyov stanął nawet w obronie Egurroli po atakach Kuby Wojewódzkiego, spowodowanych nawiązaniem przez nauczyciela tańca współpracy z TVP.

Wpis wyciskający łzy

Po powrocie z pogrzebu w mediach społecznościowych Agustina Egurroli pojawił się poruszający wpis. Choreograf zamieścił czarno-białe zdjęcie, na którym pozuje z Żorą Korolyovem. Panowie ściskają swoje ręce - wyraźnie widać, że pałają do siebie ogromną sympatią i szacunkiem. Pod tym wzruszającym obrazkiem pojawił się bardzo krótki, ale niezwykle wymowny podpis.

- Żora, nie mogę zrozumieć… Do zobaczenia - napisano.

W komentarzach zaroiło się od wyrazów współczucia i sympatii dla najbliższych oraz przyjaciół uzdolnionego i charyzmatycznego tancerza. Jeden z nich zamieściła koleżanka Agustina Egurroli z Telewizji Polskiej, Ida Nowakowska.

- Takie smutne... - napisała rozżalona.

/fot. Goniec.pl

Wszyscy pogrążyli się w smutku nad grobem Żory Korolyova. Widok mogiły wprawia w osłupienie

W środę, 5 stycznia 2022 roku o godz. 13.30 we franciszkańskim kościele pw. św. Antoniego z Padwy przy ul. Senatorskiej 31 w Warszawie rozpoczęła się ceremonia ostatniego pożegnania Żory Korolyova. Tancerz i aktor zmarł nagle 21 grudnia 2021 roku w wieku zaledwie 34 lat, a jego śmierć wstrząsnęła nie tylko bliskimi i fanami, ale również niemal całym krajowym show-biznesem. Według nieoficjalnych informacji tancerz, znany przede wszystkim z wielokrotnego udziału w programie "Taniec z gwiazdami", zmarł w wyniku zapalenia mięśnia sercowego. Trumna z ciałem artysty została odprowadzona przez tłum żałobników do kwatery na Cmentarzu Północnym w Warszawie. Tancerza na cmentarzu żegnało wiele znanych osób. Wśród żałobników dostrzec można było m.in. Agustina Egurrolę, Ewę Szabatin, Jana Klimenta, Rafała Maseraka oraz aktorki Olgę Kalicką i Karolinę Nowakowską. /fot. Goniec.pl

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Tagi:

Paweł SekmistrzAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Przez lata związany byłem z lokalnymi rozgłośniami radiowymi, gdzie udzielałem się jako prezenter i dziennikarz. Od 2020 r. pełniłem funkcję redaktora portali WTV i Wawa Info. Z wykształcenia jestem polonistą i filmoznawcą. Moje hobby to przede wszystkim kino - to dobre i to złe. Współpracuję z magazynem "Netfilm". Jestem szaleńczo zakochany w Polsce, choć nie zawsze w Polakach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: pawel.sekmistrz@goniec.pl

Podobne artykuły

Henio z "Chłopaków do wzięcia" nareszcie się określił. Fot. Facebook/Chłopaki do wzięcia

Gwiazdy

"Chłopaki do wzięcia". Henio ujawnił, co naprawdę łączy go z Marysią. Postawił sprawę jasno

Czytaj więcej >
Materiały własne Iberion

Gwiazdy

Kirstie Alley nie żyje. Aktorka była gwiazdą hitowej serii komediowej "I kto to mówi"

Czytaj więcej >
Cezary Żak fot. Pawel Wodzynski/East News

Gwiazdy

Cezary Żak stanowczo o kontynuacji serialu "Ranczo". Będą nowe odcinki?

Czytaj więcej >
Renata Przemyk fot. Jakub Kaminski/East News

Gwiazdy

Renata Przemyk rezygnuje z nominacji do nagrody TVP: "Ja bym w oczy sobie spojrzeć nie mogła"

Czytaj więcej >
"Rolnik szuka żony" Mateusz i Zuzanna fot. Instagram @rolnikszukazonytvp, @kocieg

Gwiazdy

"Rolnik szuka żony". Zuzanna zabrała głos w sprawie "afery screenowej". "Wszystko zostało zmyślone"

Czytaj więcej >
Tomasz Lis fot. Piotr Molecki/East News

Gwiazdy

Tomasz Lis ma za sobą poważną operację. Wiadomo, jak się czuje

Czytaj więcej >